10 Ağustos 2022, Çarşamba
24.3 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatı Düşerken, Omicron Adında Küçük Bir Kripto Para Aniden Uçuşa Geçti!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 8 ay önce

Binance indirim kodu

Omicron olarak adlandırılan yeni, hızlı yayılan bir Covid-19 varyantı haberlerinin yayılmasıyla birlikte bu hafta Bitcoin, kripto para ve geleneksel para piyasaları çöküşe geçti.

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatı bu hafta birkaç saat içinde %5’ten fazla kayıp yaşadı ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 69.000$’dan %20 geriledi ve adeta ayı piyasasına girdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bununla birlikte, tesadüfen omicron olarak adlandırılan küçük bir kripto para biriminin fiyatı aniden yükselişe geçti. Nedeni ise Dünya Sağlık Örgütü’nün yeni Covid-19 varyantını omicron diye adlandırması. Bu koinin fiyatı neredeyse %500 artış yaşadı. Bu durum geçtiğimiz günlerde aniden artıp sonra sıfırlanan Squid Game koinini akıllara getirdi.

blank

İnişli çıkışlı kripto para piyasası bu tür düşük hacimli koinler bir gecede parlar ve söner.

Geçen ay, viral Squid Game TV programından ilham alan, ancak onunla veya Netflix ile bağlantısı olmayan amatör bir kripto projesi squid koin sıfırı görmeden önce çok büyük bir artış yaşamıştı.

blank

Omicron’un fiyatı, CoinGecko’da, son birkaç gün içinde yaklaşık 50 dolardan neredeyse 400 dolara yükseldi. Artışa rağmen, ne CoinGecko ne de Crypto.com omicron’a piyasa değeri verebilmek için yeterli veriye sahip değil.

Ethereum ölçeklendirme teknolojisi Arbitrum üzerine kurulu ve sadece haftalar önce piyasaya sürülen “merkezi olmayan hazine destekli bir para birimi protokolü” olarak tanımlanan Omicron, yalnızca merkezi olmayan borsa SushiSwap’ta işlem görüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar