Paxful, Bitcoin ile İnşa Ettiği Dördüncü Okulunu Nijerya’da Açıyor

0
236

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Paxful, Afrika’daki dördüncü “Bitcoin ile inşa edilmiş” okulunun inşaatına başladı. Nijerya’daki bu yeni okul, yüz adet çocuğa kaliteli eğitim sunacak.

Binance indirim kodu

Paxful’un hedefinde Afrika’nın gelişmekte olan ülkelerinde, tamamen Bitcoin ile finanse edilen 100 adet okul inşa etmek yer alıyor. Bitcoin pazarı Paxful, artık iddialı hedefine dört okul kadar daha yakın. Geriye 96 okul daha kaldı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Peer-to-peer Bitcoin pazarı Paxful, bugün #BuiltWithBitcoin (Bitcoin ile İnşa Et) girişimi ile finanse edilen dördüncü Afrika okulu için çalışmaların başladığını duyurdu. Bu okul Nijerya’da kripto ile inşa edilen ilk okul olacak.

Firma, kendisine zorlu bir hedef olarak, gelişmekte olan ekonomilerde inşa edilecek, tamamen bitcoin tarafından finanse edilen 100 kaliteli eğitim merkezini seçti.

Paxful kurucu ortağı Ray Youssef, bu yılın başlarında Bitcoin ile inşa edilen üçüncü okulları hakkında yaptığı açıklamada, “Elon Musk Mars ile ilgilenebilir. Ben ise altı milyar insanın bulunduğu dünyada görünmez bir gezegen olan Afrika ile ilgileniyorum” şeklinde konuşmuştu. “Gerçekten de görünmez bir gezegen gibi. Kimse bu insanları görmüyor.”

Paxful, projesi için kâr amacı gütmeyen Zam Zam Water ile, 2017 yılında Ruanda’da iki ilkokulun inşasıyla başlayan bir ortaklık kurdu. “Bitcoin ile İnşa Et şimdi 400’den fazla öğrenciye destek oluyor. Böylelikle Paxful, Afrika genelinde yaklaşık 15.000 genç için kaliteli bir eğitim ve yaklaşık 300 öğretmen için istihdam sağlamayı umuyor.

Nijerya’nın ilk Bitcoin ile inşa edilen okulu

Orta Nijerya’nın Kaduna eyaletindeki bir bölge olan Sanga’da yer alan bu yeni okul, üç ila altı yaş arasındaki 100’den fazla çocuğa hitap edecek ve akşamları yetişkinler için bir öğrenme alanı olarak hizmet vererek etkisini ikiye katlayacak.

İlgili Haber:  ABD, Bitcoin İçin Doları Terk Edenleri Hedef Alabilir

Youssef, “gerekli kaynakların eksikliği ve sınırlı okul altyapısı nedeniyle bu özel topluluğu seçtik” dedi. “Kaliteli öğrenme alanlarına çok ihtiyaç duyuyorlar. Bu okul, Bitcoin’in genel olarak toplumlar üzerindeki etkisinin ve spesifik olarak eğitimi nasıl geliştirebileceğinin dürüst bir örneği olacak.”

Paxful’un misyonu, peer-to-peer (eşten eşe) işlemlerle dünya çapında “banka” adı verilen aracı kurumu ortadan kaldırmayı ve finansal servislere erişimi kısıtlı toplumları güçlendirmek. Pazarın dünyada 4.5 milyon kullanıcısı var ve bunların %45’i Afrika’da yaşıyor. Üstelik kıtadaki kullanıcı tabanı geçen yıl ikiye katlandı.

Yeni okul, son teknoloji güneş enerjisi sistemini ve Zam Zam Water tarafından sağlanan yenilikçi bir su kuyusunu da içerecek.

Bitcoin ile inşa edilen tüm okullar, suyun yerel topluluğa sürdürülebilir bir şekilde satılarak onlara bir gelir kaynağı sağladığı bir filtreleme sistemine sahip. Ayrıca Covid-19 güvenlik endişelerine karşı Paxful, öğretmenler ve öğrenciler için yüz maskeleri, el dezenfektanları ve diğer kişisel koruyucu ekipmanları da sağlıyor.

Youssef, okul eğitimine çok önem veriyor. Katrina Kasırgası’nın ardından, ilk fonksiyonel okulu yeniden inşa etti. Ve okulların ne kadar gerekli olduklarının altını çizerek; “Okullar” dedi, “medeniyetin merkezidir”.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?