29 Kasım 2022, Salı
12.6 C
İstanbul

OKEx Soruşturması, Covid İkinci Dalga Sürecinde Kriptoyu Korkutuyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Çinli yetkililer tarafından OKEx borsasına yönelik gerçekleştirilen bir soruşturma, Filecoin tokeni yayınlanırken fiyatların bir gecede düşmesine neden oldu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • ABD piyasaları, Covid vakaları artmaya devam ederken üst üste üçüncü günde de kayıp bildirdi.
  • OKEx kapatıldıktan sonra Bitcoin ve kripto zor bir gün geçirdi.
  • Filecoin’in ilk tokeni, piyasa değerine göre ilk 25 para birimi arasına girdi.

ABD piyasaları üst üste üçüncü kayıp gününü bildirdi. Covid-19 vakaları artmaya devam ediyor ve uzun süredir beklenen teşvik paketi henüz hayata geçirilmedi.

Binance indirim kodu

Yetkililer virüsün yayılmasını kontrol altına almak için mücadele ederken Dow Jones 30, SPX500 ve Nasdaq göstergeleri ise kırmızıya büründü. Nancy Pelosi ile Hazine Bakanı Steven Mnuchin arasında bir kurtarma paketinin koşulları hakkında uzun süren görüşmeler ise henüz meyvesini vermedi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Avrupa’daki Kısıtlamalar Piyasaları Etkileyecek

Avrupa’da Fransa, Almanya ve Birleşik Krallık’ta uygulanan yeni kısıtlamalar, piyasalar için iki haftalık bir seriyi sona erdirecek.

FTSE %1 ile açılırken, yatırımcılar hisse senetlerini düşük seviyelerde tutmaya ve artan belirsizliğe karşı güçlü kalmaya çalışıyor.

İngiltere’de tüccarlar Brexit müzakerelerinde ilerleme sinyalleri bekliyorlar. 15 Ekim, İngiltere başbakanı Boris Johnson’ın anlaşma için son tarihiydi ancak Avrupa, Birleşik Krallık’a 90 günden daha kısa bir süre içinde yeni gelişmelerin değerlendirilmesi adına ek süre vermiş oldu.

Kripto Düşüşleri

Kripto parada bir gece içerisinde fiyatlarda düşüş yaşandı. Bitcoin %0,55, Ethereum %2,27 düştü ve en büyük 20 para birimindeki tüm projeler kırmızıya büründü. En büyük kaybedenler ise her ikisi de %6 kayıp veren Litecoin ve Bitcoin SV oldu.

Düşüşler, kripto borsası OKEx’in Çinli yetkililer tarafından soruşturmaya konu edilmesinin ortaya çıkmasından ve ticaretin askıya alınmasından sonra geldi.

İlgili Haber:  Ethereum Fiyatı Orta Vadeli Boğa Öncesi Durağan

Haberler WeChat, Weibo ve Çin sosyal medyasında paniğe neden oldu ve borsadaki düzensizlikler hakkında söylentiler yayıldı. Bitcoin’in fiyatı günün ilerleyen saatlerinde %2,5 düştü.

Bu arada ABD’de, 11 milyar dolarlık kripto dostu bir aracı kurum olan Robinhood, yılın başlarında gerçekleşen bir hacker saldırısının tahmin edilenden daha geniş kapsamlı olduğunu ortaya çıkardı. Yine de henüz ne kadar miktarın ele geçirildiği ve kaç hesabın etkilendiğine dair kesin bir rakam verilmedi.

Öte yandan Filecoin’in merkezi olmayan depolama ağına güç veren token FIL’in borsalarda ilk kez sahneye çıkması da kayda değer bir diğer gelişmeydi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar