Orchid Labs, Gaz Ücretlerini Düşürmek İçin xDai Kullanıyor

Orchid Protokolü, merkezi olmayan VPN hizmetinin maliyetini düşürmek için çoklu zincir kullanıyor.

Haberin Özeti

  • Orchid, gaz ücretlerini düşürmek için xDai kullanıyor.
  • Protokol, düşük maliyetli açık kaynaklı bir VPN hizmeti sunuyor.

Ethereum gaz ücretlerinin yüksek olduğu bilinen bir gerçek. Orchid Labs’ın açık kaynaklı VPN hizmetinin maliyetini düşürmek için xDai blok zincirini kullanmasının nedeni de budur.

Ethereum’daki Yüksek Gaz Ücreti Sorununa Önemli Bir Alternatif

Merkezi olmayan bir sanal özel ağ olan Orchid Protocol, kullanıcıların küresel bir servis sağlayıcı havuzundan bant genişliği satın almalarına olanak tanıyarak onları neredeyse algılanamaz hale getirir. Artık xDai ve diğer Ethereum Virtual Machine uyumlu blok zincirleri için de protokole destek eklendi. Böylece bant genişliği ETH yerine xDai ile satın alınabilir hale geldi. Bu durum, yüksek gaz ücretlerinden de kaçınmak anlamına geliyor.

Orchid’in CEO’su Steven Waterhouse konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bu, son derece yüksek olan Ethereum gaz ücretleri sorununu çözerek Orchid VPN’i kullanma maliyetini 1 Dolara düşürdü.” dedi.

Waterhouse, 2017 yılında Jay Freeman (şimdi CTO), Brian Fox ve Gustav Simonsson ile San Francisco merkezli Orchid’i kuran ekip içerisinde yer alıyor. Orchid Labs, VPN hizmetini ise Temmuz 2020’de başlattı. VPN şu anda Android, iOS, macOS’ta mevcut ve bu yılın ilerleyen günlerinde Windows işletim sistemi üzerinde de başlatılması planlanıyor.

OXT Tokeni Pek Çok Büyük Borsa Tarafından Listelendi

Kullanıcılar, Orchid uygulamasını kullanarak 1 Dolar, 5 Dolar veya 20 Dolar karşılığında VPN kredisi satın alabilir.

Waterhouse, “Çeşitli fiyat noktalarında hizmette hiçbir fark yok. GB başına ortalama maliyet yaklaşık 6 sent / GB’dir; bu nedenle 1 ABD Doları size yaklaşık 16.67 GB değerinde veri sağlar.” ifadelerini kullandı.

  Ethereum'daki DeFi Gas Ücreti Enflasyonu Hem Fırsat, Hem de Problem Yaratıyor

Orchid, Orchid ağında değer alışverişi yapmak için kendi kripto parası OXT’yi kullanır. OXT, kullanıcıların ve sağlayıcıların karşılıklı etkileşime girdiği bir ERC-20 tokenidir. Kullanıcılar, Orchid VPN ile kullanmak için bant genişliği satın alır ve düğüm sağlayıcıları, ağa bant genişliği sağlama karşılığında OXT alır. Şu anda OXT’yi listeleyen borsalar arasında Coinbase, Gemini, OKEX, Bittrex, Kraken ve Binance yer alıyor.

Waterhouse ayrıca, “Başlangıç için sadece 1 ABD Dolarına ihtiyaç duyan Orchid, artık dünyanın her yerinden insanlar tarafından erişilebilir durumda ve gezegendeki en düşük maliyetli açık kaynaklı VPN’lerden biri.” diye ekledi.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın