27 Mayıs 2022, Cuma
20 C
İstanbul

OnePlus, Akıllı Telefonları İçin Kripto Para Desteği Ekleyebileceğini Açıkladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Akıllı telefon üreticisi OnePlus, blockchain, NFT ve kripto para cüzdanlarına yönelik bir müşteri anketi gerçekleştirdi. Anket, şirketin akıllı telefonları için kripto para desteği ekleyeceğinin sinyalleri olarak yorumlandı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Akıllı telefon üreticisi OnePlus, bir anket ile kullanıcılara kripto parayı nasıl kullandıklarını sordu.
  • Samsung ve HTC gibi diğer akıllı telefon firmaları daha öncesinde cihazlarına kripto para desteği eklemişti.

OnePlus, akıllı telefonlarına kripto para desteği ekleme konusunda Samsung ve HTC’yi takip edebilir. Teknoloji sitesi MySmartPrice’e göre, Çinli telefon firması, blockchain teknolojisi üzerine kapsamlı bir anket gerçekleştirdi.

Binance indirim kodu

Kripto Para Destekli Akıllı Telefon

Anket, katılımcılara kripto paraya yatırım yapıp yapmama durumlarını ve kripto para piyasasını ne sıklıkla takip ettiklerini sordu. Ayrıca, Coinbase, Gemini ve Robinhood gibi seçenekler de dahil olmak üzere katılımcıların hangi ticaret platformlarını kullandıkları ve MetaMask gibi yazılım cüzdanlarını kullanıp kullanmadıkları ankette yer alan diğer önemli sorulardan idi. Anket kapsamında OnePlus kullanıcılarına son olarak, donanım cüzdanları kullanıp kullanmadıkları ve NFT satın alıp almadıkları yönünde sorular yöneltildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu anket stratejisi ve içerikte özel olarak iletilen sorular, akıllı telefon şirketinin cihazlarına kripto para desteği eklemeyi planladığı yönünde değerlendirildi. Ancak OnePlus, konu ile ilgili detaylı bir açıklama yapmadı.

“CryptoPhone” Piyasası

OnePlus, kendi cihazlarına kripto para desteği eklese bile bunu yapan ilk akıllı telefon üreticisi olmayacak.

Samsung akıllı telefonlar, 2019’dan bu yana Samsung Blockchain kripto para cüzdanı için destek sunuyor. Ayrıca amiral gemisi Galaxy akıllı telefon serisinin yeni modelleri, telefonun Knox güvenli yerleşim bölgesinde özel anahtarları saklayan yerleşik bir kripto cüzdanı içeriyor. Buna ek olarak Samsung, geçtiğimiz ay, Blockchain Cüzdan uygulamasını kripto donanım cüzdanları için destek içerecek şekilde güncelledi.

Rakip üretici HTC ise Exodus tam teşekküllü ve kripto destekli telefon serisiyle işleri bir adım daha ileri götürdü; Exodus 1 serisi, yerleşik bir donanım cüzdanı ve bir Bitcoin düğümü çalıştırma özelliği içeriyor. Ancak HTC’nin blockchain alanına duyduğu ilgi son zamanlarda azalmış gibi görünüyor. Söz konusu kripto destekli seri son olarak Kasım 2019’da piyasaya sürülmüştü ve o zamandan bu yana yeni bir model ya da güncelleme duyurusu yapılmadı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar