27 Mayıs 2022, Cuma
27.6 C
İstanbul

Oyun Dünyası ve Kripto Para İlişkisi: Axie Infinity Örneği

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

Sky Mavis şirketinin, NFT oyunları yoluyla kripto para benimsemesini teşvik etmek için büyük planları var ve Axie Infinity bunun sadece ilk adımı…

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Sky Mavis’in kurucu ortağı ve büyüme lideri Jeff Zirlin, NFT oyunları ve kripto piyasası ile ilgili açıklamalar yaptı.
  • Zirlin, bu yılki Mainnet konferansında konuştu.

Jeff Zirlin, şimdiye kadar yaratılmış en büyük NFT projesini yönetiyor. Pokemon benzeri dövüş oyunu Axie Infinity, şu an 1 milyon kullanıcıya sahip ve şimdiye kadar 2.1 milyar Dolarlık satış yaptı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Axie Infinity Büyümeye Devam Edecek

Zirlin, kendi oyunu ile ilgili yaptığı açıklamalarda, “Axie, sadece %6 oranında tamamlandı. Önümüzdeki altı ay içinde savaş sistemimizi yükseltmeyi düşünüyoruz. Ayrıca, topluluğumuzun çok heyecanlı olduğunu düşündüğüm bir merkezi olmayan borsamız (DEX) var.” ifadelerini kullandı.

Zirlin ayrıca, oyuncuların kaynakları toplayabileceği, kasabalar inşa edebileceği ve bölgeler üzerinde savaşabileceği Clash of Clans’a benzer bir oyun olan Axieland’ı da duyurdu.

Axie’yi yaratan Vietnamlı geliştirme stüdyosu Sky Mavis, oyun ile ilgili gelecek kararları, oyun topluluğunun seçmesine izin vermeyi planlıyor. Başka bir deyişle, oyun yavaş yavaş ademi merkeziyetçi hale gelecek.

Zirlin, “Dünyada oyunlar için gerçekten iyi fikirleri olan çok sayıda oyun geliştiricisi var. Ama neleri eksik? Gerçekten güçlü bir IP’den yoksunlar; ve oyunu oynamakla ilgilenen topluluktan yoksunlar.” dedi.

Oyun Dünyası, Kripto Parayı Daha da Geliştirecek

Zirlin, DAO’ların (merkezi olmayan özerk kuruluşlar) bunu gerçekleştirmenin anahtarı olduğunu düşünüyor. Axie’de oyun oynayarak kazanılan yönetim tokeni AXS, hangi takımların fon alması gerektiği gibi önemli yönetim oylarını oylamak için kullanılıyor. Projenin yol haritası, token sahiplerine daha da fazla yetki vermek üzerine yoğunlaşıyor.

İlgili Haber:  NFT Oyunu Axie Infinity, Kullanıcılarına 60 Milyon Dolarlık AXS Tokeni Dağıtıyor

Öte yandan Axie Infinity’nin lider pozisyonu rakipsiz kalmayacak. Sorare, Decentraland ve The Sandbox gibi diğer kripto oyunlarına da şimdiden yüz milyonlarca Dolarlık fon girişi gerçekleşti.

Oyun alanındaki tüm bu rekabet, kripto parayı ilgi odağı haline getirmeye yardımcı olabilir. Zirlin, son olarak, “Kripto para, ana akım benimsenmekten çok uzak. Ama oyun dünyası, bizi oraya götürebilir.” dedi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar