10 Ağustos 2022, Çarşamba
24.3 C
İstanbul

PayPal Kendi Stablecoin’ini Çıkarıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

PayPal, geçtiğimiz sene Bitcoin alımlarını etkinleştirmişti. Şimdi ise stabilcoin çıkarmayı planlıyor.

Binance indirim kodu

Son yıllarda, kripto paralar, para transferlerini daha ucuza getirebileceği ve finansal aracıları ortadan kaldırabileceği için merkezi ödeme hizmetlerinin yerini alacak bir teknoloji olarak ilgi gördü.

Binance indirim kodu

Her geçen gün, kripto paraları sistemlerine entegre etmeye başlayan PayPal ve benzeri eski ve geleneksel ödeme sistemlerinin sayısı artıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bugün PayPal, bir yazılımcının şans eseri PayPal’in iPhone uygulamasının kaynak kodlarında “PayPal Coin” ifadesini keşfetmesinin ardından kendi stabilcoin’i üzerinde çalıştığını doğruladı. Haberi ilk bildiren ise Bloomberg oldu.

Bloomberg’e açıklamada bulunan PayPal, bahse konu olan kodun bir hackathon’un parçası olduğunu ve nihai versiyonun temsilcisi olmayabileceğini söyledi.

PayPal yetkilisi Bloomberg’e verdiği demeçte, “Bir stabilcoin üzerinde çalışma yapıyoruz. Eğer devam etme kararı alırsak, elbette ilgili düzenleyicilerle yakın bir şekilde çalışacağız.” dedi.

PayPal geçtiğimiz sene kripto para alanına dahil olmaya başlamıştı. İlk olarak kripto güvenlik firması Curv’u satın almıştı. Daha çeşitli kripto para firmalarına yatırımlar yapmış ve son olarak İngiltere’nin dijital para çalışmalarına destek olacağını duyurmuştu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar