PayPal Kullanıcılar Arasındaki Bitcoin Ticaretini Arttırıyor

Son güncelleme: 2 ay önce

Mizuho Securities tarafından yapılan ankette, 380 PayPal kullanıcısından beşte birinin uygulamada Bitcoin ticareti yaptığı öğrenildi.

Haberin Özeti

  • Bir yatırım bankası olan Mizuho Securities, 380 PayPal kullanıcısına işlem alışkanlıklarını sorduğu bir anket düzenledi.
  • %17’si uygulamada zaten Bitcoin ticareti yaptıklarını dile getirdi.
  • PayPal geçtiğimiz ay ABD merkezli kullanıcıların Bitcoin ile ödeme yapmasına izin vermeye başladı.

Mizuho Financial Group’un yatırım kolu Mizuho Securities tarafından yapılan yeni bir ankete göre, PayPal kullanıcılarının yaklaşık beşte biri uygulamanın yeni Bitcoin özelliklerinden halihazırda yararlanıyor.

Ankete katılan 380 kullanıcıdan %17’si Bitcoin ticareti yapmak için zaten PayPal’ı kullandıklarını belirtti. Katılımcıların %65’i ise, mal ve hizmetler için ödeme yapmak adına Bitcoin kullanacaklarını ifade etti.

PayPal Geçtiğimiz Ay Kripto Para Ödemelerini Destekleyeceğini Duyurmuştu

Bu, son zamanlarda kripto para birimlerinin kitlesel olarak benimsenmesi üzerine büyük bahis oynayan dijital ödeme devi adına iyi bir haber. Şirket, geçtiğimiz ay ABD’deki kullanıcıları için Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin ödemelerini desteklemeye başlayacağını duyurmuştu.

PayPal CEO’su Dan Schulman, söz konusu kripto paraların gerçek bir ödeme sistemi olabileceğini belirtti. Schulman, CNBC’ye yaptığı açıklamalarda, “Kriptoyu potansiyel bir finansman aracı olarak görmeye başladığınızda bu, onun size sağladığı faydayı artırır ve aynı zamanda stabilize eder.” dedi.

Şirket, Hedeflerini Yükseltti

İşin püf noktasının ise PayPal uygulamasında satın alınan kripto para birimlerinin diğer cüzdanlara aktarılamaması olduğu belirtildi. Ayrıca, kripto para, PayPal sistemi içerisinde harcandığında otomatik olarak itibari para birimine dönüştürülür.

Mizuho tarafından yayınlanan raporda, PayPal kullanıcı tabanındaki Bitcoin ticaretinin, hisse senedi fiyatları için iyi bir etki yaratabileceği öne sürüldü. Raporda, şirketin hisse senedi fiyatı hedefinin 270 Dolardan 290 Dolara yükseldiği belirtildi. Şirketin şu anki hisse senedi fiyatı ise 218 Dolar seviyesinde bulunuyor.

  Finansal Danışmanların Kripto Paraya Olan İlgisi Hızla Artıyor

Belirtilen hedefler ışığında şirket gelirinin önümüzdeki yıl %20 oranında artabileceği dile getiriliyor.

PayPal hisseleri, 2020 yılının başından bu yana %100’ün üzerinde bir artış sergiledi. Bitcoin fiyatı ise bugüne kadar yaklaşık %164 oranında arttı.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın