3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

Önde Gelen Kripto Borsası FTX, 18 Milyar Dolar Değerlemeye Ulaştı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

FTX, 900 milyon Dolarlık bir finansman turunu tamamladı. FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, 900 milyon Doların büyük ölçüde M&A’ya gideceğini söylüyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • FTX, 60’tan fazla yatırımcıdan 900 milyon Dolarlık fon toplamayı başardı.
  • Önde gelen kripto borsası, değerlemesini 18 milyar Dolara çıkardı.
  • Borsa CEO’su Sam Bankman-Fried, fonların büyük ölçüde M&A’ya harcanacağını ancak FTX’in Goldman Sachs’ı satın almayacağını belirtti.

Sam Bankman-Fried tarafından kurulan kripto para borsası FTX, Sequoia Capital, Paradigm ve Coinbase Ventures gibi yatırımcıların dahil olduğu bir finansman turunda 900 milyon Dolar topladı.

Binance indirim kodu

FTX’in Gelirleri 2021 Yılında 10 Kat Arttı

2019 yılında kurulan şirketin değeri yaklaşık 18 milyar Dolar. Ayrıca FTX’in gerçekleştirdiği 900 milyon Dolarlık B Serisi finansman turu, şimdiye kadar bir kripto borsası için düzenlenen en kapsamlı fon desteği olarak dikkat çekiyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

FTX’in gelirleri, 2021 yılında şimdiye dek 10 kattan fazla arttı. Şu anda 1 milyondan fazla borsa kullanıcısı, günlük ortalama 10 milyar Doların üzerinde işlem hacmi üretiyor.

CEO Bankman-Fried, şirketin fonların büyük kısmını birleşme ve satın almalar için kullanmayı planladığını ve fonun, borsayı birinci sınıf bir konuma taşıdığını söyledi.

FTX, Goldman Sachs’ı Satın Almayacak

Yakın tarihli bir Financial Times haberinde, FTX’in 29 yaşındaki milyarder CEO’sunun, ABD bankacılık devi Goldman Sachs gibi yerleşik ve geleneksel bir finansal kurumu satın alabileceği belirtilmişti.

Ancak Bankman-Fried konu ile ilgili yaptığı son açıklamada, “FTX’in satın alabileceği bir dizi şirketi araştırıyoruz. Ancak Goldman Sachs onlardan biri değil. Bence onlar, satın alma hedefi için çok büyük bir şirket.” dedi.

Bankman-Fried, Hong Kong merkezli borsasının kısa süre önce ABD’ye genişleme planlarını duyurduğunu ve dolayısıyla düzenleyici ve lisans alımlarının başka bir potansiyel satın alma süreci doğurabileceğini belirtti. Son finansman turundan elde edilen 900 milyon Dolarlık gelirin ise bu planlar doğrultusunda kullanılması amaçlanıyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar