9 Ağustos 2022, Salı
30.6 C
İstanbul

Oyun Oynayarak Para Kazanmayı Mümkün Kılan 3 Yeni NFT Oyunu Geliyor! İşte Detaylar

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 9 ay önce

Binance indirim kodu

Non-fungible tokenler (NFT) oyun sektörünü tamamen değiştirebilirler. Ancak şu ana kadar Blockchain teknolojisini kullanan kaliteli oyunlar piyasaya sürülemedi. Önümüzdeki aylarda bu durum değişebilir.

Binance indirim kodu

NFT’ler ve Blockchain teknolojisi birleşince oyun dünyasında da yeni bir sektör oluştu. Oynaması ücretsiz (F2P) ve oynamak için ücret gereken (P2P) oyunlar yerine artık oynarken kazandıran (P2E) oyunlar dikkat çekiyor. Bu oyunlar kullanıcılara satarak paraya çevirebilecekleri oyun için ödüller veriyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu yüzden önümüzdeki aylarda piyasaya çıkacak bazı NFT oyunlarının detaylarını size sunuyoruz.

Gold Fever

Gold Fever, ormanda geçen bir senaryosu ile birlikte önümüzdeki dönemin dikkat çeken online rol yapma oyunları (MMORPG) arasında yer alıyor. Gold Fever dünyasında, çok sayıda “kabile”, altın arayışında olan “maceracıları” avlamaya çalışıyor. Maceracıları öldürmeye çalışan yerliler, elde ettikleri altınları tanrılarının nehirlerine geri götürmeyi amaçlıyor.

Oyun sırasında kullanıcılar, iki taraftan birine ait bir karakter seçiyor ve diğer oyunlara karşı savaşıyor. Bu mücadele sırasında bir taraf NGL Token olarak kripto para elde ediyor.

Maceracı tarafı “madenci, şifacı ve avcı” rollerini seçebilirken kabile tarafı ise “büyücü, toplayıcı ve savaşçı” rollerini seçebiliyor. Bu farklı rollerin, Gold Fever oyununda başarılı olabilmek için işbirliği yapmaları gerekiyor. Oyun şirketinin yol haritasına göre oyunun beta versiyonu 2022 yılında piyasaya çıkacak.

Ember Sword

Ember Sword, Blockchain teknolojisini ve NFT’leri kullanan bir diğer oyun olarak listede yer alıyor. Oynaması ücretsiz bir şekilde piyasaya çıkacak olan oyun, hem PVP hem de PVE öğeleri içerecek. Oyunda oyuncu, yaptığı görevler ve oyun içerisindeki ilerlemesi hakkında bilgilendirilecek ancak birçok online rol yapma oyununda olduğu gibi katı bir hikaye gidişi olmayacak. Ember Sword oyununda kostümler, silahlar ve diğer oyun içi eşyaların yanında sanal arsa satışları da kritik bir rol oynayacak. Arsa sahibinin arazisinde gerçekleşen oyun içi işlemlerden, arsa sahibi pay alacak.

İlgili Haber:  Ethereum Tabanlı NFT Futbol Oyunu Sorare, 4.3 Milyar Dolar Değerine Ulaştı

Ember Sword oyununun beta versiyonunun 2022 yılının ilk çeyreğinde piyasaya çıkması gerekiyor ve oyuna olan ilgi de halihazırda yüksek seviyelerde bulunuyor. Birden fazla kez yatırım turu gerçekleştiren oyun için yatırımcılar, oyundaki arsalara 200 milyon dolar üzerinde yatırım yaptı.

Star Atlas

Star Atlas, bir klasik olan EVE Online gibi uzay boşluğunda geçecek olan bir NFT tabanlı strateji oyunu olarak dikkat çekiyor. Diğer Blockchain oyunlarının aksine Star Atlas, Unreal Engine 5 ile geliştirilecek. Bu yüzden bu oyunun NFT oyunu sektöründe en iyi grafiklere sahip olacak oyunlardan biri olması bekleniyor. Buna ek olarak Star Atlas, kripto para dünyasının en hızlı ve ucuz Blockchain ağlarından biri olarak bilinen Solana’nın Blockchain’ini kullanacak.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar