OnePlus, Akıllı Telefonları İçin Kripto Para Desteği Ekleyebileceğini Açıkladı

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Akıllı telefon üreticisi OnePlus, blockchain, NFT ve kripto para cüzdanlarına yönelik bir müşteri anketi gerçekleştirdi. Anket, şirketin akıllı telefonları için kripto para desteği ekleyeceğinin sinyalleri olarak yorumlandı.

blank

Haberin Özeti

  • Akıllı telefon üreticisi OnePlus, bir anket ile kullanıcılara kripto parayı nasıl kullandıklarını sordu.
  • Samsung ve HTC gibi diğer akıllı telefon firmaları daha öncesinde cihazlarına kripto para desteği eklemişti.

OnePlus, akıllı telefonlarına kripto para desteği ekleme konusunda Samsung ve HTC’yi takip edebilir. Teknoloji sitesi MySmartPrice’e göre, Çinli telefon firması, blockchain teknolojisi üzerine kapsamlı bir anket gerçekleştirdi.

blank

Kripto Para Destekli Akıllı Telefon

Anket, katılımcılara kripto paraya yatırım yapıp yapmama durumlarını ve kripto para piyasasını ne sıklıkla takip ettiklerini sordu. Ayrıca, Coinbase, Gemini ve Robinhood gibi seçenekler de dahil olmak üzere katılımcıların hangi ticaret platformlarını kullandıkları ve MetaMask gibi yazılım cüzdanlarını kullanıp kullanmadıkları ankette yer alan diğer önemli sorulardan idi. Anket kapsamında OnePlus kullanıcılarına son olarak, donanım cüzdanları kullanıp kullanmadıkları ve NFT satın alıp almadıkları yönünde sorular yöneltildi.

Bu anket stratejisi ve içerikte özel olarak iletilen sorular, akıllı telefon şirketinin cihazlarına kripto para desteği eklemeyi planladığı yönünde değerlendirildi. Ancak OnePlus, konu ile ilgili detaylı bir açıklama yapmadı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

“CryptoPhone” Piyasası

OnePlus, kendi cihazlarına kripto para desteği eklese bile bunu yapan ilk akıllı telefon üreticisi olmayacak.

Samsung akıllı telefonlar, 2019’dan bu yana Samsung Blockchain kripto para cüzdanı için destek sunuyor. Ayrıca amiral gemisi Galaxy akıllı telefon serisinin yeni modelleri, telefonun Knox güvenli yerleşim bölgesinde özel anahtarları saklayan yerleşik bir kripto cüzdanı içeriyor. Buna ek olarak Samsung, geçtiğimiz ay, Blockchain Cüzdan uygulamasını kripto donanım cüzdanları için destek içerecek şekilde güncelledi.

Rakip üretici HTC ise Exodus tam teşekküllü ve kripto destekli telefon serisiyle işleri bir adım daha ileri götürdü; Exodus 1 serisi, yerleşik bir donanım cüzdanı ve bir Bitcoin düğümü çalıştırma özelliği içeriyor. Ancak HTC’nin blockchain alanına duyduğu ilgi son zamanlarda azalmış gibi görünüyor. Söz konusu kripto destekli seri son olarak Kasım 2019’da piyasaya sürülmüştü ve o zamandan bu yana yeni bir model ya da güncelleme duyurusu yapılmadı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Fiyatında “Ölüm Kesişimi” Görüntüsü Oluştu! – Coinbase Kurucusundan Önemli Açıklama Geldi

Bitcoin ve diğer kripto para fiyatları bu hafta epey zorlu bir süreçten geçti. Mayıs ayında 2.5 trilyon dolara ulaşan...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend