PayPal, Kripto Ticaret Hacminde Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

PayPal, bugüne kadarki en yüksek kripto hacmini kaydetti. Wall Street ise mütevazı kayıplar gördü.

Haberin Özeti

  • PayPal, rekor seviyede kripto ticaret hacmi bildirdi.
  • Kripto paranın küresel piyasa değeri de çöküşün ardından iyileşiyor gibi görünüyor.
  • Teknoloji hisseleri ise Biden başkanlığında daha fazla düzenleme beklendiği için büyük darbe aldı.

Veri sağlayıcısı Nomics’e göre, PayPal rekor seviyede kripto para ticaret hacmine ulaştı. Önceki en yüksek bir hafta önce 129 milyon Dolar olarak kaydedilirken, bu değer dün 242 milyon Dolara ulaştı.

BTC Fiyatı 35 Bin Doların Üzerinde Hareket Ediyor

Veriler, PayPal’ın kriptolarını satın almayı seçtiği borsa itBit tarafından üretilen döviz numaralarına bakılarak elde edildi. Hacimdeki bu artışın PayPal ile bağlantılı olup olmadığı konusunda ise net bir değerlendirme yapılmıyor.

Spekülasyon devam ederken, birçok kişi hacimdeki ani artışın yatırımcıların nakit para yatırması veya satması nedeniyle mi olduğunu bilmek istedi. Bu veriler ise açıklanmadı. Ancak, Bitcoin’deki toparlanma Pazartesi akşamı başladı ve PayPal’ın rekor kırma haberi yayıldıkça bu toparlanma da ivme kazandı. BTC’nin fiyatı şu anda 35.000 Doların üzerinde hareket ediyor.

PayPal haberleri arasında, büyük Bitcoin sahipleri de fiyattaki düşüş sırasında satın alma gerçekleştirerek toparlanmayı teşvik etmiş görünüyor. Twitter’daki Elias Simos araştırmasına göre, 1.000’den fazla BTC’ye sahip cüzdan adreslerinin piyasalar aşağı inerken büyümeye devam ettiği tespit edildi.

Yelpazenin diğer ucunda ise 0.1’den daha az tutan Bitcoin adresleri düşüş içerisindeydi; bu da perakende yatırımcıların piyasalar düştükçe satış yaptığı anlamına geliyor. Daha büyük yatırımcılar ise tam tersine bunu satın almak için iyi bir fırsat olarak gördü.

En Büyük 20 Kripto Para Kar Elde Etti

Tüm bunlar, kripto piyasasının genel olarak güçlü bir gün geçirdiği anlamına geliyor. Dünkü Market Watch’ta küresel kripto para piyasası değeri 900 milyar Dolar seviyelerine düşmüştü; bugün ise 1 trilyon Dolara ulaştı.

  Bitcoin Bir Moladan Sonra Yoluna Devam Edebilir

Piyasa değerine göre en iyi 20 kripto para neredeyse tamamı kar elde etti. En fazla kazananlar ise son 24 saatte %18 kazanç elde eden HEX ve Stellar oldu.

Yatırımcılar için ise Wall Street’te sakin bir gün oldu. Dow Jones %0.29, S&P %0.66 ve Nasdaq %1.25 düşüş kaydetti. Bu, iş dünyası için kötü bir gün gibi görünse de, tüm piyasalarda %3’ten fazla artış yaşandı.

Yatırımcılar, Demokratların liderliğindeki bir Senato altında daha fazla düzenlemenin yapılacağından korktukları için Apple ve Facebook gibi teknoloji hisseleri ise zarar açıkladı. Twitter ayrıca Donald Trump’ı platformundan kalıcı olarak yasakladıktan sonra hisse senedi fiyatında keskin bir düşüş görüldü. Trump, platformda şüphesiz yıpratıcı bir figür olsa da, sosyal ağın kullanıcı tabanının artmasına ve para kazanılabilen günlük aktif kullanıcı sayısının artmasına yardımcı oluyordu. Twitter’ın bir sonraki hamlesi ne olacak?

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın