8 Ağustos 2022, Pazartesi
28.9 C
İstanbul

OpenSea’deki NFT Ticaret Hacmi Artmaya Devam Ediyor: Bored Ape Çılgınlığına Devam!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Veriler, OpenSea’nin daha 2022 yılında şimdiye kadar 700 milyon Dolardan fazla satış gerçekleştirdiğini ve bunun NFT pazarını rekor bir ay yolculuğuna taşıdığını gösteriyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • OpenSea’deki NFT ticaret hacimleri, Yuga Labs’in Bored Ape Yacht Club (BAYC) ve Mutant Ape Yacht Club (MAYC) koleksiyonları ile ilgili spekülatif çılgınlığın ortasında yükseliyor.
  • Veriler, OpenSea’nin daha 2022 yılında şimdiye kadar 700 milyon Dolardan fazla satış gerçekleştirdiğini ve bunun NFT pazarını rekor bir ay yolculuğuna taşıdığını gösteriyor.

OpenSea’deki NFT ticaret hacimleri, Yuga Labs’in Bored Ape Yacht Club (BAYC) ve Mutant Ape Yacht Club (MAYC) koleksiyonları ile ilgili spekülatif çılgınlığın ortasında yükseliyor.

Binance indirim kodu

OpenSea NFT Ticaret Hacmi Yeni Bir Rekor Kırabilir

Dune Analytics’te “rchen8” tarafından yayınlanan verilere göre OpenSea, 2022’nin başlangıcından bu yana 700 milyon Dolardan fazla ticaret hacmi üretti. 3 Ocak günü ise 24 saatlik 255.8 milyon Dolar değerindeki ticaret hacmi ile şimdiden yılın en büyük günü olarak kayıtlara geçti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Wu Blockchain gibi popüler analistler de 3 Ocak’taki hacmin OpenSea için rekor bir seviye olduğunu iddia ederken; rchen8 tarafından Dune Analytics’te yayınlanan daha önceki veriler, OpenSea’nin 29 Ağustos’ta tüm zamanların en yüksek seviyesini (ATH) 322 milyon Dolar seviyesi ile gördüğünü gözler önüne seriyor.

Aralık ayında, OpenSea’nin aylık ticaret hacmi 3.24 milyar Doları aşmış ve platformun Ağustos ayında kırdığı 3.42 milyar Dolarlık rekora bir hayli yaklaşmıştı. Ancak NFT piyasası Ocak ayının ilk 4 gününde halihazırda 700 milyon Dolardan fazla ticaret hacmi gerçekleştirirken; ivme bu ay boyunca devam ederse yeni bir rekor gelebilir.

Bored Ape Yacht Club Çılgınlığı

OpenSea’nin artan ticaret hacimlerine katkıda bulunan en önemli faktör, BAYC ve MAYC NFT’leri olarak öne çıkıyor.

İlgili Haber:  Dogecoin Kurucusu, DOGE’dan İlham Alan Bir NFT Koleksiyonunu Satışa Çıkardı

CryptoSlam’den elde edilen veriler, MAYC’nin şu anda ikincil piyasalarda 93.2 milyon Dolar ile yedi günlük hacim açısından en üst sıradaki NFT projesi olduğunu ve BAYC NFT’lerinin de 88.4 milyon Dolar ile ikinci sırada yer aldığını gösteriyor.

24 saatlik hacim açısından ise MAYC 18.7 milyon Dolar değerinde ikincil ticaret hacmi elde ederken; bu, BAYC’da ise 14 milyon Dolar değerinde gerçekleşti.

2022 yılının başından bu yana – yani sadece 4 gün içinde – rapçi Eminem, müzisyen Britney Spears ve komedyen Dave Chappelle gibi birçok Pop kültürü ikonu BAYC NFT’lerine yatırım yaptığını açıkladı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar