5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

Pantera CEO’sundan Bitcoin İçin “Alım Fırsatı” Açıklaması

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Pantera CEO’su Dan Morehead’e göre “şu anda Bitcoin satın almak için iyi bir zaman olabilir”. Bununla birlikte ABD’li senatör Cynthia Lummis kripto para dostu tavrını tekrardan yineledi.

Binance indirim kodu

Morehead: “BTC Yeni Yatırımcıların Giriş Yapması İçin İyi Bir Seviyede”

Bitcoin fiyatı olması gerekenden daha mı düşük bir seviyede bulunuyor? Pantera Capital CEO’su Dan Morehead’in görüşüne göre şu anki piyasa, giriş yapılabilmek için “iyi bir seviyede”.

Binance indirim kodu

Morehead attığı Tweet’inde şöyle dedi: “Piyasalar trendinin aşağısındayken, yeni yatırımcılar için şu anı alım yapmak için iyi bir zaman olarak görüyorum. Bitcoin 11 yıllık geçmişinin yalnızca %20.3’lük zaman dilimini görece olarak trendinin altında geçirdi.”

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Ayrıca Pantera CEO’su BTC’nin yıllık olarak %281 büyüdüğünü ve son yaşanan dip dalgasıyla beraber Bitcoin’in bu büyüme düzeyinden çok uzaklaştığını söyledi. Morehead ayrıca eski, yüksek seviyelere tekrar bir dönüş beklediğini de ekledi.

ABD’li Senatör Lummis Bitcoin Destekçisi Tavrını Sürdürdü

ABD politik sahnesinden bazı isimler halihazırda kripto para destekçisi olarak biliniyor. Wyoming eyaleti senatörü Cynthia Lummis kendi açıklamalarına göre BTC hakkında “aşırı iyimser” bir konumda yer alıyor. Bitcoin 2021 Konferansı’nda da Lummis, Bitcoin’in mükemmel bir değer taşıyıcısı olduğunu düşündüğünü söylemişti: “Bitcoin (BTC)’in nadir olması sayesinde değerinin korunacağını biliyoruz, ancak aynısını ABD doları için de söyleyemeyiz çünkü her gün yüklü miktarda dolar basıyoruz.”

Lummis ayrıca verdiği röportajda kripto para dostu tavrını gizlemedi. Senatöre göre kripto paralar, ABD’nin para politikasının işleyişini denetleyebilecek bir otorite haline gelebilir.

Buna rağmen senatör Bitcoin’in ABD dolarının bir rakibi olduğunu düşünmüyor. Senatöre göre kripto paralar alternatif bir “değer taşıyıcısı” görevi görebilir: “BTC’yi gelecek için bir birikim olarak saklayabileceğim bir şey olarak görüyorum. Bitcoin değer olarak yükselen ve değerini kaybetmeyen bir varlık.”

İlgili Haber:  Deneyimli Yatırımcı Bitcoin Fiyat Tahminini Açıkladı! İşte O Şaşırtıcı Rakam

General Motors Yakında BTC ile Ödeme mi Kabul Edecek?

Tesla’nın Bitcoin ile elektrikli otomobil satışını askıya almasının ardından bu alanda da rekabet oluşacağa benziyor. CNBC ile yaptığı bir röportajda General Motors CEO’su Mary Barra şöyle dedi: “Bizi Bitcoin’i kabul etmekten alıkoyabilecek hiçbir durum bulunmuyor. Biz müşterilerimizin talepleri doğrultusunda karar alırız.”

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar