1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Ocak Ayında %100 Kazanç Elde Eden ETH’nin Sıradaki Hamlesi Ne Olacak?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ethereum blok zinciri ağının yerel kripto parası olan Ether’in (ETH) fiyatı bugün tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Binance indirim kodu

Aynı zamanda teknik analiz, ETH/BTC çiftinin çok yıllık düşüş trendinden çıkarak eylül 2019’dan bu yana en yüksek seviyelere çıktığını gösterdi ve bu durum genel olarak altcoinler için harika bir haber olarak değerlendirildi.

Binance indirim kodu

ETH/USD’nin nihayet tüm zamanların en yüksek seviyesini kırdığı an, üç yılda ilk kez 1.400 doları aşarak yüksek zirvelerin gerçekleştiği bir haftadan kısa bir süre sonra geldi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Topluluk duyarlılığı son derece olumlu

Ethereum ile ilgili duygu, ETH’nin Ocak 2018’de bir önceki rekor fiyatı kırmayı başardıktan sonra önemli ölçüde olumlu hale geldi.

Uzun süredir Ethereum yatırımcısı ve Set Protocol’de pazarlama müdürü olan Anthony Sassano, rallinin Ethereum ekosistemindeki yazılımcılar tarafından son üç yılda başarılan temelin temsilcisi olduğunu söyledi.

2019 ayı döngüsü boyunca ETH, diğer büyük kripto paralar arasında en sert şekilde vurulan oldu. Sürekli olarak BTC’ye karşı düşük bir performans gösteren token, yukarı yönlü ivme kazanmak için ciddi şekilde mücadele etti.

Ancak DeFi için artan talebin bir sonucu olarak ortaya çıkan yeni ivme, ETH’nin son boğa döngüsünde Bitcoin’den daha iyi performans göstermesine izin verdi.

Buna inanmak zor olsa da ETH’nin fiyat yükselişinin bu kadar baş döndürücü olmasının ana nedeninin kâr olmadığını belirten Sassano, çok sayıda Ethereum topluluğu üyesinin acımasız bir ayı piyasası sırasında 3 uzun yıl boyunca bina inşa ettiğini ve şimdi bu çalışmaların ödüllendirildiğini söyledi.

Zincir içi veriler de ETH fiyat rallisinin daha yeni başlayabileceğini gösteren diğer birçok göstergenin yanı sıra benzer bir eğilim sergiledi.

İlgili Haber:  NVIDIA, 1 Milyar Dolarlık Kripto Para Madenciliği Yaptığı İddialarıyla İlgili Ayrıntıları Paylaşmayacak

Örneğin Santiment’teki araştırmacılara göre, Ethereum’daki geliştirme faaliyeti ETH fiyatı ile benzer bir yörünge izledi.

Bu eğilim, devam eden ETH rallisinin güçlü temeller ve yüksek geliştirici etkinliği tarafından yönetildiğini ve bunun da onu daha sürdürülebilir kıldığını ortaya koydu.

Araştırmacılar, hem Bitcoin’in hem de Ethereum’un ocak ayında birbirleri üzerinde ayrı ayrı hakimiyet kurduğuna dikkat çekerek az önce her projenin Github geliştirme etkinliği oranının ilgili BTC ve ETH fiyatına yakın dalgalandığını belirttiklerini açıkladı.

ETH’nin sıradaki hamlesi ne olacak?

Rallinin ardından analistler, ETH’nin momentumunun ve Ethereum ağının ağ etkisinin kripto para piyasasında mavi çipli bir varlık olduğunu gösterdiğini öne sürdü.

Bir kripto para yatırımcısı olan Alex Saunders, Ethereum’un mavi çipli bir varlık olarak nitelikleri konusunda çoğu kişinin hemfikir olduğunu söyledi. 2 yıl önce ETH’nin 9 ayda %90 düştüğünü ve 80 doları vurduğunu hatırlatan Saunders, yine de bu noktada yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1500’e ulaşıldığını ve ağ etkileri inkar edilemez olduğu için çoğu kişinin mavi çip olduğu konusunda hemfikir olduğunu ifade etti.

Öngörülebilir gelecekte ETH için iki senaryo öne sürüldü. ETH’nin fiyatının, büyük kurumsal sermaye girişleri nedeniyle şubat ayında CME vadeli işlem listesinden sonra yükselebileceği kaydedildi.

Öte yandan ETH/BTC çiftinin momentumu soğudukça, ETH’nin de tüm zamanların en yüksek seviyesini kırdıktan sonra bir gerileme görebileceği belirtildi. Örneğin Ether, USD paritesinde tüm zamanların en yüksek seviyesini kırdıktan kısa bir süre sonra 21 Ocak’ta geri çekildi.

Bitcoin hakimiyet endeksinin iki ay süren bir altcoin sezonundan sonra toparlanmaya başlamasının, ETH’nin kısa vadede bir sağlamlaşma aşaması görmesine yol açabileceği kaydedildi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar