3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

PayPal, Kullanıcıların Bitcoin ve Ethereum’u Harici Cüzdanlara Aktarmasına İzin Verecek

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 6 ay önce

Binance indirim kodu

PayPal nihayet kullanıcıların kripto paralarını harici cüzdanlara taşımasına izin verecek uzun süredir talep edilen bir özelliği hayata geçiriyor.

Binance indirim kodu

PayPal dün yaptığı açıklamada, kullanıcıların kripto varlıklarını harici cüzdanlara aktararak platformdan çıkarabileceklerini duyurdu. Her ne kadar PapPal Türkiye’de kullanılmıyor olsa da, bu özellik özellikle ABD’li kullanıcıların uzun süredir talep ettiği ve beklediği bir şeydi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Finans devi yaptığı açıklamada, “Bugünden itibaren PayPal, PayPal ile diğer cüzdanlar ve borsalar arasındaki kripto para transferini destekleyecek” dedi.

PayPal'in kripto transfer ekranı.
PayPal’in kripto transfer ekranı.

Yukarıda ekran görüntüsü görülebilecek olan PayPal’ın kripto platformunda harici transferler yapma özelliği bugün kullanıcılara sunulmaya başlayacak ve önümüzdeki bir veya iki hafta içinde ABD’deki herkesin kullanımına açılmış olacak.

PayPal, kripto para kullanımını ilk olarak 2020’nin sonlarında başlatmış ve kullanıcıların dört kripto para birimini (Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin) satın almasına, satmasına ve saklamasına izin vermişti, ancak fonları MetaMask, Coinbase veya donanım cüzdanları gibi harici cüzdanlara taşımalarına izin vermemişti. Şimdi artık bu işlem de gerçekleşiyor olacak.

Popüler para transfer uygulaması Venmo’nun da sahibi olan PayPal, dünya çapında yüz milyonlarca insan tarafından para taşımak için kullanıldığı ve tüccarlar tarafından bir ödeme platformu olarak giderek daha fazla kullanıldığı için, kullanıcıların artık PayPal üzerinden kripto transferi yapabilmeleri önem arz ediyor.

Ayrıca, şirketin hisse fiyatları son aylarda düşmesine rağmen PayPal’ın iddialı kripto planlarından geri adım atmaması da dikkate değer.

Şirketin blockchain ve kriptodan sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Jose Fernandez da Ponte yaptığı açıklamada, “Kriptoda olmamızın tek nedeni, ticaretin önemli bir bölümünün dijital para birimlerine geçeceğine inanmamızdır” dedi.

Fernandez da Ponte, bunun şirketin kripto işlemleri için ücret talep etmemesinin büyük bir nedeni olduğunu da sözlerine ekledi, çünkü PayPal’in kripto ile ilgili planları kripto ile ticaret etrafında dönüyor. Ayrıca PayPal’ın daha fazla ülkenin stabil coinleri ve merkez bankası para birimlerini (CDBC) benimseyeceği konusunda iyimser olduğunu ve şirketin iş modelini destekleyecek bir gelişme olduğunu kaydetti.

İlgili Haber:  PayPal, İngiltere Kullanıcıları İçin Kripto Para Hizmetlerini Başlattı

Şirket özellikle Bitcoin ve Ethereum hizmetini kaç kişinin kullandığını açıklamadığı için, PayPal’ın kârlılığına ne kadar kriptonun katkıda bulunduğu şimdilik belirsiz. Coinbase ve Robinhood gibi büyük kripto şirketleri ile kıyaslama yapacak olursak, PayPal’daki kripto işlemlerinin hacmi son piyasadaki düşüşle muhtemelen önemli ölçüde düştü.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar