29 Ocak 2022, Cumartesi
7.6 C
İstanbul

Square, İsmini “Block” Olarak Değiştirdi: CEO Jack Dorsey’nin Bitcoin Planları

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Twitter’ın “eski” CEO’su Jack Dorsey’e ait olan finansal ödeme şirketi Square, ismini “Block” olarak değiştirdiğini duyurdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Jack Dorsey’nin finansal ödeme şirketi Square, ismini “Block” olarak değiştirdi.
  • Yeni isim, Bitcoin’i de destekleyen teknoloji olan blockchain’a açık bir şekilde atıfta bulunuyor.

Jack Dorsey’nin finansal ödeme şirketi Square, ismini “Block” olarak değiştirdi. Dorsey, yalnızca birkaç gün önce de Twitter CEO’su görevinden istifa etmiş ve bu durum, Dorsey’nin Square ve kripto para dünyasına daha fazla odaklanmak istediği yönünde yorumlanmıştı.

Binance indirim kodu

Square’nin Yeni İsmi “Block”

Square, Bitcoin’i de destekleyen teknoloji olan blockchain’e açıkça bir atıf yaparak yeni isminin “Block” olduğunu duyurdu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Dorsey konu ile ilgili yaptığı basın açıklamasında, “Block yeni bir isim; ancak ekonomik olarak güçlenme amacımız hâlâ aynı. Nasıl büyüdüğümüz veya ne yönde değiştiğimiz önemli değil. Ekonomiye erişimi artırmaya yardımcı olacak araçlar oluşturmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Dorsey ve Bitcoin Planları

Dorsey’nin atıf yaptığı ekonomik güçlenme ve kurumsal büyümenin büyük çoğunluğu ise Bitcoin’de gerçekleşiyor.

Square, bir dizi kripto merkezli fikir alanında çeşitli denemeler yapıyor. Şirket, Kasım ayında, Bitcoin ve diğer varlıkların ticareti için “merkezi olmayan bir borsa” oluşturmak adına bir teknik inceleme (whitepaper) yayınladı. Ekim ayında ise Dorsey, şirketin halihazırda geliştirilmekte olan bir donanım cüzdanıyla birlikte Bitcoin madencilik makineleri inşa etmeyi planladığını açıkladı. Ayrıca şirket, Cash App aracılığıyla yılın 3. çeyreğinde 1.81 milyar Dolar gelir ve 42 milyon Dolar net kâr elde etti.

İsim değişikliğinin bir parçası olarak, şirketin Bitcoin kullanım alanlarını destekleyen kanadı olan Square Crypto da “Spiral” adını alacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend