Ödeme devi PayPal, kripto para kullanarak satın alma ve satma seçeneklerini tanıtacak. Müşteriler 2021’den itibaren Bitcoin kullanarak alışveriş yapabilecekler.

Binance indirim kodu

PayPal, dünya çapında popüler olan bir online ödeme aracı.

Binance indirim kodu

Reuters’in bugün bildirdiğine göre, dijital ödeme devi PayPal, yakında müşterilerinin hesaplarındaki Bitcoin ve diğer bazı kripto para birimlerini kullanarak site üzerinden ticaret yapmalarına izin verecek.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

PayPal’ın Başkanı ve CEO’su Dan Schulman, “Merkez bankalarıyla birlikte çalışıyoruz ve her türlü dijital para birimini ve PayPal’ın nasıl bir rol oynayabileceği üzerinde düşünüyoruz” dedi.

Şirketin yaptığı açıklamalara göre kullanıcılar, 2021 yılının ilk aylarından itibaren 26 milyon satıcı ile kripto para birimlerini kullanarak ödeme yapabilecekler, fakat satıcılar ödemelerini ABD Doları gibi fiat para birimleri şeklinde alacaklar.

PayPal lansmanda, Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin ile işlem yapılmasına izin verecek.

Bu yeni haber aslında PayPal için önemli bir yüz seksen derece dönüş yapmaya işaret ediyor. Ödeme devi PayPal, platformunda ödemeler için yıllar boyunca sınırlı seçenekler sunarak, kripto para biriminden çok uzak kalmıştı. Tüm bu mesafeli duruşa rağmen, daha evvel Forbes’in 24 Haziran’da yaptığı habere göre, Visa, Mastercard ve PayPal, Bitcoin ve kripto üzerindeki ayarlarını değiştirmek için harekete geçmişlerdi.

Forbes daha evvel yaptığı bu haberde PayPal’ın 325 milyon kullanıcısına kripto para birimi ile satın alım sunmaya başlayacağı ve bu hareketiyle PayPal’ın potansiyel olarak diğer popüler ödeme hizmetleri Cash App, Square ve Robinhood’a katılacağını bildirmişti.

Ödemelerdeki en büyük isimlerden Bitcoin ve kripto para birimlerine doğru atılan bu adım, kripto topluluğu tarafından alkışlanmıştı.

Teknoloji Yatırımcısı ve Bitcoin satın alma uygulaması Swan Bitcoin’in kurucusu Cory Klippsten, Telegram aracılığıyla yaptığı açıklamada,”Bitcoin’in devam eden yükselişi ve giderek daha da yayılması, teknoloji ve ekonomi dünyasındaki her şey kadar kaçınılmazdır, bu yüzden bu büyük ödeme firmalarının kendilerine daha fazla fayda sağlamak için ödeme sistemlerinin yeniden konumlandırmaları şaşırtıcı değildir” demişti.

İlgili Haber:  Bitcoin'in 1 Saat İçerisinde Aniden %3 Düşüp Ardından Toparlanmasının 3 Nedeni

Para yönetimi danışmanlık firması olan Quantum Economics’in kurucusu Mati Greenspan’a göre; “ödeme sağlayıcılarının genel olarak para birimine karşı daha tarafsız bir duruş sergilediği görülüyor” diyerek, “son zamanlarda daha fazla insan kripto para birimlerinin gücüne inanıyor ve bu büyük şirketler bu değişimde öne geçmek için ellerinden gelenin en iyisini yapıyorlar.” dedi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?