29 Kasım 2022, Salı
12.6 C
İstanbul

Önde Gelen Bitcoin Eleştirmeni Peter Schiff Hakkında Soruşturma Açıldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Önde gelen bir Bitcoin eleştirmeni olan Peter Schiff, vergi otoriteleri tarafından yürütülen bir soruşturmanın hedefinde yer alıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Peter Schiff’in bankası, büyük batı hükümetlerinin vergi makamlarının meydana getirdiği bir kurum olan “J5″in yürüttüğü soruşturmanın hedefinde yer alıyor.
  • The Age’e göre soruşturma, suçluların çok az inceleme yapılarak bankaya alındığını iddia ediyor.
  • Schiff ise iddiaları reddediyor.

Avustralya, ABD, İngiltere, Hollanda ve Kanada’dan yetkilileri içeren bir vergi soruşturması, Bitcoin dünyasının yakından tanıdığı Peter Schiff tarafından yönetilen tam rezerv bankası Euro Pacific Bank’ın, tanınmış organize suçlulara ve vergi kaçakçılarına çok az incelemeyle bankacılık hizmetleri sağladığını iddia ediyor. Avustralya gazeteleri ve New York Times bu iddiaları gündeme taşıyan başlıca haber kaynakları olarak dikkat çekiyor.

Binance indirim kodu

Merkezi Porto Riko’da bulunan Euro Pacific Bank, kendisini “Amerikalı yatırımcıların, birçok gelişmiş ekonomiyi batıran ezici borç yükünden kaçınmanın ve küresel ekonomiye dahil olmanın bir yolu” olarak tanımlıyor. Müşterilerine bu kapsamda düşük vergi oranları ve gizlilik sunuyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

“Atlantis Operasyonu” Devam Ediyor

Beş ülkenin vergi yetkilileri, Hollandalı yetkililerin bir sızıntı sonucunda müşterilerin ayrıntılarına erişmesinin ardından bankaya karşı “Atlantis Operasyonu” adlı bir soruşturma başlattı. Bu kapsamda ele geçirilen müşteri listesinde, 105 milyon dolarlık vergi dolandırıcısı Plutus Payroll’a destek sağladığı bilinen ve Avustralya makamlarınca beş yıl hapis cezasına çarptırılan Simon Anquetil’in de dahil olduğu pek çok bilinen mali suçlunun yer aldığı iddia ediliyor.

The Age, Euro Pacific’in birçoğu karanlık geçmişlere sahip olan müşterilerini incelemek için çok az girişimde bulunduğunu belirtiyor. The Age ayrıca müşteri listesinde FBI’ın dünyadaki en kötü siber suç örgütü olarak adlandırdığı bir Rus suç örgütünün de yer aldığı iddia ediyor.

İlgili Haber:  Tesla Bitcoin Yatırımından 600 Milyon Dolar Kazanmış Olsa da Uzmanlar Endişeli Görünüyor

Schiff Programı Yarıda Kesti

Schiff, Avustralya’daki bir televizyon programı olan 60 Dakika’da konu ile ilgili ​​iddiaları yalanladı. “Herhangi bir yasadışı faaliyete karışmıyoruz” diyen Schiff, bankasının onaylanandan çok daha fazla hesabı geri çevirdiğini ve uyum kriterlerinin çok sıkı olduğunu dile getirdi. Konu hakkında ısrarlı sorular sorulmaya devam ettiğinde ise Schiff mikrofonunu kapatarak, programı yarıda kesti.

IRS, 24 Ocak tarihinde Schiff’i ziyaret etmişti. Soruşturma ise halen devam ediyor. Geniş müşteri listesi nedeniyle vergi makamlarının tüm detayları incelemesinin hayli zaman alacağı belirtiliyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar