11 Ağustos 2022, Perşembe
25.7 C
İstanbul

OpenSea’deki Bir Hata Nedeniyle 100.000 Dolarlık Ethereum NFT’si Yok Oldu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

NFT’lerin ENS adlarına aktarılmasıyla ilgili bir sorun, görünüşe göre en az 42 koleksiyon parçasının yanlışlıkla yakılmasına neden oldu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • OpenSea pazar kodundaki bir hatanın, en az 42 NFT koleksiyonunun yanlışlıkla yakılmasına (imha edilmesine) neden olduğu bildirildi.
  • Sorunun, Ethereum cüzdanlarını niteleyen ENS adlarının kullanımına bağlı olduğu duyuruldu.

OpenSea, şu anda NFT satın almak için en sıcak platform ve yalnızca Ağustos ayında 3.4 milyar Dolarlık bir işlem hacmi üretti. Ancak geçtiğimiz gün platformda bir şeyler ters gitti ve yaklaşık 100.000 Dolar değerinde Ethereum NFT’si yok oldu.

Binance indirim kodu

100.000 Dolar Değerinde NFT Yok Oldu!

Ethereum cüzdan adresleri için kolayca okunabilen adlar sağlayan Ethereum Name Service’in (ENS) baş geliştiricisi Nick Johnson, geçtiğimiz gün OpenSea’nin transfer ekranında çıkan bir hata nedeniyle pek çok cüzdanın “yanlışlıkla yandığını” tweetledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Birçok NFT koleksiyoncusu, dijital varlıkları bir Ethereum cüzdan adresine aktarma sürecini basitleştirmek ve koleksiyonları etrafında bir marka geliştirmek için ENS adlarını kullanır.

Johnson da söz konusu hata nedeniyle bir NFT kaybetti; ancak bu kayıpta yalnız değil. Verilere göre koleksiyonerler en az 42 NFT kaybetti. Kaybolan NFT’lerin toplam değerinin ise yaklaşık 100.000 Dolar (28.44 ETH) olduğu bildirildi.

42 NFT Hatadan Etkilendi

Johnson, başlangıçta OpenSea ile konuştu ve hatanın “görünüşe göre tek kurbanı” olduğunu tweetledi. Ancak daha sonra, çeşitli koleksiyonerlerden de en az 42 NFT’nin bu hatadan etkilendiğini ve aynı şekilde onların NFT’lerinin de yok olduğunu öğrendi. Liste, Art Blocks, Bloot ve The Sevens gibi çeşitli NFT koleksiyonlarından parçalar içeriyor.

Etkilenen diğer kullanıcılardan bazıları da talihsiz durum hakkında tweet attı ve OpenSea’den bir yanıt talep etti. Şu dakika itibariyle OpenSea, henüz bir kamuoyu açıklamasında bulunmadı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar