10 Ağustos 2022, Çarşamba
24.3 C
İstanbul

En Büyük 100 Altcoin Arasına Yeni Giren Oasis Network (ROSE) Hakkında Nelere Dikkat Edilmeli?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para alanındaki sıralamalar nadiren sabit seyrediyor. Söz konusu sıralamalar, değişen piyasa dinamikleri ile birlikte sürekli olarak güncelleniyor. Bazı coinler kendilerine sağlam bir zemin oluşturup bulundukları yerlere sabit bir şekilde yerleşse de bazıları ise kendi pozisyonlarını koruyabilmek adına her gün çaba sarf ediyor.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Binance indirim kodu

ROSE, Büyük Bir Atılım Yaptı

Çok da popüler olmayan bazı kripto paralar, diğer büyük çaplı coinlere göre daha fazla yer değiştiriyor. Örneğin Oasis Network’ün ROSE altcoinini ele alalım. Ekim ayında piyasa değeri 270 milyon dolar civarındayken altcoin, en büyük kripto paralar listesinde 200’lü sıralardaydı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Aralık ayına geldiğimizde ise ROSE, en büyük 100 kripto para arasına girmeyi başardı. Bu yazının yazıldığı anlarda altcoinin piyasa değeri 950 milyon dolar civarında seyrediyor.

Aslına bakılırsa, sayılar dikkate alındığında her şey apaçık ortada bulunuyor. Oasis Network’ün son aylardaki büyümesi, gerçekten de takdire şayan gözüküyor. Piyasa değerindeki artış, ayrıca ROSE’un değerine de yansıdı.

Öncelikle bu altcoinin ekosistemi hakkında birkaç tane bilinmesi gereken konu olduğunu hatırlatalım. ROSE, Cosmos’un SDK framework’ü kullanılarak oluşturulmuş bir tür L1 Blockchain’idir. Aslında bakılırsa, altcoinin ağının yapısı, Avalanche ve Polkadot’a oldukça benzerlik taşıyor. Bununla birlikte diğer kripto paraların kontrat işlemleri ve konsensüs katmanları ise farklılık gösteriyor.

Ek olarak, ROSE ekosisteminin ölçeklenebilirlik ve düşük gaz ücretleri ile birlikte bazı gizlilik özelliklerine de sahip olduğunu belirtelim. Bu yüzden analiste göre altcoinin ağı, diğer eski ağlara göre bazı konularda alternatif oluşturabilir.

Yeni gelişme ile birlikte, topluluk üyeleri de bu altcoin hakkında bazı sorular sormaya başladı.

Analiste göre ROSE’un ve Oasis Network’ün yükselişi son aylarda oldukça organik bir şekilde ve panik olmadan gerçekleşti. Analiste göre altcoin ağının geliştirici aktivitesi, şu sıralar zirve değerlerde bulunuyor. Analiste göre bu son bulgu, projeye ait gelişimsel olayların Github üzerindeki etkinlikleriyle birlikte onaylandı.

Gelişticiler genellikle projeler üzerine çalışarak söz konusu projelerin zaman içerisinde güncel kalmalarını sağlıyor. Bu yüzden analist, geliştirici aktivitesi göstergesinin pozitif bir işaret olduğunu düşünüyor.

Sosyal medya alanlarında ROSE ile ilgili konuşmalar da son zamanlarda oldukça sıklaştı. Bu durum, coinin sosyal hacim göstergesinde de gözlendi. Altcoin fiyatının yaptığı zirveler, sosyal medyada konuşulma oranının arttığı dönemler ile paralellik sergiledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar