Artık Bithumb müşterileri, Paxful tarafından desteklenen 300’den fazla ödeme yöntemini kullanarak, kripto para birimleri satın alabilecekler.

Binance indirim kodu

Bir eşler arası, yani peer-to-peer (P2P) kripto marketi olan Paxful, Güney Kore Borsası Bithumb Global ile bir ortaklık duyurdu. Ortaklık, Bithumb müşterilerinin bir fiat-kripto kanalı aracılığı ile, Paxful tarafından desteklenen ödeme yöntemlerini kullanarak kripto para birimleri satın almalarını sağlayacak. Paxful, kısa süre önce Tether stablecoin için destek başlattı ve o zamandan beri dolara bağlı stablecoin aktivitesinde bir artış gördü.

Binance indirim kodu

Peer-to-peer kripto para marketi Paxful, bugün yayınlanan bir duyuruya göre, “finansal katılımı daha da yakınlaştırmayı” amaçlayan büyük Güney Kore Borsası Bithumb Global ile bir ortaklık duyurdu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ortaklık, Güney Kore’nin en büyük kripto para borsası olan Bithumb müşterilerinin bir fiat-kripto kanalı aracılığıyla, Paxful tarafından desteklenen 300 farklı fiat para birimi ile ödeme yöntemlerini kullanarak kripto para birimleri satın almalarını sağlayacak.

Şirketler, dijital varlıklara erişimi basitleştirerek, “tüm kripto para birimi ekosistemi için kabullenme, ölçeklenebilirlik ve gerçek dünya kullanım durumlarını artırmaya” yardımcı olacağını umuyorlar.

Kuzey Amerikalı bir Bitcoin borsası olan Paxful’un kurucu ortağı ve aynı zamanda CEO’su Ray Youssef, “Paxful, amacı küresel işlemlerin önündeki engelleri kaldırmak ve herkese finansal katılım sağlamak olan başka bir endüstri lideri ile el ele tutuşmaktan gurur duyuyor” dedi. Ray Youssef tarafından yapılan açıklamada ayrıca; “Dijital para birimlerine ve blockchain teknolojisine artan küresel ilgi ile, bu ortaklık gerçekten küresel bir ekonomi yaratma yönünde bir adım atıyor.” ifadelerine yer verildi.

Decrypt’te yayınlanan habere göre, Paxful, son platformu Tether desteğini başlattıktan sonra, dolara sabitlenmiş stablecoin aktivitesinde bir artış gördü. Lansmanından bu yana geçen bir aydan kısa bir süre içinde, Paxful kullanıcıları Bitcoin’deki yaklaşık 1.5 milyon doları stablecoin’e dönüştürdü.

İlgili Haber:  Singapur, Blok Zinciri Endüstrisinin En Yaygın Kullanım Alanını Açıkladı

Aynı zamanda, Paxful marketinin popülaritesi, hükümet düzenlemelerinin veya zayıf teknik altyapının kripto ticaretini zorlaştırdığı Hindistan ve Afrika gibi bölgelerde de artmaya devam ediyor. Örnek verecek olursak, Afrika’dan Paxful’a gelen kullanıcılar, 2019 yılının Ekim ayında toplam Paxful müşterilerinin %40’ından daha fazlasını oluşturuyordu…

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?