28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Noel, Kripto Paralara İyi Bir Kapanış Sağlayabilir

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin, Aralık ayına kadar yükseldikten sonra duvara çarptı. 20.000 $ ‘ın üstündeki yeni bölgede kısa bir süre durabildi.

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatı Ocak ayından bu yana etkileyici bir şekilde %160 oranında arttı. Daha küçük kripto paralar olan ethereum, XRP, litecoin ve chainlink’in de yıl boyunca üç haneli kazançlar elde etmesine yardımcı oldu.

Binance indirim kodu

Şimdi, tüccarlar “Noel Baba Rallisi”ne hazırlanıyor. Kripto para yatırımcıları, tatil sezonu rallisinin yılı yüksek bir noktada bitirmelerine yardımcı olacağını umuyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Noel Baba Rallisi ne anlama geliyor

1970’ten bu yana, yılların yaklaşık üçte ikisi, ortalama %1,4’lük bir kazançla borsada Noel Baba rallisine tanık oldu. Bitcoin, 2013 ve 2017’de büyük Noel rallilerine sahne oldu. Geçen yıl, bitcoin Aralık sonunda daha küçük bir artış elde etti.

Hükümetler, koronavirüs kaynaklı ekonomik şokla mücadele etmek için tasarlanan teşviklerle küresel piyasaları sular altında bırakmaya devam ederken, Bitcoin Aralık başından bu yana 20.000 $ ‘ın altında sıçradı. Hisse senetleri ve diğer varlıkların çoğuyla birlikte tırmanış sürüyor. Bazılarının bu yıl Noel Baba rallisinin olmayacağını düşünse de birçok bitcoin ve kripto para gözlemcisi iyimser bir tavır takınıyor.

Kripto para tüccarı ve ekonomist Alex Krüger, “Bitcoin’in son iki ay boyunca günde ortalama %2,4 arttığı veya düştüğü göz önüne alındığında, Noel’e kadar 20.000 $ ‘ı aşması makul,” dedi. “Yakın zamana rağmen yukarı doğru devam etmeyi tercih edeceğini” ekledi.

Geçen ay San Francisco merkezli Bitcoin ve kripto para borsası Coinbase’in CEO’su, ABD Hazine Bakanlığı’nın Başkan Donald Trump’ın görev süresi sona ermeden önce kendi kendine barındırılan kripto cüzdanlarıyla ilgili yeni düzenlemeleri acele edebileceğine dair söylentileri duyduğu konusunda uyardığında Bitcoin piyasası sarsıldı.

Krüger, “Bu tür düzenleyici değişiklikler kurumsal çıkarları olumsuz etkilememelidir” dedi. “Finansal piyasalar risk altında kalmaya devam ederken, Fed Çarşamba günü piyasaları güvence altına almalı ve MicroStrategy 650 milyon doları Bitcoin’e dağıtmak üzere.”

İlgili Haber:  Geçtiğimiz Hafta Yaşanan Bitcoin Çöküşünden Çıkarılacak 5 Önemli Ders

Bu hafta, MicroStrategy, daha fazla bitcoin satın almak için tahvil satışları yoluyla 650 milyon dolar topladığını açıkladı. Açıklama, kripto yatırımcıları arasında yeni bir yükseliş dalgasını tetikledi.

Bitcoin ve kripto para veri şirketi Messari’nin CEO’su Ryan Selkis, “Noel’den önce 20.000 doları kıracağız,” dedi. “Piyasanın ABD Hazine Bakanı Mnuchin’in düzenleme önerisini göz ardı edeceğinden eminim. MicroStrategy’nin devasa bitcoin yatırımı, Grayscale ticaretini etkileyen fonlar ile birlikte ralliyi devam ettirecek.”

Kripto varlık yöneticisi Grayscale, Ekim ayından bu yana 2 milyar dolarlık yatırım gördü. Bu hafta kurumsal yatırımcıların Bitcoin fiyatı yükseldikçe kazandığını öne sürdü.

Bitcoin, son altı ayda fiyatı ikiye katladı ve kripto paraların toplam değerine 250 milyar doların üzerinde ekledi. Bazı uzmanlar bitcoin’in kısa vadeli performansının yeni yılda nasıl devam edeceğini düşünmeye başladı bile.

bitcoin, bitcoin price, ethereum, Ripple, XRP, litecoin, chainlink, Santa rally, image

Klippsten, Noele kadar 20 bini hedefliyor

ABD merkezli bitcoin satın alma uygulaması Swan’ın CEO’su Cory Klippsten, “Bitcoin Noel’e kadar 20.000 $’ı kıracak mı? Bu bahsin karşı tarafını almayacağım” dedi. Swan’ın gelirinin Kasım’da aydan aya ve Aralık’ta bir başka rekor kırılma hızıyla üç kattan fazla arttığını ekledi.

“Ancak asıl eğlence, 2020 yılının tamamına bir göz atmakta. Stanley Druckenmiller ve Paul Tudor Jones gibi dev isimlerin yanı sıra Square ve MicroStrategy gibi halka açık şirketlerden görülen inanılmaz benimsenme hakkında düşünmekte.”

Faiz oranları ve para birimleri üzerine yaptığı bahislerle tanınan efsanevi milyarder hedge fonu yöneticisi Jones, bitcoin’in yaklaşan yarışta enflasyonu yenmek için “en hızlı at” olduğunu düşündüğünü açıkladığında, bitcoin ve kripto para piyasasını ateşledi. Halk desteğinin yanı sıra kasım ayında bir miktar bitcoin sahibi olduğunu açıklayan milyarder ABD’li yatırımcı Druckenmiller ile yatırım dalgası hızlandı.

Klippsten, “2020, bitcoin’in ana akım haline geldiği yıl oldu. 2021, herkesin bu gerçeği anladığı ve yetişmeye çalıştığı yıl olacak” dedi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar