12 Ağustos 2022, Cuma
23.7 C
İstanbul

PayPal CEO’su: Kripto Paraya Talep Beklenenden Çok Daha Yüksek Seviyelerde

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

PayPal CEO’su Dan Schulman, şirketin kripto hizmetlerine olan talebin beklentilerini fazlasıyla aştığını açıkladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • PayPal CEO’su Dan Schulman, platformdaki kripto paraya yönelik talebin, beklenenden çok daha yüksek olduğunu açıkladı.
  • Schulman, ayrıca, koronavirüs salgınının dünya genelinde ödemelerin dijitalleşmesini hızlandırdığını belirtti.

PayPal CEO’su Dan Schulman, ödeme platformundaki kripto varlıklara yönelik kullanıcı talebinin şirketin beklentilerini çoktan aştığını açıkladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

“Kripto Para Geleceğin Finans Sistemi”

TIME Magazine’e konuşan Schulman, “Kripto tarafındaki talep, başlangıçta beklediğimizden çok daha fazla oldu. Kullanıcılarımızda çok büyük bir kripto heyecanı var.” dedi.

Schulman, kripto paranın, koronavirüs salgınıyla hızlanan ödemelerin dijitalleşmesi eğiliminin önemli bir parçası olduğunu belirtti. CEO, bundan 10 yıl sonra, nakit ve kredi kartı kullanımında büyük bir düşüş olacağını savundu. Ona göre, çoğu finansal işlem, ilerleyen yıllarda, akıllı telefonlar ve “süper uygulamalar” aracılığıyla yürütülecek.

Schulman, “Tüm bunlar olmaya başladığında, merkez bankalarının da para politikasını yeniden düşünmesi gerekecek. Sisteme daha fazla kağıt para veremezsiniz çünkü insanlar kağıt para kullanmıyorlar.” diye ekledi.

PayPal CEO’su, yavaş işlem hızları ve yüksek ücretler nedeniyle günümüz finansal sistemleri modasının geçmeye başladığına dikkat çekti. Bu bağlamda, şirketlerin işleri daha verimli, daha az maliyetli, daha kapsamlı ve sisteme daha faydalı hale getirmek için mevcut finansal altyapılarını modernize etmeleri gerekiyor.

Dijital Dolar ve PayPal

PayPal CEO’su Schulman’a göre, merkez bankası dijital para birimleri (CBDC’ler) de blockchain teknolojisinden yararlanabilir.

Schulman, dijital Doların hükümetin Fed finansmanını bankaların yanı sıra diğer kurumlara açmasını sağlayabileceğini belirtti. “Bu, potansiyel olarak PayPal gibi şirketleri de kapsayabilir.” diyen CEO, böyle bir yöntemle hükümetin, örneğin posta yoluyla teşvik çekleri göndermek zorunda kalmayacağını; bunun yerine doğrudan dijital cüzdanlarına dijital para gönderebileceğini ve bunlara anlık olarak erişim sağlanabileceğini ekledi.

İlgili Haber:  Yeni Trend Metaverse Tokenleri mi? Decentraland Fiyatı Bir Günde %44 Oranında Arttı!

ABD’de kripto hizmetlerini başarılı bir şekilde başlatmasından bu yana PayPal, Birleşik Krallık’taki müşterilerine de Bitcoin ile alım – satım imkanı sunacağını açıkladı. Ödeme devi firma, denizaşırı ülkelerdeki faaliyetlerini daha da genişletmeyi planlıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar