Mike Novogratz: “Yıl Sonuna Kadar Yeni Bir Bitcoin Rallisi Bekliyorum”

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

CNBC’nin Squawk Box programına katılan Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Bitcoin fiyatının 2021 yılı sonuna kadar yeni bir ralli yaşayacağını düşündüğünü söyledi. Buna ek olarak Social Capital CEO’su Chamath Palihapitiya, BTC’nin altının yerini aldığına inandığını söyledi.

blank

Bitcoin Fiyatı Altının Yerini Mi Alacak?

Limenya.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, Novogratz daha önce yaptığı açıklamalarında, Bitcoin fiyatının tutunması gereken kritik seviyenin 40.000 dolar olduğunu söylemişti. Ünlü milyarder 40.000 dolar barajının altına inilmesi durumunda ise 38.000 dolara dikkat edilmesi gerektiğini belirtmişti.

blank

Bunun ardından, CNBC’ye yeni bir açıklama yapan Mike Novogratz, yıl sonundan önce kripto para fiyatları üzerinde yeni bir yükseliş dalgası beklediğini aktardı: “Benim tahminime göre, dördüncü çeyreğin ikinci yarısında yeni bir yükseliş dalgası gelebilir. Yeni yıla güçlü bir şekilde giren varlık sınıfları yıl boyunca da daha iyi bir performans sergiliyor. Yatırım konusunda, bildiğiniz gibi yıl sonuna yaklaştıkça daha iyi bir performans sergilemeye başlayan varlıklar aynı şekilde yılı da iyi bitiriyor.

Ünlü milyarder konuyla ilgili at yarışı örneğini verdi ve son köşeyi lider olarak tamamlayan atın genelde kazandığını söyledi.

Ünlü milyarder ayrıca çalkantılı fiyatların devam edebileceğine inandığını söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bununla birlikte, CNBC’nin Delivering Alpha konferansında konuşan Palihapitiya da Bitcoin’in halihazırda altının yerini aldığını iade etti: “Kesin bir şekilde söyleyebilirim ki Bitcoin altının yerini aldı ve bu durum böyle devam edecektir.”

Palihapitiya ayrıca BTC’nin piyasa değerinin de büyümeye devam edeceğini bekliyor. Buna rağmen Novogratz’ın aksine Palihapitiya belirli bir fiyat tahmini vermekten kaçındı. Palihapitiya ayrıca enflasyon konusunda da büyük endişelere sahip olduğunu belirtti. Ünlü milyarder, hızla büyüyen şirketlere, nakit akışlı şirketlere ve Bitcoin gibi dolara endeksli olmayan varlıklara yatırım yaptığını söyledi. Ayrıca kripto paraların çok büyük bir sektör haline geleceğine inandığını söyleyen Palihapitiya, sektörün büyüyüşüne dikkat çekti.

Bitcoin fiyatı, Salı günü 41.000 doların altına inmesine rağmen bu yazının yazıldığı anlarda 44.000 dolar civarına geri döndü. Eylül ayına güçlü bir başlangıç yapan dünyanın en büyük kripto parası, buna rağmen Ekim ayına kırmızı bölgeden giriş yapıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

ETH 2.0 Yükseltmesinden Sonra Ethereum’da Neler Değişecek?

Ethereum blok zinciri, mevcut enerji yoğun iş kanıtı sisteminden hisse kanıtı algoritmasına geçtikten sonra ETH arzının azalması bekleniyor. Haberin Özeti ...
Send this to a friend