Paul Tudor Jones, Bitcoin satın almanın, bir bakıma teknolojiye erken yatırım yapmak gibi bir şey olduğunu söylüyor. Hedge fon simgesi Paul Tudor Jones, Bitcoin’e giderek daha fazla güveniyor ve bu kripto varlığının bir bayrak taşıyıcısı olmadığına ve gitmesi gereken uzun bir yol olduğuna inanıyor.

Binance indirim kodu

Milyarder hedge fon yöneticisi Paul Tudor Jones, hızla gelişen Bitcoin pazarına ısınıyor. Jones’un yorumları, Bitcoin’in yeni yıllık rekorlarına ulaşmasıyla eş zamanlı geldi. Milyarder yatırımcı Paul Tudor Jones, Bitcoin’i cazip bir enflasyon koruması olarak görüyor. Yatırımcı, Bitcoin büyümesinin hala sadece başlarda” olduğunu da sözlerine ekledi.

Binance indirim kodu

Bu sabah CNBC ile yapılan bir röportajda Jones, kripto varlığının enflasyona karşı cazip bir hedge olduğunu ve alana giren büyüyen yatırımcı topluluğunda çok konuşulduğunu söyledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Tudor Investment Corp’un kurucusu Jones, CNBC’ye henüz Bitcoin devrinde çok erken aşamalarında olduğumuzu söyledi.

“Bitcoin, bir teknoloji şirketinde erken bir yatırımcı olmanın birçok avantajlı özelliğine sahip ve ne yazık ki ben birçok insan Bitcoin tarafından kuşatılana kadar bunu fark edemedim.

Jones Bitcoin’e sadece az miktarda, tek haneli bir yatırım yaptığını belirterek, Bitcoin’in bir bayrak taşıyıcısı olmadığını, ancak Bitcoin’e inanan gerçekten akıllı, sofistike insanların sayısının fazlalığına da şaşırıp, etkilendiğini de sözlerine ekledi.

Bitcoin pazarının potansiyelini, tıpkı Steve Jobs’un görev sürendeki Apple veya Google’ın erken aşaması zamanları gibi erken teknolojilere yatırım yapmaya benzeterek, “Bitcoin’in arkasında büyük bir entelektüel sermaye var” dedi.

Bitcoin fiyatı, daha evvel de burada yazdığımız üzere PayPal’ın kullanıcıların mobil uygulamasında kripto para birimini satın almasına ve satmasına izin vereceğini açıkladıktan bir gün sonra, bu yıl ilk kez 13.000 dolar seviyesini aşarak, 2020’nin en yüksek seviyelerine ulaşmıştı. İlgili haberi ve detayları şu haberimizde bulabilirsiniz.

İlgili Haber:  Bitcoin Boğaları 1 Milyar Dolarlık BTC Opsiyonlarının Vadesi Yaklaşırken 40.000 Doları Hedefliyor

ABD’de koronavirüs salgınının neden olduğu piyasa istikrarsızlığı sırasında, Mart ayındaki düşüşten bu yana Bitcoin fiyatı yaklaşık %275 artmış oldu.

Ayrıca Tudor Investment Corp’un kurucusu Jones CNBC’ye verdiği demeçte,” Bitcoin’i o zamana kıyasla daha çok seviyorum” diyerek, “Bence Bitcoin’in ilk aşamalarındayız ve gitmesi gereken uzun bir yol bulunmakta” dedi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?