25 Ocak 2022, Salı
-0.2 C
İstanbul

OpenSea’deki NFT Ticaret Hacmi Artmaya Devam Ediyor: Bored Ape Çılgınlığına Devam!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Veriler, OpenSea’nin daha 2022 yılında şimdiye kadar 700 milyon Dolardan fazla satış gerçekleştirdiğini ve bunun NFT pazarını rekor bir ay yolculuğuna taşıdığını gösteriyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • OpenSea’deki NFT ticaret hacimleri, Yuga Labs’in Bored Ape Yacht Club (BAYC) ve Mutant Ape Yacht Club (MAYC) koleksiyonları ile ilgili spekülatif çılgınlığın ortasında yükseliyor.
  • Veriler, OpenSea’nin daha 2022 yılında şimdiye kadar 700 milyon Dolardan fazla satış gerçekleştirdiğini ve bunun NFT pazarını rekor bir ay yolculuğuna taşıdığını gösteriyor.

OpenSea’deki NFT ticaret hacimleri, Yuga Labs’in Bored Ape Yacht Club (BAYC) ve Mutant Ape Yacht Club (MAYC) koleksiyonları ile ilgili spekülatif çılgınlığın ortasında yükseliyor.

Binance indirim kodu

OpenSea NFT Ticaret Hacmi Yeni Bir Rekor Kırabilir

Dune Analytics’te “rchen8” tarafından yayınlanan verilere göre OpenSea, 2022’nin başlangıcından bu yana 700 milyon Dolardan fazla ticaret hacmi üretti. 3 Ocak günü ise 24 saatlik 255.8 milyon Dolar değerindeki ticaret hacmi ile şimdiden yılın en büyük günü olarak kayıtlara geçti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Wu Blockchain gibi popüler analistler de 3 Ocak’taki hacmin OpenSea için rekor bir seviye olduğunu iddia ederken; rchen8 tarafından Dune Analytics’te yayınlanan daha önceki veriler, OpenSea’nin 29 Ağustos’ta tüm zamanların en yüksek seviyesini (ATH) 322 milyon Dolar seviyesi ile gördüğünü gözler önüne seriyor.

Aralık ayında, OpenSea’nin aylık ticaret hacmi 3.24 milyar Doları aşmış ve platformun Ağustos ayında kırdığı 3.42 milyar Dolarlık rekora bir hayli yaklaşmıştı. Ancak NFT piyasası Ocak ayının ilk 4 gününde halihazırda 700 milyon Dolardan fazla ticaret hacmi gerçekleştirirken; ivme bu ay boyunca devam ederse yeni bir rekor gelebilir.

Bored Ape Yacht Club Çılgınlığı

OpenSea’nin artan ticaret hacimlerine katkıda bulunan en önemli faktör, BAYC ve MAYC NFT’leri olarak öne çıkıyor.

İlgili Haber:  eBay, Kripto Paralarla İlgili Seçenekleri Değerlendirdiğini Açıkladı

CryptoSlam’den elde edilen veriler, MAYC’nin şu anda ikincil piyasalarda 93.2 milyon Dolar ile yedi günlük hacim açısından en üst sıradaki NFT projesi olduğunu ve BAYC NFT’lerinin de 88.4 milyon Dolar ile ikinci sırada yer aldığını gösteriyor.

24 saatlik hacim açısından ise MAYC 18.7 milyon Dolar değerinde ikincil ticaret hacmi elde ederken; bu, BAYC’da ise 14 milyon Dolar değerinde gerçekleşti.

2022 yılının başından bu yana – yani sadece 4 gün içinde – rapçi Eminem, müzisyen Britney Spears ve komedyen Dave Chappelle gibi birçok Pop kültürü ikonu BAYC NFT’lerine yatırım yaptığını açıkladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend