28 Mayıs 2022, Cumartesi
25.2 C
İstanbul

Norveç Ekonomi Bakanı, Bitcoin ile İlgili Olumlu Görüşler Paylaştı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Norveç ekonomi bakanı, Bitcoin’in stabil bir hale gelip volalitesinden kurtulmasının kripto paralar için bir tür dönüm noktası olabileceğini söyledi.

Binance indirim kodu

Jan Tore Sanner, verdiği röportajda şöyle dedi: “Zaman içerisinde gelişmeler olacağı çok açık. Bu gelişmeler ile beraber kripto paralarda stabilizasyon mekanizmaları artacak ve uzun vadede daha büyük dönüm noktaları ile daha büyük değişim yaşanacaktır.

Binance indirim kodu

Bitcoin, günlük bazda %10’dan fazla oynamalar yaşayan bir para birimi olarak finans alanındaki en volatil varlıklardan birini oluşturuyor. Bitcoin kısa bir süre önce, haftalar içerisinde değerinin yaklaşık yarısını kaybetmişti. Perşembe sabahı 38.900 dolar seviyelerinde olan Bitcoin, Nisan ayında kırdığı kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorundan halen %40 daha düşük bir değerden işlem görüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Norveçli Yetkilinin Açıklaması Sürpriz Oldu

Norveç ekonomi bakanının görüşleri, yetkililer ve merkez bankası yöneticilerinin genelde yaptığı eleştirilerin tersi yönde oldu.

Bank of England başkanı Andrew Bailey, kripto paraların gerçek para birimleri olmadığını iddia etmişti. Bailey’e göre insanlar bu paraları eğer gerçekten elindeki tüm paraları kaybetmeyi göze alabiliyorlarsa satın almaları gerekli.

ABD’de ise hazine bakanı Janet Yellen, Bitcoin’in uyuşturucu trafiği ve kara para aklama gibi illegal işlerde kullanıldığını belirtip, bu konudaki endişelerini dile getirmişti.

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler’ın Mayıs ayı sonlarında kripto paralar ile ilgili piyasalarda yatırımcıları korunması konusunda halen birçok zorluklar ve boşluklar bulunduğunu söylemesiyle beraber, ABD’de kripto dünyası yeni regülasyonlara hazırlanıyor.

Sanner da Bazı Endişelere Sahip

Norveç yetkilisi Sanner da bu endişelerin bazılarını paylaşıyor. Sanner’a göre, kripto paralar daha çok suçlular arasında popüler ve tüketiciler bu piyasaya girmemeli:

İlgili Haber:  Nakit Para Kullanılmayan Norveç’te Bitcoin Çok Maliyetli Görülüyor

Hem Norveç’te hem de uluslararası alanda kripto paralara büyük ilgi gösterildiğinden hiç şüphe yok. Ancak şu zamana kadar kripto paralar bir ödeme yöntemi olarak uygun gözükmedi.

Bloomberg’e yaptığı açıklamada Sanner, kripto paraların düzgün bir şekilde regüle edilmeden büyük kullanım oranlarına ulaşabileceğini düşünmediğini söyledi.

Sanner kripto paranın altın çağını yaşadığı şu sıralar, bu alanla ilgili olumlu şeyler söyleyen ilk politikacı da değil. Çin merkez bankası başkan yardımcısı da Nisan ayında yaptığı açıklamada Bitcoin’i bir “yatırım alternatifi” olarak gördüğünü dile getirmişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar