26 Mayıs 2022, Perşembe
24.3 C
İstanbul

NVIDIA, 1 Milyar Dolarlık Kripto Para Madenciliği Yaptığı İddialarıyla İlgili Ayrıntıları Paylaşmayacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

NVIDIA avukatı tarafından mahkeme kapsamında yapılan açıklamalarda, yatırımcıların belge paylaşımını gerekli kılacak ölçüde kanıt sunamadıkları dile getirildi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • NVIDIA, yatırımcılar tarafından açıklanması istenen kripto madenciliği endüstrisinde faaliyet gösterildiğine dair belgeleri teslim etmeyi reddetti.
  • NVIDIA’nın söz konusu bilgileri sakladığı ve dolayısıyla yatırımcılarını yanılttığı iddia ediliyor.
  • NVIDIA bu iddiaları reddediyor.

Delaware Eyaleti’ndeki mahkemede dün gerçekleştirilen duruşmada, NVIDIA avukatı Patrick Gibbs, Law360 tarafından bildirilen rapora göre, yatırımcılar tarafından firmanın bilgileri açıklamak zorunda kalacağı ölçüde yeterli kanıtın ortaya koyulamadığını dile getirdi.

Binance indirim kodu

Yatırımcılar tarafından ise NVIDIA’nın 1 milyar doları aşkın bir varlıkla kripto para madencilerine grafik kartı sattığı iddia ediliyor. Hatta şirketin, Çin’deki kripto madenciliği grafik kartı pazarının %70’inden fazlasını elinde tuttuğu tahmin ediliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Kripto balonu 2017 sonunda patladığında, NVIDIA gelirlerinde bir düşüş olmuş ve hisse fiyatları da düşmeye başlamıştı. Bu süreçte firma tarafından kandırıldıklarını iddia eden yatırımcılar ise 2019 yılı başında NVIDIA’ya dava açtı.

NVIDIA Avukatı İddiaların Güvenilir Bir Temele Sahip Olmadığını Belirtiyor

Şirket avukatı Gibbs bu hafta içerisinde mahkemeye, yatırımcıların NVIDIA’ya karşı bu argümanı sunarken “güvenilir bir temele” sahip olmadıklarını belirtti. Pazartesi günü mahkemeye sunulan bir belgede NVIDIA avukatı, yatırımcıların kendi savlarını ve iddialarını savunma konusunda oldukça başarısız olduklarını dile getirildi.

NVIDIA’ya karşı dava açma girişiminde bulunan yatırımcıların, NVIDIA’nın hisse senedi fiyatları düştüğünde geçici zararlar yaşayan birtakım yatırımcılar olduğunu vurgulayan şirket avukatı Gibbs, “Federal menkul kıymetler yasaları bu tür kayıplar için herhangi bir sigorta poliçesi oluşturmuyor” dedi.

Yatırımcılar, Kripto Madencilerine 1 Milyar Doların Üzerinde Satış Yapıldığını İddia Ediyor

Mayıs ayı içerisinde yatırımcılar tarafından yüksek sesle dile getirilen iddialarda ise NVIDIA’nın Mayıs 2017’den Temmuz 2018’e kadar olan süreç içerisinde kripto madencilerine yapılan satışlardan en az 1 milyar 728 milyon dolar kazandığı savunuldu. Yatırımcılar söz konusu iddialar temelinde Prysm Group’tan yardım aldıklarını da ekledi.

İlgili Haber:  Fed, İlk Kez Bir Raporunda Kripto Paralardan Bahsetti

NVIDIA avukatı Gibbs ise söz konusu raporu temelsiz, tamamen spekülatif ve kısmen keyfi varsayımlara dayandığı için şirket olarak reddettiklerini açıkladı. Law360 ise bu haftaki davaya başkanlık eden McCormick’in yatırımcılar tarafından hangi belgelerin arandığını açık bir şekilde açıklamaya davet etti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar