8 Ağustos 2022, Pazartesi
26.7 C
İstanbul

Square, İsmini “Block” Olarak Değiştirdi: CEO Jack Dorsey’nin Bitcoin Planları

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Twitter’ın “eski” CEO’su Jack Dorsey’e ait olan finansal ödeme şirketi Square, ismini “Block” olarak değiştirdiğini duyurdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Jack Dorsey’nin finansal ödeme şirketi Square, ismini “Block” olarak değiştirdi.
  • Yeni isim, Bitcoin’i de destekleyen teknoloji olan blockchain’a açık bir şekilde atıfta bulunuyor.

Jack Dorsey’nin finansal ödeme şirketi Square, ismini “Block” olarak değiştirdi. Dorsey, yalnızca birkaç gün önce de Twitter CEO’su görevinden istifa etmiş ve bu durum, Dorsey’nin Square ve kripto para dünyasına daha fazla odaklanmak istediği yönünde yorumlanmıştı.

Binance indirim kodu

Square’nin Yeni İsmi “Block”

Square, Bitcoin’i de destekleyen teknoloji olan blockchain’e açıkça bir atıf yaparak yeni isminin “Block” olduğunu duyurdu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Dorsey konu ile ilgili yaptığı basın açıklamasında, “Block yeni bir isim; ancak ekonomik olarak güçlenme amacımız hâlâ aynı. Nasıl büyüdüğümüz veya ne yönde değiştiğimiz önemli değil. Ekonomiye erişimi artırmaya yardımcı olacak araçlar oluşturmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Dorsey ve Bitcoin Planları

Dorsey’nin atıf yaptığı ekonomik güçlenme ve kurumsal büyümenin büyük çoğunluğu ise Bitcoin’de gerçekleşiyor.

Square, bir dizi kripto merkezli fikir alanında çeşitli denemeler yapıyor. Şirket, Kasım ayında, Bitcoin ve diğer varlıkların ticareti için “merkezi olmayan bir borsa” oluşturmak adına bir teknik inceleme (whitepaper) yayınladı. Ekim ayında ise Dorsey, şirketin halihazırda geliştirilmekte olan bir donanım cüzdanıyla birlikte Bitcoin madencilik makineleri inşa etmeyi planladığını açıkladı. Ayrıca şirket, Cash App aracılığıyla yılın 3. çeyreğinde 1.81 milyar Dolar gelir ve 42 milyon Dolar net kâr elde etti.

İsim değişikliğinin bir parçası olarak, şirketin Bitcoin kullanım alanlarını destekleyen kanadı olan Square Crypto da “Spiral” adını alacak.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar