3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

Ethereum Ölçeklendirme Çözümü Optimism Yaklaşık 250.000 Cüzdana Airdrop Başlattı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 6 ay önce

Binance indirim kodu

Ethereum ölçeklendirme çözümlerinden biri olan Optimism, OP yönetim tokeni için airdrop başlattı.

Binance indirim kodu

İlk Optimism kullanıcılarından ve belirli bazı Ethereum kullanıcılarından yaklaşık 249.000 cüzdan airdropları almaya hak kazandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Ethereum için popüler bir katman-2 ölçeklendirme çözümü olan Optimism, bugün yeni OP yönetim tokeninin beklenen airdropunu başlattı ve projenin ilk kullanıcıları ve bazı Ethereum kullanıcılarının cüzdanlarına ücretsiz tokenler göndererek ödüllendirdi.

Airdrop ilk olarak Nisan ayında Optimism’in OP tokeninin yanı sıra sahiplerin topluluk içinde oy kullanmak için kullanabilecekleri merkezi olmayan bir özerk organizasyon (DAO) başlatmayı planladığını duyurduğunda ortaya çıkmıştı. O dönemde Ethereum kurucusu Vitalik de konu ile ilgili tweet atmış ve bu DAO’nun kendisini heyecanlandırdığını belirtmişti.

DAO, Optimism işlem ücretlerinden elde edilecek geliri, açık kaynaklı yazılım ve protokolü geliştirme alanlarında finanse etmek için kullanmayı planlıyor.

Peki Optimism’in bu airdrop’una hak kazanan 250.000 cüzdan kimlerin? Bunlar Optimism’i 23 Haziran 2021’den önce kullanmaya başlayanlar, ağı sürekli kullananlar, Ethereum üzerinde DAO aktivitelerine katılanlar ve Gitcoin’e bağışta bulunanlar.

Ethereum ölçeklendirme çözümleri, şu anda Ethereum’un kendi ana ağında mümkün olandan daha hızlı, daha ucuz ve daha enerji verimli işlemlere olanak tanıyor. Optimism’in nasıl çalıştığına bakacak olursak, Optimism ağında gerçekleştirilen tüm işlemler büyük gruplar halinde toplanır ve daha sonra tek bir işlemle Ethereum ağına gönderilir. Böylece işlemler hem daha hızlı hem de daha düşük ücretli olur.

Resmi Optimism hesabı bugün Twitter üzerinden yaptığı açıklamada “Henüz resmi olarak açıklamadık, ancak şimdiden tüm zamanların en yüksek talebini yaşıyoruz. Herkesin heyecanlanacağını biliyorduk” dedi.

Optimism’in airdrop’undan önce OKX ve AAX gibi kripto borsalarından OP tokenini destekleyeceklerini belirten tweetler geldi. Airdrop teknik olarak devam ederken, birçok kullanıcı yoğun talep nedeniyle tokenlerini henüz alabilmiş değil.

İlgili Haber:  Ethereum Katman-2 Çözümü Optimism'de Kritik Bir Güvenlik Açığı Bulundu!

Optimism ayrıca airdrop etkinliği için ek sunucu kapasitesini artırmaya çalıştıklarını açıkladı.

Optimism’in DAO girişimi, The Optimism Collective olarak adlandırılıyor ve iki “ev”i kapsıyor. “Vatandaş Evi” herkesine faydasına olacak şeylere odaklanırken, “Token Evi” yazılım güncellemeleri, Optimism’in teşvik yapısı ve gelecekteki yazılım güncellemeleri gibi şeyleri yönetecek.

Optimism'in DAO girişimi, The Optimism Collective olarak adlandırılıyor ve iki "ev"i kapsıyor.
Optimism’in DAO girişimi, The Optimism Collective olarak adlandırılıyor ve iki “ev”i kapsıyor.

Optimism (OP) token fiyatı çakıldı

Optimism’in airdrop’u başlatması ve OP tokeninin listelenmesinin ardından fiyat çakıldı. Borsalarda 4.5 dolardan işlem görerek hayatına başlayan OP tokeni son 24 saatte %66 değer kaybetti. Bu haberin girildiği esnada OP’un fiyatı 1.52 dolar civarındaydı.

OP tokeninin son 24 saatlik fiyat grafiği.
OP tokeninin son 24 saatlik fiyat grafiği.

OP tokeni şu anda Huobi, Kucoin, Coinbase, Bitrue ve OKX dahil olmak üzere farklı kripto borsalarında işlem görüyor.

Binance ise bugün yaptığı açıklamada OP tokeninin listelenmesinin 8 saat gecikmeyle gerçekleşeceğini duyurdu.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar