29 Kasım 2022, Salı
12.6 C
İstanbul

Paxful, İki Ayda 220.000 Bot Saldırısını Savuşturdu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto şirketleri bot saldırılarının kuşatması altında. Paxful, sadece iki ay içinde 220.000’den fazla bot saldırısını savuşturduğunu duyurdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Eşler arası kripto para piyasası Paxful, sadece iki ayda web botlarından 220.000’den fazla saldırıyı savuşturduğunu açıkladı.
  • Bot saldırıları, genellikle hesap devralma veya para transferi yoluyla kurbanların parasını çalmayı hedefliyor.
  • Paxful, bot sorununu çözmek için Group-IB’nin çevrimiçi dolandırıcılık önleme platformu Secure Portal’ı kullandı.

Eşler arası kripto para piyasası olan Paxful, sadece iki ayda web botlarından 220.000’den fazla saldırıyla karşı karşıya kaldığını ve istihbarat şirketi Group-IB’nin yardımıyla kullanıcılarını koruduğunu açıkladı.

Binance indirim kodu

Saldırıların hacmi, kripto para birimi şirketlerinin çevrimiçi saldırganlar için cazip bir hedef olmaya devam ettiğinin altını çiziyor. Yalnızca geçen ay, bilgisayar korsanları Eterbase’den 5,4 milyon dolar ve KuCoin’den yaklaşık 200 milyon dolar çaldı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Paxful, bot saldırılarına karşı tehditleri avlama ve istihbarat şirketi olarak hizmet veren Group-IB ile birlikte sorunu çözmek için, çevrimiçi dolandırıcılık önleme platformu Secure Portal ile işbirliği gerçekleştirdi.

Group-IB yaptığı açıklamada, “Platform, yalnızca iki ayda 220.000’den fazla web-bot saldırısıyla mücadele etmeyi başardı ve 4.5 milyon müşterisini olası saldırılara karşı korudu” dedi.

Bot Saldırıları Nasıl Çalışır?

Paxful’un Baş Güvenlik Görevlisi Dmitry Moiseev, botların normal bir kullanıcının davranışını taklit edebildiğini açıkladı. Decrypt’e verdiği demeçte, “Genellikle hesap devralma yoluyla müşterinin parasını çalmayı amaçlıyorlar, böylece bot, kullanıcı adına ticaret yapabiliyor veya mevcut tüm parayı kötü niyetli hesabına aktarabiliyor.” dedi.

Moiseev, “Yazılımın arkasında, botu kontrol eden kötü aktörler var. Kötü aktörler, saldırıyı başlatmak için şifreleri içeren özel bir veritabanı geliştirir. Giriş bilgilerine erişim yolu ise oldukça kolaydır çünkü birçok kullanıcı sosyal ağlar ve diğer platformlar için benzer kimlik bilgilerini kullanır. Giriş bilgileri, kurbanın hesabına girmelerine ve fonları çalmalarına olanak tanıyan bir eşleşme olana kadar filtrelenir.” dedi.

İlgili Haber:  SEC’de Şok Ayrılık: Bitcoin Destekçisi SEC Üyesi Görevi Bırakıyor!

Group-IB’nin Paxful’a sağladığı Güvenli Portal ise çevrimiçi tehditleri algılayabilir. Birçok kaynaktan gelen bot etkinliği, sosyal mühendislik saldırılarını ve çeşitli dolandırıcılık faaliyetlerini kapsar.

Secure Portal, Saldırıları Nasıl Engeller?

Secure Portal, bot faaliyetlerine karşı savunma yapmak için çeşitli gösterge ve ölçütlere dayanan benzersiz bir parmak izi oluşturur. Bunlar, kullanıcıya ilişkin bilgilerin yanı sıra işletim sistemi, cihaz dili ve kullanıcı tarafından tercih edilen saat dilimi gibi ayrıntıları içerir.

Bu veri noktaları tarafından oluşturulan bilgilere ve davranış analizine dayanarak portal herhangi bir şüpheli etkinliği gerçek zamanlı olarak tespit eder ve sistemi uyarır. Ardından bu tespit Paxful tarafından kötü botları engellemek için kullanılır.

Moiseev, Decrypt yaptığı açıklamalarda ek olarak, “Paxful platformunun güvenliğini sağlamak için sürekli olarak farklı kontroller geliştiriyor ve uyguluyoruz. Bu şekilde kullanıcılar, hesaplarının ve paralarının tamamen korunduğunu bilerek ticaret yapmaya devam edebilirler.” dedi.

 

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar