2 Aralık 2022, Cuma
11.9 C
İstanbul

Önde Gelen Yatırım Şirketi Tetragon, Ripple’a Dava Açıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Tetragon Financial Group, Ripple’ın C Serisi finansman turuna liderlik etmişti. Şimdi, hisse senetlerini geri almak için Ripple’a dava açıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • İngiltere merkezli yatırım şirketi Tetragon Financial Group, kripto para XRP’nin yaratıcısı Ripple’a dava açıyor.
  • Dava kararı, SEC’in Ripple’a karşı açtığı 1.3 milyar Dolarlık davayı takiben alındı.
  • Tetragon, 2019’da Ripple’ın C Serisi finansman turuna liderlik etmişti.

İngiltere merkezli yatırım şirketi Tetragon Financial Group, XRP’nin arkasındaki teknoloji şirketi Ripple’a dava açıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

SEC Davasının Etkileri Büyüyor

Davanın en büyük sebebi, SEC tarafından Ripple karşı açılan 1.3 milyar Dolarlık dava olarak belirtiliyor. SEC, XRP’nin kayıtsız bir menkul kıymet olduğunu ve Ripple’ın yasa dışı satışlarından 1.3 milyar Dolar gelir elde ettiğini iddia ediyor.

Tetragon’un ise Pazartesi günü Delaware’nin Chancery Mahkemesi’ne kendi dava isteğini ilettiği dile getiriliyor. Şirketin, özellikle liderlik ettiği C Serisi Ripple hissesinin itfa edilmesini istediğinin altı çiziliyor.

Tetragon ayrıca mahkemeden hızlandırılmış bir duruşma ve Ripple’a karşı geçici bir yasaklama emri talep ediyor.

Tetragon, 2019’da Ripple’ın C Serisi finansmanını yönetmiş ve toplamda 200 milyon Dolar toplamıştı. Ripple, bugün erken saatlerde yayınladığı bir açıklamada, bu anlaşmanın şartlarının altını çizdi ve “XRP ileriye dönük bir menkul kıymet olarak kabul edilirse, Tetragon, Ripple’ın hisselerini geri alma seçeneğine sahip olacaktır.” dedi.

Ripple, Tetragon Davası Nedeniyle Hayal Kırıklığına Uğradığını Bildirdi

Açıklama şöyle devam etti: “Böyle bir karar olmadığı için bu davanın bir değeri yok. Tetragon’un ABD’deki düzenleyici eksikliğinden haksız bir şekilde yararlanmaya çalıştığı için hayal kırıklığına uğradık. Mahkemeler bu konuda bir netlik sağlayacaktır. Biz, şirket olarak pozisyonumuza güveniyoruz.”

SEC’in Ripple aleyhindeki davası, kripto pazarındaki en büyük oyunculardan birinin sonu olabilir.

İlgili Haber:  Netflix, Bitcoin Satın Alacak Bir Sonraki Fortune 100 Firması Olabilir

SEC, Aralık ayında Ripple’a karşı yasal işlem ilan ettiğinden beri, çoğu büyük borsa, token değerinin önemli bir kısmına mal olan tüm XRP ticaretini durdurdu. Bugün erken saatlerde, piyasa değeri açısından en büyük dördüncü kripto para olan XRP, beşinci sıraya geriledi. Daha birkaç hafta önce, üçüncü sırada yer alıyordu.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar