10 Ağustos 2022, Çarşamba
25.6 C
İstanbul

OpenSea’nin Rakibi LooksRare Açıldığı İlk Gün 110 Milyon Dolarlık Ethereum Tabanlı NFT Satışı Gerçekleştirdi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

OpenSea’de en az 3 ETH’lik alışveriş yapmış tüm kullanıcılara LOOKS tokenini airdrop ile ücretsiz dağıtan yeni NFT pazar yeri platformu LooksRare açılışını rekor ile yaptı.

Binance indirim kodu

OpenSea’ye rakip olarak çıkan LooksRare üzerinde açıldığı ilk gün 110 milyon dolarlık ticaret hacmi gerçekleşti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

LooksRare, dünkü lansmanından bu yana Ethereum tabanlı NFT ticaret hacminde 110 milyon dolar üretti.

OpenSea, aylık Ethereum NFT ticaret hacminde rekor kırmaya devam ederken, NFT pazar yeri piyasasındaki rekabet de büyüyor. Dün itibariyle LooksRare şeklinde yeni bir rakip ortaya çıktı ve bir günde 110 milyon dolardan fazla işlem hacmine ulaştı.

Dün piyasaya sürülen LooksRare, OpenSea’nin müşterilerine hedef alarak kendi LOOKS tokenini dağıttı. LooksRare, 16 Haziran ile 16 Aralık 2021 tarihleri arasında OpenSea üzerinde en az 3 ETH’lik (bugün itibariyle yaklaşık 9.630$) işlem yapan OpenSea kullanıcılarına ücretsiz olarak LOOKS tokeni dağıtıyor. Bu şekilde rakip firmanın kullanıcılarını ödüllendirerek kendi platformuna çekmeye çalışıyor.

Peki şunu sorabilirsiniz: LooksRare OpenSea üzerinde en az 3 ETH’lik işlem yapmış kullanıcıların listesini nereden aldı? Cevabı çok basit! OpenSea üzerinde mint edilen tüm NFT’ler Ethereum blok zincirinde tutuluyor. Ethereum blok zincirindeki tüm işlemleri de Etherscan ve benzeri platformlardan görebilirsiniz. OpenSea’nin Etherscan üzerindeki akıllı sözleşmesini buradan görebilirsiniz.

Piyasada bu konsepte, “vampir saldırısı” deniyor. Yani, başka bir platformun kullanıcılarına teşvik olarak token dağıtarak o kullanıcıları kendi platformunuza çekmeye çalışırsınız. Benzer şekilde geçmişte SushiSwap, önde gelen merkezi olmayan borsa Uniswap’ı tahttan indirmeye çalışırken aynı stratejiyi kullanmıştı. Bir diğer NFT pazarı Infinite de yine aynı şekilde bir strateji ile ortaya çıkmıştı.

LooksRare’in şöyle bir ekstra özelliği var; platformun LOOKS tokenlerini stake edebiliyorsunuz. Ayrıca OpenSea’nin işlem ücretleri %2.5 iken, LooksRare’in işlem ücretleri %2. OpenSea işlem ücretlerini kendine alırken, LooksRare işlem ücretlerinin tamamını LOOKS stake eden kullanıcılarına WETH şeklinde dağıtma sözü veriyor.

İlgili Haber:  Delphi Dijital, Beş Adet Nadir Bulunan NFT'yi 162.000 Dolara Satın Aldı

Açılalı sadece bir gün olmasına rağmen, LooksRare şimdiden başarılı bir başlangıç yapmış gibi görünüyor. Yayınlanan rapora göre, LooksRare dün piyasaya sürüldüğünden bu yana 110 milyon dolardan fazla Ethereum NFT ticaret hacmi üretti.

İlginç bir şekilde, OpenSea’nin ticaret hacmi son zamanlardaki sıcak çizgisine kıyasla dün düşüş gösterdi. OpenSea, Pazartesi günü 170 milyon doların biraz altında Ethereum ticaret hacmi elde etti ve bu 2022’deki şimdiye kadarki en düşük gün olarak kaydedildi. Bu durum OpenSea’daki ticaret hacminin bir kısmının LooksRare’e kaymış olabileceğini akla getiriyor.

NFT piyasası, kripto para piyasası gibi oldukça değişken bir piyasa ve tek bir günün verileri üzerinden bir fikir edinmek çok sağlık olmaz. Ancak LooksRare ticaret hacmini önümüzdeki günlerde ve haftalarda arttırmaya devam ederse ve OpenSea’nin hacminde düşüşler başlarsa işte bu ilginç olacak.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar