2 Aralık 2022, Cuma
11.7 C
İstanbul

Bitcoin ve Kripto Piyasasında Haftanın Önemli Gelişmeleri

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 5 ay önce

Binance indirim kodu

Bitcoin ve kripto piyasası bu hafta biraz toparlanır gibi oldu.

Binance indirim kodu

Önde gelen kripto para birimleri, haftalarca süren genel düşüşün ardından bir miktar toparlanma emareleri gösterdiler.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Ancak kripto tabanlı şirketler zor durumlar yaşamaya devam ediyor. Vauld, Voyager, Celsius ve BlockFi iflasla boğuşuyor.

3AC’nin iki kurucusunda haber alınamıyor. Zhu Su ve Kyle Davies Twitter’da da artık eskisi gibi aktif değiller ve en son tweetlerini Haziran’da atmışlar. 3AC için iflas başvurusunda bulunan şirketin avukatları başvuru dökümanında kurucuların nerede olduklarının bilinmediğini belirttiler.

Öte yandan kriptonun kurtarıcı meleği rolündeki FTX CEO’su Sam Bankman Fried batık şirketleri satın almaya devam ediyor. FTX geçen ay BlockFi için 250 milyon dolarlık kredi fonu ayırmıştı. SBF’nin bir diğer firması olan Alameda Research ise Voyager için 500 milyon dolarlık kredi verdi.

Benzer şekilde Binance CEO’su CZ de yakında bir kaç kripto fon ya da firmasına yatırım yapacaklarını açıkladı.

Tron kurucusu Justin Sun da, zor durumda olan kripto projelerine yardım etmeye hazır olduklarını belirtti.

Bu hafta yaşanan bir diğer önemli gelişme ise tarihteki belki de en büyük veri sızdırma olayıydı. Raporlara göre Şangay polis departmanından 1 milyardan fazla Çinlinin kişisel bilgileri çalındı ve forumlarda 10 Bitcoin karşılığında satışa çıkarıldı.

Bloomberg’e göre, çalınan veriler isimlerden, ulusal kimlik numaralarından, cep telefonu numaralarına ve yemek siparişlerine kadar her şeyi içeriyor.

İlgili Haber:  Dünyanın En Büyük Bitcoin Madenciliği Operatörü 500 Milyon Dolarlık Halka Arz Planlıyor

CZ de konuyla ilgili bir tweet atarak, sızmanın nasıl gerçekleştiğini yazdı. CZ’nin tweetine göre Çin hükümetinin yazılımcıları ilgili veritabanının şifre bilgilerini yanlışlıkla kodun içerisine gömmüşlerdi.

Michael Saylor şirketinin Bitcoin satın alımlarıyla ilgili bir tweet attı. Bu tweette MicroStrategy’nin ilk olarak 11 Ağustos 2020’de Bitcoin satın almaya başladığını ve o tarihten bugüne Bitcoin’in +%83, MicroStrategy hisselerinin +%79 değer kazandığını,  altının ise -%14 değer kaybettiğini belirtti.

ff

 

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar