Önde Gelen Kripto Borsası FTX, 18 Milyar Dolar Değerlemeye Ulaştı

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

FTX, 900 milyon Dolarlık bir finansman turunu tamamladı. FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, 900 milyon Doların büyük ölçüde M&A’ya gideceğini söylüyor.

blank

Haberin Özeti

  • FTX, 60’tan fazla yatırımcıdan 900 milyon Dolarlık fon toplamayı başardı.
  • Önde gelen kripto borsası, değerlemesini 18 milyar Dolara çıkardı.
  • Borsa CEO’su Sam Bankman-Fried, fonların büyük ölçüde M&A’ya harcanacağını ancak FTX’in Goldman Sachs’ı satın almayacağını belirtti.

Sam Bankman-Fried tarafından kurulan kripto para borsası FTX, Sequoia Capital, Paradigm ve Coinbase Ventures gibi yatırımcıların dahil olduğu bir finansman turunda 900 milyon Dolar topladı.

blank

FTX’in Gelirleri 2021 Yılında 10 Kat Arttı

2019 yılında kurulan şirketin değeri yaklaşık 18 milyar Dolar. Ayrıca FTX’in gerçekleştirdiği 900 milyon Dolarlık B Serisi finansman turu, şimdiye kadar bir kripto borsası için düzenlenen en kapsamlı fon desteği olarak dikkat çekiyor.

FTX’in gelirleri, 2021 yılında şimdiye dek 10 kattan fazla arttı. Şu anda 1 milyondan fazla borsa kullanıcısı, günlük ortalama 10 milyar Doların üzerinde işlem hacmi üretiyor.

CEO Bankman-Fried, şirketin fonların büyük kısmını birleşme ve satın almalar için kullanmayı planladığını ve fonun, borsayı birinci sınıf bir konuma taşıdığını söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

FTX, Goldman Sachs’ı Satın Almayacak

Yakın tarihli bir Financial Times haberinde, FTX’in 29 yaşındaki milyarder CEO’sunun, ABD bankacılık devi Goldman Sachs gibi yerleşik ve geleneksel bir finansal kurumu satın alabileceği belirtilmişti.

Ancak Bankman-Fried konu ile ilgili yaptığı son açıklamada, “FTX’in satın alabileceği bir dizi şirketi araştırıyoruz. Ancak Goldman Sachs onlardan biri değil. Bence onlar, satın alma hedefi için çok büyük bir şirket.” dedi.

Bankman-Fried, Hong Kong merkezli borsasının kısa süre önce ABD’ye genişleme planlarını duyurduğunu ve dolayısıyla düzenleyici ve lisans alımlarının başka bir potansiyel satın alma süreci doğurabileceğini belirtti. Son finansman turundan elde edilen 900 milyon Dolarlık gelirin ise bu planlar doğrultusunda kullanılması amaçlanıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Madenciliği Şirketi Genesis Yatırım Turunda 125 Milyon Dolar Topladı

Çin’in ülkedeki Bitcoin madencileri ile ilgili sert önlemler almasının ardından diğer ülkelerdeki madenciler durumu fırsat bildi. Bununla birlikte Genesis...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend