Çinli yetkililer tarafından OKEx borsasına yönelik gerçekleştirilen bir soruşturma, Filecoin tokeni yayınlanırken fiyatların bir gecede düşmesine neden oldu.

Haberin Özeti

  • ABD piyasaları, Covid vakaları artmaya devam ederken üst üste üçüncü günde de kayıp bildirdi.
  • OKEx kapatıldıktan sonra Bitcoin ve kripto zor bir gün geçirdi.
  • Filecoin’in ilk tokeni, piyasa değerine göre ilk 25 para birimi arasına girdi.

ABD piyasaları üst üste üçüncü kayıp gününü bildirdi. Covid-19 vakaları artmaya devam ediyor ve uzun süredir beklenen teşvik paketi henüz hayata geçirilmedi.

Yetkililer virüsün yayılmasını kontrol altına almak için mücadele ederken Dow Jones 30, SPX500 ve Nasdaq göstergeleri ise kırmızıya büründü. Nancy Pelosi ile Hazine Bakanı Steven Mnuchin arasında bir kurtarma paketinin koşulları hakkında uzun süren görüşmeler ise henüz meyvesini vermedi.

Avrupa’daki Kısıtlamalar Piyasaları Etkileyecek

Avrupa’da Fransa, Almanya ve Birleşik Krallık’ta uygulanan yeni kısıtlamalar, piyasalar için iki haftalık bir seriyi sona erdirecek.

FTSE %1 ile açılırken, yatırımcılar hisse senetlerini düşük seviyelerde tutmaya ve artan belirsizliğe karşı güçlü kalmaya çalışıyor.

İngiltere’de tüccarlar Brexit müzakerelerinde ilerleme sinyalleri bekliyorlar. 15 Ekim, İngiltere başbakanı Boris Johnson’ın anlaşma için son tarihiydi ancak Avrupa, Birleşik Krallık’a 90 günden daha kısa bir süre içinde yeni gelişmelerin değerlendirilmesi adına ek süre vermiş oldu.

Kripto Düşüşleri

Kripto parada bir gece içerisinde fiyatlarda düşüş yaşandı. Bitcoin %0,55, Ethereum %2,27 düştü ve en büyük 20 para birimindeki tüm projeler kırmızıya büründü. En büyük kaybedenler ise her ikisi de %6 kayıp veren Litecoin ve Bitcoin SV oldu.

Düşüşler, kripto borsası OKEx’in Çinli yetkililer tarafından soruşturmaya konu edilmesinin ortaya çıkmasından ve ticaretin askıya alınmasından sonra geldi.

Haberler WeChat, Weibo ve Çin sosyal medyasında paniğe neden oldu ve borsadaki düzensizlikler hakkında söylentiler yayıldı. Bitcoin’in fiyatı günün ilerleyen saatlerinde %2,5 düştü.

İlgili Haber:  Bitcoin’in Yükseliş Eğilimi Kripto Piyasalarını Güçlendiriyor

Bu arada ABD’de, 11 milyar dolarlık kripto dostu bir aracı kurum olan Robinhood, yılın başlarında gerçekleşen bir hacker saldırısının tahmin edilenden daha geniş kapsamlı olduğunu ortaya çıkardı. Yine de henüz ne kadar miktarın ele geçirildiği ve kaç hesabın etkilendiğine dair kesin bir rakam verilmedi.

Öte yandan Filecoin’in merkezi olmayan depolama ağına güç veren token FIL’in borsalarda ilk kez sahneye çıkması da kayda değer bir diğer gelişmeydi.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın