1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

OCC Eski Başkanı Brooks’a Göre Kripto Para Yarınlar İçin Gerekli

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Görevdeki son gününü geçen hafta içinde geçiren Brooks, kripto para ve blok zincirlerinin ABD bankacılığında oynayabileceği olumlu rolden bahsetmeye devam ediyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Brian Brooks, Para Birimi Muhabirliği Ofisi’ni (OCC) sekiz ay boyunca yönetti.
  • ABD’deki ulusal bankaların baş düzenleyicisi olarak görev yapan Brooks, yenilikçi bir bakış açısı benimsedi.
  • Bugün ise Twitter’da kripto para, stablecoinler ve DeFi’nin neden önemli yenilikler olduğunu açıkladı.

Geçen hafta Para Birimi Mali İşler Sorumlusu görevinden istifa eden Brian Brooks, ABD’nin dünyada lider ve başarılı olmaya devam etmesi için “gerekli” olduğunu savunduğu DeFi, stablecoinler ve tüm kripto paralarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Brooks Görev Süresi Boyunca Yenilikleri Teşvik Etti

Önde gelen ABD kripto para borsası Coinbase’de bir ara Baş Hukuk Sorumlusu olarak da görev yapan Brooks, Mayıs 2020’den itibaren Para Birimi Denetleyici Ofisi’ni (OCC) yönetti. Buradaki görev süresi boyunca, finansal inovasyonu kucaklamak ve kripto para endüstrisi için yeni kapılar açmakla ün kazandı. OCC, ulusal bankaları ve kredi birliklerini düzenleyen ABD Hazinesinin bir ofisidir.

Brooks, dün attığı tweette ise, “Büyük, kavgacı, risk alan, dinamik ülkemizin dünyaya liderlik etmeye ve başarılı olmaya devam edeceği konusunda inanılmaz derecede iyimserim. Ancak bu başarı, bugün korkutucu olan ancak yarın gerekli görülecek sarsıcı fikirlerden gelecektir.” ifadelerini kullandı.

“Kripto Paralar, Stablecoin ve DeFi, Yarınlar İçin Gerekli”

Daha sonrasında ise “bugün bazıları için korkutucu ama yarın gerekli” olacağını düşündüğü çeşitli kripto paraların, stablecoinlerin ve merkezi olmayan finansman DeFi’nin altını çizdi.

Kripto para, ABD stratejisi ile uyumlu görünüyor; çünkü teorik olarak Federal Rezerv’in ekonomiye daha fazla para pompaladığı genişlemeci bir para politikasına karşı koruma sağlıyor. Bazıları ise böyle bir politikanın paranın değerini düşüreceğinden endişe ediyor. 21 milyon BTC’lik sabit bir arza sahip olan Bitcoin ise enflasyonist olmayacak şekilde tasarlanmış bir dijital para olarak değerlendiriliyor.

İlgili Haber:  DeFi Piyasaları 100 Milyar Dolar Barajını Aşarak Tarihi Bir Rekora İmza Attı

Brooks, görev süresinin sonuna doğru, OCC tarafından düzenlenen bankaların ödeme faaliyetleri için blok zincirleri ve stablecoinleri kullanabileceği ve hatta kendilerinin stablecoin çıkarabileceği konusunda bir kılavuz yayınlamıştı.

Bununla birlikte, eski Coinbase yöneticisi, hepsi COVID-19 salgını sırasında gerçekleşen çalışmaları için hem övüldü hem eleştirildi. Geçen yıl, birkaç Demokrat milletvekili, Amerikalıların teşvik ödemelerine ve hükümet kredilerine erişmekte zorlandığı bir zamanda OCC’nin bu denli kripto paraya odaklanmasına sert bir biçimde itiraz etti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar