27 Mayıs 2022, Cuma
27.6 C
İstanbul

Önde Gelen Varlık Yönetimi Firması Franklin Templeton, Blockchain Girişim Fonu İçin 20 Milyon Dolar Katkı Sağlayacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Varlık yönetimi firması Franklin Templeton, blockchain girişimlerine yatırım yapmak için kullanılacak nakit havuzuna şimdiden 10 milyon Dolar toplamayı başardı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Varlık yöneticisi Franklin Templeton, bir blockchain girişim fonu için 10 milyon Dolar topladı.
  • SEC dosyasına göre firma, toplamda 20 milyon Dolar toplamayı hedefliyor.

Varlık yöneticisi Franklin Templeton, bir blockchain girişim fonu için 10 milyon Dolar topladığını açıkladı.

Binance indirim kodu

20 Milyon Dolarlık Fon Sağlanacak

Dünyanın en büyük varlık yöneticilerinden biri olan Franklin Templeton, Çarşamba günü SEC’e yaptığı bir dosyalamada, risk sermayesi fonu Franklin Templeton Blockchain Fund I için toplamda 20 milyon Dolar toplamayı hedeflediğini belirtti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Fonun, blockchain ve kripto para alanındaki girişimlere yatırım yapması planlanıyor. Ancak SEC dosyalamasında fonun tam olarak ne yapacağı konusunda başka ayrıntı verilmedi.

Planlanan fon için ayrılan 20 milyon Dolar, şirketin toplamda 1.5 trilyon Dolarlık bir varlığı yönettiği düşünüldüğünde nispeten küçük kalıyor. Bu anlamda Franklin Templeton, dijital varlıkların hızla hareket eden dünyasına daha fazla ilgi gösteren en yeni “geleneksel finans” firması olarak tanımlanabilir.

Franklin Templeton ve Kripto Para Endüstrisi

Franklin Templeton, geçen ay, şirkete katılmak için bir kripto para araştırma analisti aradığını duyurmuştu. İş ilanında, “Analistin, kripto varlık alanında yeni ürünlerin geliştirilmesine ve yönetilmesine yardımcı olması bekleniyor.” ifadeleri kullanılmıştı. Öte yandan LinkedIn’e göre iş ilanı hâlâ başvuru yapılabilir durumda.

Firma, ayrıca, 15 milyon Dolarlık A serisi finansman turunun bir parçası olarak dijital varlık veri şirketi Amberdata’ya da yatırım yaptı.

Firma aslında bir süredir kripto para alanına göz kırpıyordu. Franklin Templeton, 2019’da, hisselerini dijitalleştirme hareketinin bir parçası olarak kurumsal cüzdan sağlayıcısı Curv ile ortaklık kurdu.

Franklin Templeton firması, New York’ta kuruldu ve 34 ülkede aktif ofisleri var. Morningstar’ın verilerine göre firma, geçen yıl dünyanın en çok tercih edilen perakende fon yöneticisi seçildi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar