9.4 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

Patreon’dan Kripto Para Hamlesi: İçerik Üreticileri, Özel Token Satışı Yapabilecek!

Önemli Gelişmeler

Patreon, içerik üreticilerin, takipçilerinden bağış almak için kripto para teknolojisini kullanmalarına izin vermeyi planlıyor.

blank

Haberin Özeti

  • Patreon, içerik üreticilerin, takipçilerinden bağış almak için kripto para teknolojisini kullanmalarına izin vermeyi planlıyor.
  • İçerik üretimi merkezli “sosyal tokenler”, Rally ve Roll gibi platformlar aracılığıyla halihazırda kullanılabiliyor.

Patreon, içerik üreticilerin abonelikler aracılığıyla destekçilerinden doğrudan gelir elde etmelerini sağlayan ve küresel ölçekte oldukça yoğun bir şekilde kullanılan bir sosyal medya ve içerik platformudur.

blank

Patreon’un Kripto Planları

Platform, son olarak, içerik üreticilerin gelir elde etmek için kripto teknolojisini kullanmasına da olanak sağlamak istiyor. İçerik üreticiler, bu anlamda kendi kripto tokenlerini veya sosyal tokenlerini üretebilecek; ve abonelerine bu anlamda özel ayrıcalıklar sunabilecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Geçen ay bir Patreon Connect canlı yayını sırasında konuşan şirketin Politika Başkanı Laurent Crenshaw, platformun mevcut kuralları uyarınca izin verilmeyen “sosyal tokenleri” destekçilere sunmak isteyen içerik üreticilerinden gelen talep üzerine konuştu.

Crenshaw konu ile ilgili, “Bir kripto para veya sosyal token aracılığıyla kullanıcılarına özel üyelikler ve avantajlar sunmak isteyen pek çok içerik üretici olduğunu öğrendik. Bu tür bir hizmeti, kendi kurallarımız kapsamında izin verilebilir hale getirme fırsatını keşfedebileceğimizi ve bu alanı araştırabileceğimizi düşündük.” ifadelerini kullandı.

Farklı Bir Kripto Para Çeşidi: Sosyal Tokenler

Sosyal tokenler, içerik üreticilerin gelir getiren ve çeşitli avantajlara, deneyimlere ve diğer özelliklere erişim vermek için kullanılabilen bir kripto para ile hayranlarına ulaşmalarına olanak sağlar. Ayrıca içerik üreticisinin kendi ünü artarsa; tokenin değeri de hızlı bir şekilde yükselebilir ve destekçilerine potansiyel olarak kâr sağlayabilir.

Bu tip kripto paralar, merkezi olmayan özerk organizasyonların (DAO’lar) ve diğer grupların kendi tokenlerini geliştirmesine, yönetmesine ve bunları bir topluluk oluşturmak için kullanmasına izin veren Rally ve Roll gibi platformlar aracılığıyla halihazırda uygulanmakta olan bir yöntemdir.

İlgili Haber:  Mastercard, Kripto Para Entegrasyonunu Duyuracak

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend