28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

PayPal, BitGo Almak İçin Görüşmeler Yapıyor: Diğer Kripto Şirketleri de PayPal’ın Hedefinde

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Para transfer şirketi PayPal, platformuna Bitcoin alım – satım özelliğini ekleyeceğini açıklamıştı. Platform, hızlı hareket etmeye devam ediyor.

Binance indirim kodu

Bloomberg, dün itibariyle Bitcoin alım – satım özelliğini entegre edeceğini duyuran PayPal’ın daha fazla kripto para şirketi satın alma hedefinin olduğunu belirtti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Söz konusu haberlerde, çoklu imzaya sahip dijital cüzdanlar şeklinde dijital varlık saklama özelliği sağlayan Palo Alto merkezli şirket BitGo’dan spesifik olarak bahsedildi.

Bloomberg, konu ile ilgili görüşmelerin tam gaz sürdüğünü açıklarken; bir yandan da PayPal’ın odak noktasının ve kasasının başka bir yöne çevrilebileceğini belirten isimsiz kaynaklara da atıfta bulundu.

Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum ve Litecoin PayPal’da

Dijital ödeme devi PayPal dün itibariyle müşterilerin kendi platformları üzerinde Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum ve Litecoin alıp satmalarına izin vereceğini duyurmuştu. Ancak, önemli bir detay olarak, söz konusu özellik kullanılmaya başladığında müşterilerin paralarını kendi cüzdanlarına çekmelerine izin verilmeyecek.

Bu işlevsellik muhtemel olarak PayPal’ın BitGo’da aradığı şey değildir. Bu sene New York eyaleti özelinde denetimli bir emanet şirketi olmak için başvuru yapan Silikon Vadisi merkezli şirket, bireyler için değil kurumsal müşteriler için depolama ve saklama faaliyetlerine yönelik hizmet vermektedir.

PayPal, kripto para dünyasının kenarlarında yıllar geçirdikten sonra şimdilerde ise oldukça hızlı hareket ediyor. Şirket, dün yaptığı açıklamanın bir parçası olarak, kendisini “uygulamanıza kripto eklemenin güvenilir yolu” olarak tanımlayan Paxos Crypto Brokerage ile ortaklık anlaşması yaptığını açıkladı.

Bitcoin İşlemlerinin %15’i BitGo’da

Tüm Bitcoin işlemlerinin %15’ini işlediğini iddia eden BitGo’nun eklenmesi, hem PayPal’ın hem de BitGo’nun daha cesur bir oyuna hazır olduğuna dair önemli ölçüde kanıt teşkil edecektir. Böylesi bir durumun da piyasa tarafından lehine görülen bir şey olarak yorumlanacağı öngörülüyor. Bitcoin fiyatı ise, dün yayılan haberlerin ardından, 13.000 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Bu seviye, Bitcoin 12.000 doları aştıktan sonra 24 saatten kısa bir süre içerisinde geçildi.

İlgili Haber:  Bitcoin ve Kripto Piyasasında Haftanın Önemli Gelişmeleri

Son olarak, Bloomberg’in iddialarına yönelik şimdiye kadar ne PayPal ne de BitGo haberlerin doğru olup olmadığını yönelik herhangi bir açıklamada bulunmadı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar