30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

OpenSea’den Yeni Bir Rekor Daha! Aylık Ethereum İşlem Hacmi 3.5 Milyar Dolara Ulaştı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 9 ay önce

Binance indirim kodu

Önde gelen NFT pazarı OpenSea’de, aylık Ethereum işlem hacmi 3.5 milyar dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkarak rekor kırdı.

Binance indirim kodu

Dune Analytics’ten alınan verilere göre, OpenSea, aylık Ethereum ticaret hacminde tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti ve hacim 3.5 milyar doları aştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ocak ayının bitmesine henüz iki hafta kala, OpenSea ticaret hacmi şimdiden hem geçen yıl Ağustos ayında kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.42 milyar doları, hem de Aralık ayındaki 3.24 milyar doları aştı.

blank

OpenSea’nin Ocak ayı işlem hacmi şimdiye kadar günlük 169 milyon doları aştı ve platformun tek günlük en büyük hacmi 9 Ocak’ta kaydedilen 261 milyon dolar oldu.

NFT’ler, dijital olarak depolanabilen ve sanat eserleri, dijital koleksiyonlar, müzik ve video oyunlarındaki öğeler dahil olmak üzere çeşitli kullanım örneklerine sahip çok çeşitli somut öğeler için sahiplik kanıtı sağlayan kriptografik olarak benzersiz dijital tokenlerdir.

NFT alanında rekabet kızışıyor

Sektörün önde gelen NFT pazarı olan OpenSea’deki aktivitedeki en son patlama, Bitcoin’in yıl başından bu yana %7.5 düşmesiyle son haftalarda durgunlaşan kripto pazarının ortasında yaşandı. Yani kripto para piyasası durgun bir dönem geçirirken, NFT ticareti patlama gösteriyor.

Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para olan Ethereum, son iki hafta içinde %14.6 düşüşle bu haberin girildi esnada 3.243 dolardan işlem görüyordu.

Bored Ape Yacht Club, son 24 saatte 14.306 ETH (yaklaşık 47 milyon dolar) işlem görerek işlem hacmi açısından OpenSea’deki en popüler NFT koleksiyonu olmaya devam ediyor.

Bu ayın başlarında OpenSea, risk sermayesi şirketleri Paradigm ve Coatue tarafından yönetilen 300 milyon dolarlık bir C Serisi finansman turunu duyurmuştu. En son finansman turu, yeni ürün geliştirme ve ekibi genişletmek için kullanılacak yeni sermaye ile şirketin değerlemesini 13.3 milyar dolara çıkarmıştı.

İlgili Haber:  NFT Spekülasyonunun Sona Ermesi İyiye İşaret Olabilir mi?

Ancak, OpenSea’nin hemen ardından gelen yeni katılımcılarla sektördeki rekabet kızışıyor.

Bu ayın başlarında piyasaya sürülen ve ticaret hacmi açısından OpenSea’yı çoktan geride bırakan yeni bir NFT pazarı olan LooksRare bu rakiplerden biri.

blank

Bu rekabetin uzun vadede nasıl sonuçlanacağını hep birlikte göreceğiz. Bakalım NFT pazarına başka hangi aktörler girecek.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar