7 Aralık 2022, Çarşamba
12.7 C
İstanbul

OpenSea’ye Rakip Olabilecek Yeni Bir NFT Pazaryeri Başlatıldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Yearn.Finance kurucusu Andre Cronje, “Artion” adını taşıyan yeni bir NFT pazaryeri kurduğunu açıkladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Yearn.Finance kurucusu Andre Cronje, “Artion” adını taşıyan yeni bir NFT pazaryeri kurduğunu açıkladı.
  • Yeni NFT pazaryeri Fantom blok zincirinde beta olarak piyasaya sürüldü.

Yearn.Finance kurucusu Andre Cronje, son günlerde bazı iç karışıklıklar ile çalkalanan OpenSea’ye rakip olabilecek yeni bir NFT pazaryeri kurdu. “Artion” adını taşıyan yeni NFT pazaryeri Fantom blok zincirinde beta olarak piyasaya sürüldü. Artion, tıpkı OpenSea gibi görünüyor ve çalışıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Artion Nasıl Çalışıyor?

Ancak Artion komisyon ücreti almıyor. NFT pazaryeri, OpenSea ile aynı ERC-721 tokenlerini destekliyor ve Fantom’da bir NFT üretmek sadece 1 FTM’ye (yaklaşık 1.3 Dolar) mal oluyor. Benzer bir NFT’yi Ethereum’da basmak ise birkaç yüz Dolara mal olabiliyor.

Artion’un NFT’leri, merkezi olmayan web barındırma ağı IPFS’de depolanıyor; ayrıca bu NFT’ler 15 mb değerinden büyük olamıyor ve merkezi olmayan oracle ağı Chainlink’ten gelen verilere göre fiyatlandırılıyor. Artion şu anda Fantom blok zincirine dayandığından, Ethereum tabanlı OpenSea’den daha hızlı ve daha ucuz olarak öne çıkıyor.

Kurucu Andre Cronje, Coindesk’e yaptığı açıklamada, OpenSea’yi batırmaya çalışmadığını ancak piyasada biraz “yangın çıkarmayı” sevdiğini açıkladı.

Artion, OpenSea’ye Rakip Olabilecek mi?

Artion’un şu anda en büyük sınırlaması platformdaki NFT seçimleri olarak belirtiliyor. Artion’da yaklaşık 50.000 NFT bulunuyor ve hepsi de Fantom tabanlı NFT’ler: Listenin başında Cronje’nin Rarity’sinin yanında StrangeBrew, FantomPunks, Ancestral Umans ve Fantom Waifus gibi projeler yer alıyor.

Öte yandan popüler NFT projelerinin çoğu, Ethereum ve ikincil NFT satışlarının büyük çoğunluğunu oluşturan OpenSea platformu üzerinde yer alıyor. Ancak Artion’un sınırlı seçiminin yakında değişebileceği belirtiliyor. Ethereum, Avalanche, Polygon ve Arbitrum, Cronje’nin NFT pazaryerine entegre edilecek blok zincirleri listesinde ilk sıralarda yer alıyor. Artion, her hafta yeni bir blok zincirini platformuna eklemeyi planlıyor.

İlgili Haber:  OpenSea, Haftalık NFT Satışlarında İlk Kez 1 Milyar Dolar Seviyesini Aştı

Akıllı geliştiriciler Cronje’nin yeni NFT pazarından ilham alırsa, OpenSea gerçek bir rakiple karşı karşıya kalabilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar