Pandemide Seyahati Kolaylaştıran Blockchain Uygulaması Hayata Geçti

Önemli Gelişmeler

Son güncelleme: 8 ay önce

blank

COVID-19 pandemisi devam ederken, seyahati kolaylaştırmayı amaçlayan blockchain tabanlı bir uygulama hayata geçirildi.

blank

ICC AOKpass adlı uygulama, kullanıcıların COVID-19 durumlarını anında doğrulamasına olanak tanıyor. Blockchain firması Perlin’in CEO’su Dorjee Sun, CIR Magazine‘e verdiği röportajda; ICC AOKpass’ın bugün dünyanın herhangi bir yerinde kullanılabilen ortak küresel bir standart kullandığını söyledi. Uygulama herhangi bir ülkenin kural ve kanunlarına adapte olabiliyor ve kullanıcıların COVID-19 uygunluk durumlarını anlık olarak doğrulamalarına olanak sağlıyor.

ICC AOKpass, aralarında Singapur merkezli Energy Drilling ve International SOS’un da bulunduğu birkaç şirket tarafından test edildi. Firmalar, petrol sondaj platformuna gidecek olan ekip üyelerine öncesinde koronavirüs testi yaptılar ve bu testin sonuçlarını uygulamaya kaydettiler. Sonuçlar daha sonra uygulama üzerinden müşteriye gönderildi ve ekip üyeleri Tayland havaalanından kolayca ülkeye girebildiler.

International SOS Singapore genel müdürü Juliana Gim, ICC AOKpass sayesinde pandemi döneminde seyahatin daha kolay hale gelececeğini belirtiyor.

Juliana Gim; “ICC AOKpass’ın başarılı pilot uygulaması pek çok sektörde güvenilir ve standartlaşmış küresel bir sistemi hayata geçirmenin ilk adımı oldu. Pandemi döneminde bu uygulamanın yaygın bir şekilde benimseneceğini umuyoruz.” diye devam etti.

Pandemi döneminde pek çok firma, blockchain kullanarak seyahat kısıtlamalarını nasıl yönetebileceklerini araştırıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Aave (AAVE), Chainlink (LINK) ve Litecoin (LTC) Fiyat Analizi

Aave’nin büyük bir satış dalgasından korunması için 430 dolar seviyesindeki destek noktasını savunması gerekiyor. Chainlink şu anda bugünlerdeki fiyatlarına...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend