28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

OKEx’de Bitcoin Para Çekme İşlemleri Ne Zaman Başlayacak?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para borsası OKEx, kurucusu (ve özel anahtar sahibi) Xu Mingxing’in polis tarafından bir soruşturmaya konu olmasının ardından para çekme işlemlerini durdurdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • OKEx borsasının kurucusu Xu Mingxing’in Çin polisi ile işbirliği yaptığı bildirildi.
  • OKEx tüm para çekme işlemlerini durdurmuştu.
  • Para çekme işlemlerine devam etmek için herhangi bir zaman çizelgesi veya kriter belirtilmedi.

OKEx kullanıcılarının bu hafta sonu itibariyle biraz belirsizlik yaşamaları gerekecek. En azından borsa kurucusunun neden Çin polisi tarafından sorguya alındığı hakkında daha fazla bilgi edinilene kadar Bitcoin para çekme işlemleri başlamayacak gibi görünüyor.

Binance indirim kodu

Merkezi Malta’da bulunan ancak Hong Kong’da kurulmuş olan OKEx, Xu Mingxing’in bir polis soruşturmasında işbirliği yaptığını belirttiği Cuma sabahının erken saatlerinde para çekme işlemlerini durdurmuştu. Sonrasında ise şirket, kullanıcılara fonlarının güvende olduğunu garanti eden bir duyuru yayınladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Para çekme işlemlerinin yeniden başlaması için ise herhangi bir zaman çizelgesi sunulmadı. Borsadan bir sözcü, Decrypt’e yaptığı açıklamalarda, para çekme işlemlerine devam etmek için hala bir program hazırlanmadığını aktardı.

Güvenlik Konusunda Emin Olmadan İşlemler Başlamayacak

Borsa, bu anlamda kullanıcılara, “OKEx’teki fonların güvenliğinin bu olay nedeniyle etkilenmediğinden emin olmak istiyoruz” mesajını iletti. Ek olarak, OKEx üzerindeki diğer tüm işlemlerin normal şekilde çalıştığı belirtildi.

Borsa ayrıca, Chainalysis Baş Ekonomisti Philip Gradwell’in de onayladığı gibi, büyük miktarlarda Bitcoin’in bir OKEx cüzdanından Binance borsasına aktarıldığı iddialarını da yalanladı.

Olay, yerel medya grubu Caixin tarafından OKEx’in kurucusu Xu Mingxing’in geçen hafta “polis tarafından alıkoyulduğunu” bildirmesiyle 16 Ekim sabahı erken saatlerde başladı.

OKEx dün, kripto para birimlerine ait tüm para çekme işlemlerini askıya aldı. Bunun sebebi olarak da “Özel anahtar sahiplerimizden biri şu anda soruşturma kapsamında bir kamu güvenlik bürosu ile işbirliği yapıyor. İlgili özel anahtar sahibiyle iletişimimiz koptu.” açıklaması yapıldı.

İlgili Haber:  EFF’den Hindistan'daki Kripto Para Yasağına Sert Eleştiri

OKEx Sözcüsü Açıklamalarda Bulundu

Ayrıca, para çekme işlemlerinin “ilgili özel anahtar sahibi işlemi onaylayabildiği anda” devam edeceği belirtildi. Sonradan yaptığı duyuruda ise borsa, bu açıklamanın yerine “tüm güvenlik gereksinimlerinin karşılandığını belirlediğimiz anda dijital varlık çekmeye devam edeceğini” belirtti.

OKEx sözcüsü ise bu güvenlik gereksinimlerinin tam olarak neler olduğunu veya Xu olmadan işlemlerin devam edip edemeyeceğini açıklamayı reddetti.

Sözcü, Decrypt’e “Kullanıcılarımızın fonlarını riske atabilecek herhangi bir bilgiyi ifşa edemiyoruz.” dedi. Ayrıca kullanıcıların, OKEx’in fonlarını korumak için en yüksek güvenlik standartlarını sağladığından ve en sıkı kontroller olmadan para çekme işlemlerine izin verilmeyeceğinden emin olmalarını talep etti.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar