25 Ocak 2022, Salı
-0.2 C
İstanbul

PayPal Kendi Stablecoin’ini Çıkarıyor

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

PayPal, geçtiğimiz sene Bitcoin alımlarını etkinleştirmişti. Şimdi ise stabilcoin çıkarmayı planlıyor.

Binance indirim kodu

Son yıllarda, kripto paralar, para transferlerini daha ucuza getirebileceği ve finansal aracıları ortadan kaldırabileceği için merkezi ödeme hizmetlerinin yerini alacak bir teknoloji olarak ilgi gördü.

Binance indirim kodu

Her geçen gün, kripto paraları sistemlerine entegre etmeye başlayan PayPal ve benzeri eski ve geleneksel ödeme sistemlerinin sayısı artıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Bugün PayPal, bir yazılımcının şans eseri PayPal’in iPhone uygulamasının kaynak kodlarında “PayPal Coin” ifadesini keşfetmesinin ardından kendi stabilcoin’i üzerinde çalıştığını doğruladı. Haberi ilk bildiren ise Bloomberg oldu.

Bloomberg’e açıklamada bulunan PayPal, bahse konu olan kodun bir hackathon’un parçası olduğunu ve nihai versiyonun temsilcisi olmayabileceğini söyledi.

PayPal yetkilisi Bloomberg’e verdiği demeçte, “Bir stabilcoin üzerinde çalışma yapıyoruz. Eğer devam etme kararı alırsak, elbette ilgili düzenleyicilerle yakın bir şekilde çalışacağız.” dedi.

PayPal geçtiğimiz sene kripto para alanına dahil olmaya başlamıştı. İlk olarak kripto güvenlik firması Curv’u satın almıştı. Daha çeşitli kripto para firmalarına yatırımlar yapmış ve son olarak İngiltere’nin dijital para çalışmalarına destek olacağını duyurmuştu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend