1 Ekim 2022, Cumartesi
22.7 C
İstanbul

Bitcoin ve Diğer Altcoinlerdeki Satışlar Ocak Ayında Kripto Piyasasından 500 Milyar Dolar Sildi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 8 ay önce

Binance indirim kodu

Yılın başından bu yana, kripto para birimlerinin piyasa değeri yaklaşık 500 milyar dolar azalarak 2.2 trilyon dolardan 1.68 trilyon dolara düştü. Mart ayında faiz oranlarındaki artış beklentisi hem kripto hem de hisse senedi piyasalarında yatırımcıları korkuttuğu için hemen hemen tüm kategorilerdeki tokenler yüzde olarak çift haneli kayıplar yaşandı.

Binance indirim kodu

Önde gelen iki kripto para birimi, Bitcoin ve Ethereum, geçtiğimiz ay sırasıyla %22 ve %32 değer kaybetti. Bu haberin girildiği esnada Bitcoin 38.466 dolar, Ethereum ise 2685 dolar seviyelerinde geziniyordu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Sonuç olarak, Grayscale Bitcoin Trust ve Purpose Bitcoin ETF gibi borsa ve tezgah üstü (OTC) ticareti yapılan ürünler de dahil olmak üzere dijital varlık yatırım araçlarının yönetildiği fonlar, Aralık ayında 58.6 milyar dolardan Ocak ayında 43.9 milyar dolara düştü. Bu rakam Ekim ayında en yüksek seviyesi 74.7 milyar dolara kadar çıkmıştı.

Bitcoin ürünlerinin bulunduğu fonlar haftalık ortalamada 49.3 milyon dolar ile en büyük satışları yaşarken, bunu ortalama 28.2 milyon dolar ile Ethereum fonları izledi.

Ocak ayının ortalama günlük işlem hacmi de %14.5 düşüşle 481 milyon dolara düştü.

Morgan Stanley, Bitcoin’in Kasım ayının tüm zamanların en yüksek seviyesinden %50’lik düşüş yaşamasının yeni bir şey olmadığını ve düzeltmenin normal olduğunu belirtti.

Geçtiğimiz haftalarda Bitcoin ile Nasdaq ve S&P 500 gibi hisse senedi piyasaları arasındaki fiyat korelasyonunun son 18 ayın en yüksek seviyesine çıktığını haberleştirmiştik. Bu haberden kısa bir süre sonra IMF analistleri bu korelasyonun finansal sistem için bir risk olduğunu açıklamışlardı.

Bitcoin’in majör hisse senedi endeksleriyle olan korelasyonuyla ve ana akım tarafından benimsenmesiyle ilgili Goldman Sachs analistlerinden ilginç bir yorum gelmişti.

İlgili Haber:  Kripto Para Piyasasından Üst Üste 3 Hafta Net Para Çıkışı Gerçekleşti

Goldman Sachs’a göre Bitcoin’in daha fazla kurum ve kişi tarafından benimsenmesinin ve popülarite kazanmasının fiyata olumlu yönde bir etkisi olmayabilir. Yani benimseme artarken eş zamanlı olarak fiyatın artacağına dair bir işaret olmadığı belirtildi.

2022’in ilk ayı kripto piyasası için pek iyi geçmedi. Bakalım önümüzdeki aylarda piyasayı neler bekliyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar