3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

OKEx Para Çekmeyi Askıya Aldı, Bitcoin %2,5 Düşüş Yaşadı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Çin kripto borsası OKEx, ticareti askıya alarak Bitcoin fiyatının %2,5 düşmesine neden oldu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Çin menşeli perakende yatırımcılara hizmet veren en büyük üç borsadan biri olan OKEx, para çekme işlemlerini askıya aldı.
  • Borsa, bir “anahtar sahibinin” müfettişler tarafından gözaltına alındığını bildirdi.
  • Çin son zamanlarda OTC merkezlerine baskı yapması ile gündeme geliyor.

BTC’nin fiyatı, toparlanmaya başlamadan önce ise %2,5 değerinde düşüş yaşadı.

Binance indirim kodu

Çin kripto borsası OKEx, yaptığı açıklamada, polisin bazı “anahtar sahipleriyle” konuşması nedeniyle para çekme işlemlerini bugün itibariyle askıya aldı. Şirket, Malta’da kayıtlı olmasına rağmen, birçok Çinli perakende yatırımcıya hizmet vermesi biliniyor. Huobi, Binance ve OKEx, Çin’in en büyük üç borsası olarak değerlendiriliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Şirket tarafından yapılan açıklamada, “Özel anahtar sahiplerimizden biri, gerektiği takdirde soruşturma kapsamında bir kamu güvenlik bürosu ile işbirliği yapabilir.” denildi. “Müşterilerin çıkarlarına en uygun şekilde hareket etmek ve onlara uzun süreli, etkin bir müşteri hizmeti sunmak için, dijital varlıkları / kripto para çekme işlemlerini [16 Ekim 2020 saat 11:00 (Hong Kong Saati)] itibarıyla askıya almaya karar verdik. OKEx’in diğer işlevleri normal ve sabit kalmaya devam etmektedir. OKEx’teki varlıklarınızın güvenliği bu gelişmeden etkilenmeyecektir.” açıklaması yapıldı.

Borsanın OTC departmanı da kapatılmış görünüyor. Çin, son zamanlarda OTC merkezlerine yaptığı baskılarla gündeme geliyor.

Çin Sosyal Medyasında FUD

Haberler WeChat, Weibo ve Çin sosyal medyasında paniğe neden oldu ve borsadaki düzensizlikler hakkında söylentiler hızla yayıldı.

Borsa, FTX’e göre 6,827,053,479 ABD doları tutarında işlem yapıyor.

Şirket CEO’su Jay Hao, Weibo’ya yaptığı açıklamada, “Bu bir özel anahtar sahibinin kişisel sorunudur, bu yüzden de geri çekilmeyi askıya aldık” diyerek şirketin, operasyonun ve işin bu süreç nedeniyle olumsuz etkilenmediğinin altını çizdi.

İlgili Haber:  Yeni Bir Madencilik Tekniği Kullanan Chia Coin (XCH) Pazartesi Günü Satışa Çıkıyor - Bilmeniz Gerekenler

Borsa, Bitmex’ten sonra ikinci en büyük türev alım satım kaynağı olarak biliniyor.

Ağustos ayında, bir bilgisayar korsanı yaklaşık 5,6 milyon dolarlık kripto çaldı.

Bitcoin’in fiyatı başlangıçta %2,5’ten fazla düşüş yaşadı. Daha da kötüsü, OKEx’in tokeni OKB ise %15 oranında kayıpla karşılaştı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar