26 Ocak 2022, Çarşamba
0.9 C
İstanbul

En Büyük 100 Altcoin Arasına Yeni Giren Oasis Network (ROSE) Hakkında Nelere Dikkat Edilmeli?

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Kripto para alanındaki sıralamalar nadiren sabit seyrediyor. Söz konusu sıralamalar, değişen piyasa dinamikleri ile birlikte sürekli olarak güncelleniyor. Bazı coinler kendilerine sağlam bir zemin oluşturup bulundukları yerlere sabit bir şekilde yerleşse de bazıları ise kendi pozisyonlarını koruyabilmek adına her gün çaba sarf ediyor.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Binance indirim kodu

ROSE, Büyük Bir Atılım Yaptı

Çok da popüler olmayan bazı kripto paralar, diğer büyük çaplı coinlere göre daha fazla yer değiştiriyor. Örneğin Oasis Network’ün ROSE altcoinini ele alalım. Ekim ayında piyasa değeri 270 milyon dolar civarındayken altcoin, en büyük kripto paralar listesinde 200’lü sıralardaydı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Aralık ayına geldiğimizde ise ROSE, en büyük 100 kripto para arasına girmeyi başardı. Bu yazının yazıldığı anlarda altcoinin piyasa değeri 950 milyon dolar civarında seyrediyor.

Aslına bakılırsa, sayılar dikkate alındığında her şey apaçık ortada bulunuyor. Oasis Network’ün son aylardaki büyümesi, gerçekten de takdire şayan gözüküyor. Piyasa değerindeki artış, ayrıca ROSE’un değerine de yansıdı.

Öncelikle bu altcoinin ekosistemi hakkında birkaç tane bilinmesi gereken konu olduğunu hatırlatalım. ROSE, Cosmos’un SDK framework’ü kullanılarak oluşturulmuş bir tür L1 Blockchain’idir. Aslında bakılırsa, altcoinin ağının yapısı, Avalanche ve Polkadot’a oldukça benzerlik taşıyor. Bununla birlikte diğer kripto paraların kontrat işlemleri ve konsensüs katmanları ise farklılık gösteriyor.

Ek olarak, ROSE ekosisteminin ölçeklenebilirlik ve düşük gaz ücretleri ile birlikte bazı gizlilik özelliklerine de sahip olduğunu belirtelim. Bu yüzden analiste göre altcoinin ağı, diğer eski ağlara göre bazı konularda alternatif oluşturabilir.

Yeni gelişme ile birlikte, topluluk üyeleri de bu altcoin hakkında bazı sorular sormaya başladı.

Analiste göre ROSE’un ve Oasis Network’ün yükselişi son aylarda oldukça organik bir şekilde ve panik olmadan gerçekleşti. Analiste göre altcoin ağının geliştirici aktivitesi, şu sıralar zirve değerlerde bulunuyor. Analiste göre bu son bulgu, projeye ait gelişimsel olayların Github üzerindeki etkinlikleriyle birlikte onaylandı.

Gelişticiler genellikle projeler üzerine çalışarak söz konusu projelerin zaman içerisinde güncel kalmalarını sağlıyor. Bu yüzden analist, geliştirici aktivitesi göstergesinin pozitif bir işaret olduğunu düşünüyor.

Sosyal medya alanlarında ROSE ile ilgili konuşmalar da son zamanlarda oldukça sıklaştı. Bu durum, coinin sosyal hacim göstergesinde de gözlendi. Altcoin fiyatının yaptığı zirveler, sosyal medyada konuşulma oranının arttığı dönemler ile paralellik sergiledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend