25 Ocak 2022, Salı
-0.2 C
İstanbul

OpenSea’nin Rakibi LooksRare Açıldığı İlk Gün 110 Milyon Dolarlık Ethereum Tabanlı NFT Satışı Gerçekleştirdi

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Son güncelleme: 2 hafta önce

Binance indirim kodu

OpenSea’de en az 3 ETH’lik alışveriş yapmış tüm kullanıcılara LOOKS tokenini airdrop ile ücretsiz dağıtan yeni NFT pazar yeri platformu LooksRare açılışını rekor ile yaptı.

Binance indirim kodu

OpenSea’ye rakip olarak çıkan LooksRare üzerinde açıldığı ilk gün 110 milyon dolarlık ticaret hacmi gerçekleşti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

LooksRare, dünkü lansmanından bu yana Ethereum tabanlı NFT ticaret hacminde 110 milyon dolar üretti.

OpenSea, aylık Ethereum NFT ticaret hacminde rekor kırmaya devam ederken, NFT pazar yeri piyasasındaki rekabet de büyüyor. Dün itibariyle LooksRare şeklinde yeni bir rakip ortaya çıktı ve bir günde 110 milyon dolardan fazla işlem hacmine ulaştı.

Dün piyasaya sürülen LooksRare, OpenSea’nin müşterilerine hedef alarak kendi LOOKS tokenini dağıttı. LooksRare, 16 Haziran ile 16 Aralık 2021 tarihleri arasında OpenSea üzerinde en az 3 ETH’lik (bugün itibariyle yaklaşık 9.630$) işlem yapan OpenSea kullanıcılarına ücretsiz olarak LOOKS tokeni dağıtıyor. Bu şekilde rakip firmanın kullanıcılarını ödüllendirerek kendi platformuna çekmeye çalışıyor.

Peki şunu sorabilirsiniz: LooksRare OpenSea üzerinde en az 3 ETH’lik işlem yapmış kullanıcıların listesini nereden aldı? Cevabı çok basit! OpenSea üzerinde mint edilen tüm NFT’ler Ethereum blok zincirinde tutuluyor. Ethereum blok zincirindeki tüm işlemleri de Etherscan ve benzeri platformlardan görebilirsiniz. OpenSea’nin Etherscan üzerindeki akıllı sözleşmesini buradan görebilirsiniz.

Piyasada bu konsepte, “vampir saldırısı” deniyor. Yani, başka bir platformun kullanıcılarına teşvik olarak token dağıtarak o kullanıcıları kendi platformunuza çekmeye çalışırsınız. Benzer şekilde geçmişte SushiSwap, önde gelen merkezi olmayan borsa Uniswap’ı tahttan indirmeye çalışırken aynı stratejiyi kullanmıştı. Bir diğer NFT pazarı Infinite de yine aynı şekilde bir strateji ile ortaya çıkmıştı.

LooksRare’in şöyle bir ekstra özelliği var; platformun LOOKS tokenlerini stake edebiliyorsunuz. Ayrıca OpenSea’nin işlem ücretleri %2.5 iken, LooksRare’in işlem ücretleri %2. OpenSea işlem ücretlerini kendine alırken, LooksRare işlem ücretlerinin tamamını LOOKS stake eden kullanıcılarına WETH şeklinde dağıtma sözü veriyor.

İlgili Haber:  Bitcoin 60 Bin Dolar Seviyesiyle Mücadele Ediyor, Ethereum 2000 Doları Geçti ve BNB Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesini Gördü

Açılalı sadece bir gün olmasına rağmen, LooksRare şimdiden başarılı bir başlangıç yapmış gibi görünüyor. Yayınlanan rapora göre, LooksRare dün piyasaya sürüldüğünden bu yana 110 milyon dolardan fazla Ethereum NFT ticaret hacmi üretti.

İlginç bir şekilde, OpenSea’nin ticaret hacmi son zamanlardaki sıcak çizgisine kıyasla dün düşüş gösterdi. OpenSea, Pazartesi günü 170 milyon doların biraz altında Ethereum ticaret hacmi elde etti ve bu 2022’deki şimdiye kadarki en düşük gün olarak kaydedildi. Bu durum OpenSea’daki ticaret hacminin bir kısmının LooksRare’e kaymış olabileceğini akla getiriyor.

NFT piyasası, kripto para piyasası gibi oldukça değişken bir piyasa ve tek bir günün verileri üzerinden bir fikir edinmek çok sağlık olmaz. Ancak LooksRare ticaret hacmini önümüzdeki günlerde ve haftalarda arttırmaya devam ederse ve OpenSea’nin hacminde düşüşler başlarsa işte bu ilginç olacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend