Pantera CEO’sundan Bitcoin İçin “Alım Fırsatı” Açıklaması

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Pantera CEO’su Dan Morehead’e göre “şu anda Bitcoin satın almak için iyi bir zaman olabilir”. Bununla birlikte ABD’li senatör Cynthia Lummis kripto para dostu tavrını tekrardan yineledi.

blank

Morehead: “BTC Yeni Yatırımcıların Giriş Yapması İçin İyi Bir Seviyede”

Bitcoin fiyatı olması gerekenden daha mı düşük bir seviyede bulunuyor? Pantera Capital CEO’su Dan Morehead’in görüşüne göre şu anki piyasa, giriş yapılabilmek için “iyi bir seviyede”.

blank

Morehead attığı Tweet’inde şöyle dedi: “Piyasalar trendinin aşağısındayken, yeni yatırımcılar için şu anı alım yapmak için iyi bir zaman olarak görüyorum. Bitcoin 11 yıllık geçmişinin yalnızca %20.3’lük zaman dilimini görece olarak trendinin altında geçirdi.”

Ayrıca Pantera CEO’su BTC’nin yıllık olarak %281 büyüdüğünü ve son yaşanan dip dalgasıyla beraber Bitcoin’in bu büyüme düzeyinden çok uzaklaştığını söyledi. Morehead ayrıca eski, yüksek seviyelere tekrar bir dönüş beklediğini de ekledi.

ABD’li Senatör Lummis Bitcoin Destekçisi Tavrını Sürdürdü

ABD politik sahnesinden bazı isimler halihazırda kripto para destekçisi olarak biliniyor. Wyoming eyaleti senatörü Cynthia Lummis kendi açıklamalarına göre BTC hakkında “aşırı iyimser” bir konumda yer alıyor. Bitcoin 2021 Konferansı’nda da Lummis, Bitcoin’in mükemmel bir değer taşıyıcısı olduğunu düşündüğünü söylemişti: “Bitcoin (BTC)’in nadir olması sayesinde değerinin korunacağını biliyoruz, ancak aynısını ABD doları için de söyleyemeyiz çünkü her gün yüklü miktarda dolar basıyoruz.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Lummis ayrıca verdiği röportajda kripto para dostu tavrını gizlemedi. Senatöre göre kripto paralar, ABD’nin para politikasının işleyişini denetleyebilecek bir otorite haline gelebilir.

Buna rağmen senatör Bitcoin’in ABD dolarının bir rakibi olduğunu düşünmüyor. Senatöre göre kripto paralar alternatif bir “değer taşıyıcısı” görevi görebilir: “BTC’yi gelecek için bir birikim olarak saklayabileceğim bir şey olarak görüyorum. Bitcoin değer olarak yükselen ve değerini kaybetmeyen bir varlık.”

General Motors Yakında BTC ile Ödeme mi Kabul Edecek?

Tesla’nın Bitcoin ile elektrikli otomobil satışını askıya almasının ardından bu alanda da rekabet oluşacağa benziyor. CNBC ile yaptığı bir röportajda General Motors CEO’su Mary Barra şöyle dedi: “Bizi Bitcoin’i kabul etmekten alıkoyabilecek hiçbir durum bulunmuyor. Biz müşterilerimizin talepleri doğrultusunda karar alırız.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Hacker Saldırılarına Maruz Kalan THORChain (RUNE), Güvenlik Sistemini Güçlendiriyor

Çok sayıda hacker saldırısının ardından THORChain savunma sistemini yeniliyor. Yeni sistem ile beraber düğümler (node’lar), gelecekte şüpheli aktiviteler saptadığında...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend