30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

NVIDIA, Bitcoin Madencilik Pazarına Yeniden Dahil Olabilir

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bir NVIDIA yöneticisi, yatırımcılara teknoloji şirketinin Bitcoin ve kripto madencilerine yönelik bir ürün hattını yeniden başlatabileceğini söyledi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • NVIDIA, video oyun konsolları ve diğer donanımlar için grafik işleme birimleri üretir.
  • 2019 yılında yatırımcılar tarafından, kripto madenciliği alımlarını eksik beyan ettiği iddiasıyla dava açıldı.
  • Şirketin CFO’su, talep artarsa ​​firmanın kripto madencileri için GPU ürünlerini yeniden başlatabileceğini söyledi.

Kripto para piyasasının toplam piyasa değeri iki aydan daha kısa bir süre içerisinde iki katına çıktı; ve şu anda 1 milyar Doların üzerinde seyrediyor.

Binance indirim kodu

Grafik işleme birimleri ve bilgisayar çipleri oluşturan bir S&P 500 şirketi olan NVIDIA, Bitcoin ve kripto madencilerine yönelik ürünleri yeniden sunmayı düşünüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

“Talep Olursa Yeniden Sektöre Girebiliriz”

NVIDIA Finans Direktörü Colette Kress yatırımcılara yaptığı son açıklamada, “Kripto talebi başlarsa veya anlamlı bir miktar görürsek, bu fırsatı devam eden madencilik talebini karşılamak için CMP ürün serisini yeniden başlatmak adına kullanabiliriz.” dedi.

CMP ürün grubu, tek görevi kripto para madenciliği olan güçlü bilgisayarları daha da yüksek performans verecek bir hale getirir. Bu bilgisayarlar, bir blockchain ağındaki kripto para işlemlerini gerçekleştirirler ve bunun karşılığında kripto para kazanırlar. Bununla birlikte söz konusu ürünler, NVIDIA için kilit bir endüstri olan video oyunları ile uyumsuzdur.

NVIDIA Çeşitli Mahkemelerle Mücadele Veriyor

Kripto ve video oyunları arasındaki gerilim NVIDIA için yasal sorunlara neden oldu. Kaliforniya merkezli şirket 2019’dan bu yana Menkul Kıymetler Borsası Yasası’na aykırı olarak kripto madenciliği yapma ve bunları eksik beyan etme suçlamaları ile çeşitli mahkemelerde mücadele veriyor.

Dava, Mayıs 2017 – Kasım 2018 dönemini baz alıyor. Bu süre zarfında Bitcoin’in fiyatı 1.400 Dolardan 19.000 Dolara çıkmış ve ardından 4.000 Doların altına düşmüştü.

İlgili Haber:  ABD Hazinesi, Kripto Cüzdanlarına Banka Gizlilik Yasası Kurallarını Uygulayacak

Kripto para satıcıları arasında Nvidia’nın grafik kartlarına olan talep de sonrasında azalmaya başladı. Eylül ve Aralık 2018 arasındaki üç aylık sürede NVIDIA hisselerinin fiyatı yarı yarıya geriledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar