30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Önemli Bitcoin Fiyat Ölçüsü Sinyalleri BTC’nin Yerel Bir Zirveye Yakın Olabileceğini Söylüyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

CryptoQuant’ın verilerine göre, madencilerin büyük miktarlarda Bitcoin (BTC) sattığı görülüyor. Madencilerin artan satış baskısı tarihsel olarak yerel bir zirveye işaret ediyor ve bu durum keskin ve uzun süreli düzeltmelere yol açıyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin madencileri neden satış yapıyor?

Mayıs 2020’de zincir içi analist Willy Woo’nun, blok ödül yarılanmasının ardından piyasada iki benzersiz satış baskısı kaynağı olacağını söylediği ve Bitcoin madencileri ile kazandıkları ücretleri kripto varlıkları şeklinde satan kripto para borsalarını satış baskısının kaynakları olarak belirlediği biliniyor.

Binance indirim kodu

Piyasada yalnızca iki benzersiz satış baskısının bulunduğunu belirten analist, bunların arzı sulandıran ve piyasaya satan madencilerin, bu parasal enflasyon yoluyla gizli vergi ödemeleri ve tüccarları vergilendirip piyasaya satış yapan borsalar olduğunu ifade ediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu nedenle kısa ve orta vadede madencilerin, Bitcoin üzerinde önemli bir satış baskısı kaynağı olarak hizmet etmeye devam edebilecekleri belirtiliyor.

CryptoQuant’tan alınan verilere göre Madenci Pozisyon Endeksi’nin (MPI) son birkaç gün içinde önemli ölçüde arttığı görülüyor. Bu endeks dün itibariyle BTC fiyatının hızla 14.000 doların altına düştüğü Temmuz 2019’daki ile aynı seviyeye ulaşmış bulunuyor.

CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju, Madenci Pozsiyon Endeksi’nin yerel bir zirve yapmak için yeterli göründüğünü ve madencilerin BTC sattığını belirterek bu kısa vadeli düşüş piyasasında BTC’yi dağıtmak için küçük bir kısa vadeli parayla bahse gireceğini, geçen yılın aralık ayından beri madencilerin BTC sattığını ancak kurumsal satın alma gücü nedeniyle düzeltmenin kısa ömürlü olduğunu söylüyor.

ABD’den gelen alıcı talebinin, madencilerin satış baskısını ezmesi olası görülürken bu teori, Coinbase’de Binance gibi diğer büyük borsalardan gelen daha yüksek bir primde Bitcoin fiyat ticareti eğilimi tarafından destekleniyor.

İlgili Haber:  Çin’den Ayrılan Bitcoin Madencileri Miami’ye Yönelebilir

Tüccarlar kısa vadede ne bekliyor?

Bazı tüccarlar Bitcoin’in yakın vadede daha büyük bir geri çekilme görmesini bekliyor. Bir kripto para tüccarı olan Edward Morra, olası bir senaryonun yaklaşık 36.000 dolara kadar yavaş bir düzeltme olduğunu açıklıyor.

Bitcoin’in 36.000 dolara düşme senaryosunun olası olmadığını ancak bunun “tipik bir boğa piyasası olayı” olacağını belirten Morra, olası bir senaryo olduğunu düşündüğünü ancak geçen hafta pazardan pazartesiye geçişiyle bazı benzerlikler gördüğünü ifade ediyor.

Tüccar ayrıca pazartesi günü haftanın en düşük seviyeye inmesinin ve ardından tipik bir boğa piyasası olayının genişlemesinin çok iyimser bir tahmin olduğunun altını çiziyor.

LookIntoBitcoin’in yaratıcısı Philip Swift, Bitcoin’in %30’luk bir geri çekilme görmesi muhtemel olmasa da takdir oranının düşebileceğini söylüyor. Bunun, özellikle öngörülebilir gelecekte 42.000 dolarlık direnç seviyesini yeniden test ettiği için BTC için daha yavaş bir ivmeye yol açabileceğini hatırlatan Swift, bazı yanlış yorumlamalar olduğu için bir açıklama noktasında bulunulduğunu, BTC’nin +%30 çökmek üzere olduğunu düşünmediğini ve fiyat değerlenme oranının yakın vadede yavaşlayabileceğini düşündüğünü dile getiriyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar