1 Temmuz 2022, Cuma
26.7 C
İstanbul

Patreon’dan Kripto Para Hamlesi: İçerik Üreticileri, Özel Token Satışı Yapabilecek!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Patreon, içerik üreticilerin, takipçilerinden bağış almak için kripto para teknolojisini kullanmalarına izin vermeyi planlıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Patreon, içerik üreticilerin, takipçilerinden bağış almak için kripto para teknolojisini kullanmalarına izin vermeyi planlıyor.
  • İçerik üretimi merkezli “sosyal tokenler”, Rally ve Roll gibi platformlar aracılığıyla halihazırda kullanılabiliyor.

Patreon, içerik üreticilerin abonelikler aracılığıyla destekçilerinden doğrudan gelir elde etmelerini sağlayan ve küresel ölçekte oldukça yoğun bir şekilde kullanılan bir sosyal medya ve içerik platformudur.

Binance indirim kodu

Patreon’un Kripto Planları

Platform, son olarak, içerik üreticilerin gelir elde etmek için kripto teknolojisini kullanmasına da olanak sağlamak istiyor. İçerik üreticiler, bu anlamda kendi kripto tokenlerini veya sosyal tokenlerini üretebilecek; ve abonelerine bu anlamda özel ayrıcalıklar sunabilecek.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Geçen ay bir Patreon Connect canlı yayını sırasında konuşan şirketin Politika Başkanı Laurent Crenshaw, platformun mevcut kuralları uyarınca izin verilmeyen “sosyal tokenleri” destekçilere sunmak isteyen içerik üreticilerinden gelen talep üzerine konuştu.

Crenshaw konu ile ilgili, “Bir kripto para veya sosyal token aracılığıyla kullanıcılarına özel üyelikler ve avantajlar sunmak isteyen pek çok içerik üretici olduğunu öğrendik. Bu tür bir hizmeti, kendi kurallarımız kapsamında izin verilebilir hale getirme fırsatını keşfedebileceğimizi ve bu alanı araştırabileceğimizi düşündük.” ifadelerini kullandı.

Farklı Bir Kripto Para Çeşidi: Sosyal Tokenler

Sosyal tokenler, içerik üreticilerin gelir getiren ve çeşitli avantajlara, deneyimlere ve diğer özelliklere erişim vermek için kullanılabilen bir kripto para ile hayranlarına ulaşmalarına olanak sağlar. Ayrıca içerik üreticisinin kendi ünü artarsa; tokenin değeri de hızlı bir şekilde yükselebilir ve destekçilerine potansiyel olarak kâr sağlayabilir.

Bu tip kripto paralar, merkezi olmayan özerk organizasyonların (DAO’lar) ve diğer grupların kendi tokenlerini geliştirmesine, yönetmesine ve bunları bir topluluk oluşturmak için kullanmasına izin veren Rally ve Roll gibi platformlar aracılığıyla halihazırda uygulanmakta olan bir yöntemdir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar