8 Ağustos 2022, Pazartesi
24.7 C
İstanbul

Pantera Capital CEO’su Dan Morehead, 6 Ay Sonraki Bitcoin Fiyat Tahminini Açıkladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kısa bir süre önce verdiği bir röportajda Pantera Capital CEO’su Dan Morehead Bitcoin piyasalarında boğa lehinde şu açıklamaları yaptı: “Bitcoin fiyatları önümüzdeki 5-6 ay içerisinde iki katına çıkacak. Bunun bazı yatırımcıların normal piyasa görüşlerine göre çılgınca gözüktüğünün farkındayım.”

Binance indirim kodu

Aynı isim daha önce de Bitcoin fiyatlarının Ağustos 2021 itibariyle 115.000 dolar seviyesine çıkacağını tahmin etmişti. Morehead ayrıca 2022 yılında 200.000 dolara çıkabileceğini iddia etmişti.

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatlarında son zamanlarda yaşanan fiyat düşüşleriyle beraber bu tahmin fazla iyimser olabilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin Fiyatları Gerçekten de İki Katına Çıkabilir mi?

2017 yılında yaşanan boğa koşusuyla kıyaslandığında Bitcoin fiyatlarının daha hızlı bir şekilde yükseldiğini söylemek gerekiyor. Bu yazının yazıldığı anlarda Bitcoin’in ikiye katlanma süresi 139 gün olarak gözüküyor.

Kripto para şirketi Pantera Capital’in CEO’su olan Dan Morehead, kısa bir süre önce Bloomberg’de katıldığı bir röportajda şöyle dedi: “Bitcoin fiyatlarının önümüzdeki 5-6 ay içerisinde ikiye katlanacağını düşünüyorum, bu belki bazı yatırımcıların normal piyasa görüşlerine göre çılgınca gelebilir ancak Bitcoin fiyatları son 10 yıldır, her yıl ortalama olarak üç katına çıkmış.

Morehead, Bitcoin’in fiyat gelişimi için ise şu yorumu yaptı: “Bitcoin son 10 yıl içerisinde yıllık olarak %233 bileşik büyüme göstererek çok istikrarlı davrandı. Bazen balon ve ayı piyasaları yaşansa da, büyük resme bakıp çok yıllı bir perspektiften gördüğünüzde büyümelerin oldukça tutarlı olduğunu anlayabilirsiniz. Bitcoin önümüzdeki birkaç ay içinde, o olmazsa birkaç yıl içerisinde, trendine kaldığı yerden devam edecek.”

Bu mantıkla bakıldığında Bitcoin halen 10 yıllık bileşik yıllık büyüme seviyesinden epey uzakta yer alıyor.

“Bitcoin’in Etrafındaki Sorunlar Genel Kripto Para Endüstrisini Etkilememeli”

Bununla birlikte Dan Morehead, Bitcoin ile ilgili çevresel, sosyal ve yönetimsel sorunların da varlığını kabul ettiğini söyledi ve bu sorunların son 3-4 ayda gündeme daha fazla gelmeye başladığını söyledi: “Bitcoin ağının güvenliğini sağlayan kaynakların yenilenebilir enerjileri kullanmasını düşünmek önemli olsa da, Bitcoin piyasada bulunan birçok blockchain’den biri ve toplam piyasa değerinin yaklaşık %40’ını oluşturuyor.

İlgili Haber:  Kripto Para Piyasası Çöküşten Uyandı: Monero %10 Arttı

Morehead ayrıca şunları ekledi: “Diğer blockchainlerden hiç elektrik kullanmayanlar ya da proof-of-stake (PoS) sistemine geçmeyi planlayanlar bulunuyor. Bu yüzden, Bitcoin’in enerji tüketiminin getirdiği sorunların kripto para endüstrisinin tamamını etkilememesi gerekiyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar