1 Ekim 2022, Cumartesi
20.6 C
İstanbul

PayPal, Kripto Ticaret Hacminde Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

PayPal, bugüne kadarki en yüksek kripto hacmini kaydetti. Wall Street ise mütevazı kayıplar gördü.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • PayPal, rekor seviyede kripto ticaret hacmi bildirdi.
  • Kripto paranın küresel piyasa değeri de çöküşün ardından iyileşiyor gibi görünüyor.
  • Teknoloji hisseleri ise Biden başkanlığında daha fazla düzenleme beklendiği için büyük darbe aldı.

Veri sağlayıcısı Nomics’e göre, PayPal rekor seviyede kripto para ticaret hacmine ulaştı. Önceki en yüksek bir hafta önce 129 milyon Dolar olarak kaydedilirken, bu değer dün 242 milyon Dolara ulaştı.

Binance indirim kodu

BTC Fiyatı 35 Bin Doların Üzerinde Hareket Ediyor

Veriler, PayPal’ın kriptolarını satın almayı seçtiği borsa itBit tarafından üretilen döviz numaralarına bakılarak elde edildi. Hacimdeki bu artışın PayPal ile bağlantılı olup olmadığı konusunda ise net bir değerlendirme yapılmıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Spekülasyon devam ederken, birçok kişi hacimdeki ani artışın yatırımcıların nakit para yatırması veya satması nedeniyle mi olduğunu bilmek istedi. Bu veriler ise açıklanmadı. Ancak, Bitcoin’deki toparlanma Pazartesi akşamı başladı ve PayPal’ın rekor kırma haberi yayıldıkça bu toparlanma da ivme kazandı. BTC’nin fiyatı şu anda 35.000 Doların üzerinde hareket ediyor.

PayPal haberleri arasında, büyük Bitcoin sahipleri de fiyattaki düşüş sırasında satın alma gerçekleştirerek toparlanmayı teşvik etmiş görünüyor. Twitter’daki Elias Simos araştırmasına göre, 1.000’den fazla BTC’ye sahip cüzdan adreslerinin piyasalar aşağı inerken büyümeye devam ettiği tespit edildi.

Yelpazenin diğer ucunda ise 0.1’den daha az tutan Bitcoin adresleri düşüş içerisindeydi; bu da perakende yatırımcıların piyasalar düştükçe satış yaptığı anlamına geliyor. Daha büyük yatırımcılar ise tam tersine bunu satın almak için iyi bir fırsat olarak gördü.

En Büyük 20 Kripto Para Kar Elde Etti

Tüm bunlar, kripto piyasasının genel olarak güçlü bir gün geçirdiği anlamına geliyor. Dünkü Market Watch’ta küresel kripto para piyasası değeri 900 milyar Dolar seviyelerine düşmüştü; bugün ise 1 trilyon Dolara ulaştı.

İlgili Haber:  Ethereum Fiyatının 880 Dolara Ulaşacağını Bekleyenlerin 4 Gerekçesi

Piyasa değerine göre en iyi 20 kripto para neredeyse tamamı kar elde etti. En fazla kazananlar ise son 24 saatte %18 kazanç elde eden HEX ve Stellar oldu.

Yatırımcılar için ise Wall Street’te sakin bir gün oldu. Dow Jones %0.29, S&P %0.66 ve Nasdaq %1.25 düşüş kaydetti. Bu, iş dünyası için kötü bir gün gibi görünse de, tüm piyasalarda %3’ten fazla artış yaşandı.

Yatırımcılar, Demokratların liderliğindeki bir Senato altında daha fazla düzenlemenin yapılacağından korktukları için Apple ve Facebook gibi teknoloji hisseleri ise zarar açıkladı. Twitter ayrıca Donald Trump’ı platformundan kalıcı olarak yasakladıktan sonra hisse senedi fiyatında keskin bir düşüş görüldü. Trump, platformda şüphesiz yıpratıcı bir figür olsa da, sosyal ağın kullanıcı tabanının artmasına ve para kazanılabilen günlük aktif kullanıcı sayısının artmasına yardımcı oluyordu. Twitter’ın bir sonraki hamlesi ne olacak?

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar