8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.7 C
İstanbul

OpenSea, Haftalık NFT Satışlarında İlk Kez 1 Milyar Dolar Seviyesini Aştı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 11 ay önce

Binance indirim kodu

NFT pazaryeri OpenSea, bu hafta, Temmuz ayının tamamına göre %250 daha fazla işlem hacmi bildirdi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • OpenSea, platformunda gerçekleşen tüm Ethereum tabanlı NFT işlemlerinin %98’i ile NFT endüstrisinin tartışmasız lideri olarak öne çıkıyor.
  • OpenSea, haftalık işlem hacminde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.14 milyar Dolar değerine ulaştı.

Ethereum tabanlı NFT pazarı OpenSea, bir önceki haftaya göre %170 artış yaşayarak haftalık işlem hacminde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.14 milyar Dolara ulaştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

OpenSea Nedir?

OpenSea, CryptoPunks, Bored Ape Yacht Club ve Pudgy Penguins gibi NFT sanat koleksiyonlarının ticareti için popüler bir pazar yeri olarak nitelendiriliyor.

OpenSea, Ağustos ayında şimdiye kadar 2.49 milyar Dolarlık işlem hacmi bildirdi. Bu, geçen ay kırılan 326 milyon Dolarlık bir önceki rekordan %666 daha yüksek bir seviye.

NBA Top Shot gibi bazı projeler Flow blok zinciri üzerine inşa edilmiş olsa da; NFT’lerin çoğu Ethereum’da yer alıyor. OpenSea de bu Ethereum pazarının tartışmasız lideri olarak öne çıkıyor: Ethereum tabanlı tüm NFT etkinliklerinin %98.3’ü, bu ay OpenSea’de gerçekleşti.

OpenSea’nin işlem hacmindeki hızlı artıştan bu yana, pazar rekor üstüne rekor kırdı. Salı günü, OpenSea’nin günlük işlem hacmi, 208 milyon Dolarlık yeni bir zirveye ulaştı.

NFT Piyasasındaki Yükselişin Lideri: CryptoPunks

31 Temmuz’da başlayan yükseliş, büyük ölçüde CryptoPunks ticaret çılgınlığından kaynaklandı: NFT projesinin günlük işlem hacmi, bir hafta içinde 1.8 milyon Dolardan 41.5 milyon Dolara çıktı. OpenSea’den alınan verilere göre, projenin toplam satışları 1 milyar Doları geçti ve işlem hacmi de %649 oranında arttı.

Diğer pek çok NFT projesi de yalnızca OpenSea’de ticaret yapıyor.

İlgili Haber:  Eminem 450.000 Dolarlık Bored Ape Yacht Club NFT'si Satın Aldı!

NBA yıldızı Stephen Curry’nin geçtiğimiz gün yatırım yaptığı NFT projesi Bored Ape Yacht Club, CryptoSlam.io verilerine göre, 39 milyon Dolarlık günlük satış rekoruna ulaştı.

Öte yandan ödeme devi Visa, Pazartesi günü 165.000 Dolara bir CryptoPunk NFT’si satın aldığını açıkladı; bu haber de NFT piyasasına duyulan ilgiyi artıran önemli bir etken oldu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar