29 Mayıs 2022, Pazar
22.6 C
İstanbul

Online Ticaret Platformu Interactive Brokers, Kripto Para Ticaretini Başlattığını Duyurdu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Interactive Brokers, Paxos ile yaptığı ortaklık sayesinde, müşterilerine kripto para ticareti sunacağını açıkladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Interactive Brokers, Paxos ile yaptığı ortaklık sayesinde, müşterilerine kripto para ticareti sunacağını açıkladı.
  • Interactive Brokers müşterileri artık Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin ile kripto para ticareti yapabilecek.

Interactive Brokers müşterileri artık Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin ile kripto para ticareti yapabilecek. Hizmet, şimdilik yalnızca ABD’de ikamet edenler için geçerli olacak.

Binance indirim kodu

Interactive Brokers ve Paxos Ortaklığı

Interactive Brokers, kullanıcıların hisse senetleri, tahviller, borsada işlem gören fonlar (ETF’ler), kripto para ve daha fazlasının ticaretinin yapılmasını sağlayan online bir “aracılık” platformudur.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

1 Eylül 2021 itibarıyla platform, 1.49 milyon müşteri hesabına ve yönetimi altındaki 360 milyar Dolara sahip olduğunu açıkladı. CNBC’ye göre, Robinhood’un 18 milyon müşterisi ve 80 milyar Dolarlık varlığı bulunuyor.

Paxos Crypto Brokerage şirketinin ise Interactive Brokers’daki kripto paraların birincil “koruyucusu” olacağı ve platformdaki likidite ve lisanslama süreçlerini yönetmekten sorumlu olacağı açıklandı. Paxos, PayPal’ın yeni başlatılan kripto para hizmeti için de benzer bir rol üstlenmişti.

Interactive Brokers’da kripto para ticareti yapmak için ödenecek toplam ücret de rakiplerine göre bir hayli düşük. Örneğin, 1.000 Dolarlık Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash veya Litecoin ticaretinin maliyeti platformda 1.80 Dolardır. Coinbase’de ise aynı işlem 20 Dolara mal olur.

Kripto Paranın Artan Popülaritesi

2017 yılında Interactive Brokers’ın başkanı Thomas Peterffy, Bitcoin’i yüksek fiyat oynaklığı nedeniyle eleştirmiş; ve BTC’nin “reel ekonomiyi istikrarsızlaştırabileceğini” sözlerine eklemişti. Artık Interactive Brokers, bu konudaki görüşünü değiştirmiş gibi görünüyor.

JP Morgan CEO’su Jamie Dimon’un da benzer bir geçmişi var. Dimon, 2017’de yaptığı bir açıklamada, Bitcoin’i “dolandırıcılık” olarak tanımlamıştı; ancak şirketi JP Morgan, bu yıl müşterilerine kripto para yatırımı imkanı sunan fon hizmetleri vermeye başladı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar