18.7 C
İstanbul
29 Kasım 2021, Pazartesi

NFT Pazarı OpenSea, 10 Milyar Dolarlık Ticaret Hacmine Ulaştı: NFT Piyasasında Son Durum!

Önemli Gelişmeler

NFT pazarı OpenSea, toplam 10 milyar Dolarlık ticaret hacmine ulaştı. Önde gelen NFT pazarı, bundan yalnızca üç ay önce 1 milyar Dolarlık ticaret hacmi bildirmişti.

blank

Haberin Özeti

  • Kripto para piyasasının en büyük NFT pazarı OpenSea, dört yıl önce faaliyete başlamasından bu yana ilk kez 10 milyar Dolarlık ticaret hacmine ulaştı.
  • Önde gelen NFT pazarı, bundan yalnızca üç ay önce 1 milyar Dolarlık ticaret hacmi bildirmişti.

Kripto para piyasasının en büyük NFT pazarı OpenSea, dört yıl önce faaliyete başlamasından bu yana ilk kez 10 milyar Dolarlık ticaret hacmine ulaştı.

blank

OpenSea, 10 Milyar Dolarlık Ticaret Hacmine Ulaştı

Ethereum blok zinciri üzerinde kurulan ilk NFT pazarı OpenSea, geçen yıldan bu yana ticaret hacminde oldukça önemli bir artış yaşıyor. NFT pazarı, Ağustos ayında toplam 1 milyar Dolarlık ticaret hacmine ulaştığını bildirmişti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

NFT’ler, sanat eseri, müzik, video gibi çeşitli dijital veya fiziksel varlıklara bağlanabilen kriptografik olarak benzersiz tokenlerdir. Bored Ape Yacht Club gibi ünlü NFT koleksiyonlarının pek çoğu OpenSea üzerinde işlem görüyor. Bu durum, NFT pazarının ticaret hacminin milyarlarca Dolara yükselmesine katkı sağlıyor.

Diğer büyük platformlarla karşılaştırıldığında OpenSea açık ara lider pozisyonda yer alıyor.

Ethereum tabanlı platformlar Rarible ve SuperRare.co, sırasıyla sadece 263.97 milyon Dolar ve 177.95 milyon Dolarlık ticaret hacimlerine sahip. Bununla birlikte Rarible ve SuperRare’deki satış başına ortalama fiyat, lider NFT pazarından çok daha yüksektir; bu da söz konusu iki platformun daha çok yüksek fiyatlı NFT’ler için tercih edildiği anlamına geliyor.

NFT ticareti açısından en yüksek hacim bildiren ikinci platform ise kripto para tabanlı NFT oyunu Axie Infinity olarak öne çıkıyor. Axie Infinity’nin 3 milyar Doların üzerinde bir ticaret hacmi ve platformu üzerinde 1 milyondan fazla kullanıcısı var. Buna karşın OpenSea platformunda 635.698, Rarible’da ise 83.810 kullanıcı bulunuyor.

İlgili Haber:  OpenSea’deki Bir Hata Nedeniyle 100.000 Dolarlık Ethereum NFT'si Yok Oldu

NFT’ler Ethereum’un Ötesine Geçiyor

NFT patlaması yalnızca Ethereum blok zinciri üzerinde gerçekleşmiyor. Solana gibi rakip blok zincirlerinde de başlatılan birçok NFT projesiyle birlikte bu patlama, kripto para endüstrisinin farklı alanlarına yayıldı.

Geçen hafta, ünlü film yönetmeni Quentin Tarantino, gizlilik merkezli blok zinciri Secret Network üzerinde “Pulp Fiction”dan ilham alan çeşitli NFT’ler yayınlayacağını açıkladı.

Tarantino, yalnızca en güncel örnek. Daha fazla ünlü isim ve sanatçı NFT piyasasına dahil oldukça; kripto endüstrisindeki bu alanın önü bir hayli açık görünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend