Para transfer şirketi PayPal, platformuna Bitcoin alım – satım özelliğini ekleyeceğini açıklamıştı. Platform, hızlı hareket etmeye devam ediyor.

Bloomberg, dün itibariyle Bitcoin alım – satım özelliğini entegre edeceğini duyuran PayPal’ın daha fazla kripto para şirketi satın alma hedefinin olduğunu belirtti.

Söz konusu haberlerde, çoklu imzaya sahip dijital cüzdanlar şeklinde dijital varlık saklama özelliği sağlayan Palo Alto merkezli şirket BitGo’dan spesifik olarak bahsedildi.

Bloomberg, konu ile ilgili görüşmelerin tam gaz sürdüğünü açıklarken; bir yandan da PayPal’ın odak noktasının ve kasasının başka bir yöne çevrilebileceğini belirten isimsiz kaynaklara da atıfta bulundu.

Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum ve Litecoin PayPal’da

Dijital ödeme devi PayPal dün itibariyle müşterilerin kendi platformları üzerinde Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum ve Litecoin alıp satmalarına izin vereceğini duyurmuştu. Ancak, önemli bir detay olarak, söz konusu özellik kullanılmaya başladığında müşterilerin paralarını kendi cüzdanlarına çekmelerine izin verilmeyecek.

Bu işlevsellik muhtemel olarak PayPal’ın BitGo’da aradığı şey değildir. Bu sene New York eyaleti özelinde denetimli bir emanet şirketi olmak için başvuru yapan Silikon Vadisi merkezli şirket, bireyler için değil kurumsal müşteriler için depolama ve saklama faaliyetlerine yönelik hizmet vermektedir.

PayPal, kripto para dünyasının kenarlarında yıllar geçirdikten sonra şimdilerde ise oldukça hızlı hareket ediyor. Şirket, dün yaptığı açıklamanın bir parçası olarak, kendisini “uygulamanıza kripto eklemenin güvenilir yolu” olarak tanımlayan Paxos Crypto Brokerage ile ortaklık anlaşması yaptığını açıkladı.

Bitcoin İşlemlerinin %15’i BitGo’da

Tüm Bitcoin işlemlerinin %15’ini işlediğini iddia eden BitGo’nun eklenmesi, hem PayPal’ın hem de BitGo’nun daha cesur bir oyuna hazır olduğuna dair önemli ölçüde kanıt teşkil edecektir. Böylesi bir durumun da piyasa tarafından lehine görülen bir şey olarak yorumlanacağı öngörülüyor. Bitcoin fiyatı ise, dün yayılan haberlerin ardından, 13.000 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Bu seviye, Bitcoin 12.000 doları aştıktan sonra 24 saatten kısa bir süre içerisinde geçildi.

İlgili Haber:  Paypal Tüm Bitcoin Arzını Ele mi Geçirecek?

Son olarak, Bloomberg’in iddialarına yönelik şimdiye kadar ne PayPal ne de BitGo haberlerin doğru olup olmadığını yönelik herhangi bir açıklamada bulunmadı.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın