30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

PayPal ile Nasıl Bitcoin Alınır?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 6 ay önce

Binance indirim kodu

PayPal, çevrimiçi bir ödeme sistemi olarak her yerde bulunabilir, ancak platformu kullanarak Bitcoin satın almak için nispeten az seçenek vardır. Detaylar haberimizin devamında.

Binance indirim kodu

Bu haberimizden hatırlayacağınız üzere PayPal, dijital cüzdanında Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin alımlarına izin verecek ve bu özellikler 2021’in ilk yarısında, Başta Amerika olmak üzere, seçkin uluslararası pazarlara sunulacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

2021’in başından itibaren, PayPal kullanıcıları satıcılara kripto para birimleri ile ödeme yapabilecekler ve satıcılar ödemelerini itibari para şeklinde alacaklar. Bununla birlikte, PayPal hesabınızdaki kripto, PayPal veya dışında diğer hesaplara aktarılamayacak. Bu özelliğin daha sonraki bir tarihte eklenip eklenmeyeceği veya PayPal üzerinden kripto alım satımını sağlayan diğer hizmetler üzerindeki etkisinin ne olacağı henüz belli değil.

Bitcoin satın almanın birçok yolu bulunmakta fakat en nadir görülen bir yöntemlerden biri, PayPal’ın çevrimiçi ödeme sistemini kullanmaktır.

Bunun sebebi, PayPal’ın, diğer kredi şirketleri gibi alıcıların hileli bir işlem durumunda geri ödeme talep etmesine izin vermesidir. Bu durum, bir alıcının işlemi sona erdirerek parasını geri alması ve satılan Bitcoin’i geri alması olasılığını açar. PayPal gibi kredi şirketleri genellikle bir anlaşmazlığı çözmede alıcının yanındadır ve Bitcoin şifreli olduğundan, PayPal’ın satışın hileli olduğunu doğrulamasının bir yolu yoktur.

Bitcoin işlemleri de geri çevrilemez, bu da hileli bir anlaşmazlık durumunda, alıcının hem Bitcoin’i hem de geri ödemeyi cebinde tutarken, tüm ücretin satıcının cebinden çıkma olasılığı yüksektir.

Bu, PayPal’ın neden doğrudan Bitcoin satın almanıza izin vermeyeceğini açıklıyor, ancak PayPal’ı kullanmak isteyen Bitcoin alıcıları için bazı geçici çözümler var…

PayPal fonlarını Bitcoin’e dönüştürmek için hangi platformlar kullanılabilir?

İlk olarak, bir PayPal hesabına ihtiyacınız olacak. Ayrıca, Bitcoin almak için bir cüzdan kurmanız gerekir; bunlar, kripto para birimleri göndermenize ve almanıza izin veren, genel ve özel anahtarları saklayabilen yazılım veya donanım kripto para birimi cüzdanlarıdır.

PayPal ile kripto para satın almak söz konusu olduğunda seçebileceğiniz birkaç seçenek var

İlgili Haber:  Bitcoin Tüm Zamanların En Yüksek Fiyatını Gördü: 49.500 Dolar

Coinbase gibi bazı kripto borsaları, bir PayPal hesabını bağlamanıza izin verirken, çoğu durumda bu izin satın alımlarla değil, para çekme ile sınırlıdır. Ancak, bazı istisnalar vardır. eToro, PayPal kullanarak Bitcoin için ödeme yapılmasına izin verir ve kripto para biriminin bir eToro cüzdanına aktarılmasına izin verir. PayPal’ı kullanarak eToro’da Bitcoin satın almak için; önce hesabınıza giriş yapmanız, ardından “para yatırma” seçeceğine tıklamanız ve son olarak tercih ettiğiniz ödeme yöntemi olarak “PayPal”ı seçmeniz gerekir. Fonlar yatırıldıktan sonra, Bitcoin satın almakta özgürsünüz.

xCoins ise başka bir alternatiftir; Bitcoin borç verenleri borçlulara bağlayan eşler arası bir kredi platformudur. Kayıtlı herhangi bir kullanıcı Bitcoin ödünç alıp verebilir; xCoins, borç veren ile bir borçlanma talebini eşleştirir. Borçlu daha sonra borç verene PayPal’ı kullanarak, bir miktar artı faiz öder. Onaylandıktan sonra, Bitcoin borç veren ve borçlunun cüzdanları arasında aktarılır.

Borsaların yanı sıra, PayPal ile Bitcoin satın almak için eşler arası bir market de kullanabilirsiniz. LocalBitcoins.com ve Paxful, alıcıları doğrudan satıcılarla eşleştiren eşler arası marketlerdir. Bu borsalar, satıcıların kendi döviz kurlarını ve ödeme yöntemlerini belirlemelerine izin verir. Tüm satıcılar PayPal’ı kabul etmese de, çevrimiçi olarak satıcıları ödeme yöntemine göre filtreleyebilirsiniz.

Neden daha fazla borsa PayPal’ı desteklemiyor?

Yukarıda özetlenen geri ödeme sorununun yanı sıra, Bitcoin satın almak için PayPal’ı kullanmanın başka dezavantajları da var:

PayPal ücretleri, işlem maliyetlerini önemli ölçüde artırabilir ve birçok platform işlem tutarının %10’una kadar bir ücret alır.

Göz önünde bulundurulması gereken bir başka şey de, yerel para biriminizi kabul etmeyen bir platform üzerinden satın alıyorsanız, dönüşüm ücretlerinin de geçerli olabileceğidir. Örneğin, Amerikan doları Kanada dolarına dönüştürülürse, PayPal döviz kurundan %3,5 daha yüksek bir ücret talep eder. Diğer para birimleri için ücret, döviz kurunun %4’üdür.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar