2 Ekim 2022, Pazar
21.3 C
İstanbul

Oyun Devi Ubisoft Kripto Para Alanında Yeni Bir Adım Attı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Fransız oyun devi Ubisoft, Aleph.im ağına “Çekirdek Kanal Nodu” olarak giriş yaptı. İki şirket birlikte merkeziyetsiz bir bulut hizmeti oluşturmak istiyor.

Binance indirim kodu

Şirketin Hedefi Merkeziyetsiz Bir Bulut Hizmeti Sunabilmek

Assasin’s Creed, Fark Cry, Rainbow Six gibi büyük oyunlar ile tanınan Fransız oyun devi kripto para dünyasındaki hamlelerini sıklaştırmaya başladı. Mart ayının başlarında Belçika futbol ligi ve Sorare ile işbirliğiyle piyasaya bir Blockchain oyunu süren Ubisoft, şimdi ise Aleph.im üzerinde bir kanal nodu olarak görev almaya başladı. Gelişme Perşembe günü kripto para girişim şirketi Aleph.im tarafından duyuruldu. Şirket, dağınık bir bulut platformu oluşturarak müşterilerine herhangi bir server’a ihtiyaç olmadan güvenilir bilişim hizmetleri, veri depolama ve veri bankası host’luğu gibi çeşitli ürünler sunuyor. Şirketin en büyük hedefi ise merkeziyetsiz bir bulut hizmeti oluşturabilmek olarak tanımlanıyor.

Binance indirim kodu

Ağa enerji kaynağı sağlanması ve güvenlik ile ilgili alanlarda gereksinimlerinin karşılanabilmesi için bir “çekirdek kanal noduna” ihtiyaç duyuluyor. Ubisoft ise UbiStrat Lab departmanıyla birlikte bu nodlardan biri haline gelecek. İleriki dönemde şirket Blockchain üzerindeki işlem onaylarında ve yönetim alanında da söz sahibi olacak. Bununla birlikte Aleph ağının kapasitesi artacak ve basın bildirisine göre sistemin merkeziyetsizlik oranı da yükselmiş olacak. Ubisoft’un bu hamlesi hakkında Aleph CEO’su Jonathan Schemoul şunları söyledi: “Bu kadar başarılı bir şirketin bizim vizyonumuza güvenmesi bizler için açık kaynaklı, sürekliliği olan ve güvenilir bir bulut hizmeti oluşturabilmek adına oldukça teşvik edici bir etki gösterdi.”

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ağa katılım hamlesi hakkında Ubisoft da kendi adına memnuniyetini dile getirdi. Blockchain teknoloji direktörü Didier Genevois düşüncelerini şöyle aktardı: “Aleph.im ekosistemine çekirdek kanal nodu operatörü olarak katıldığımız için oldukça memnuniyet duyuyoruz. Ubisoft olarak Blockchain teknolojisinin, oyun endüstrisi alanında geleceğin anahtarı olduğuna ve oyuncu ile geliştiriciler için çok sayıda yeni olanağın kapılarını açacağına inanıyoruz. Bu yüzden merkeziyetsiz bir ağ olan Aleph.im tarafından sağlanan hizmet bizim açımızdan oldukça umut vaat ediyor.”

İlgili Haber:  Deneyimli Analist: "Bu 4 Altcoine Aralık Ayında Dikkat!"

Ubisoft Token Satışı Yaparak UNICEF İçin Bağış Topluyor

Fransız oyun şirketi Ubisoft gözünü bir seneden kısa bir süre önce kripto para dünyasına çevirmişti. Şirket popüler oyun serisi Rabbids’in dijital kartlarından satış yapmıştı. Satıştan elde edilen gelir ise Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF)’e bağışlanmıştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar