9 Ağustos 2022, Salı
24.5 C
İstanbul

PayPal Kullanıcılar Arasındaki Bitcoin Ticaretini Arttırıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Mizuho Securities tarafından yapılan ankette, 380 PayPal kullanıcısından beşte birinin uygulamada Bitcoin ticareti yaptığı öğrenildi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bir yatırım bankası olan Mizuho Securities, 380 PayPal kullanıcısına işlem alışkanlıklarını sorduğu bir anket düzenledi.
  • %17’si uygulamada zaten Bitcoin ticareti yaptıklarını dile getirdi.
  • PayPal geçtiğimiz ay ABD merkezli kullanıcıların Bitcoin ile ödeme yapmasına izin vermeye başladı.

Mizuho Financial Group’un yatırım kolu Mizuho Securities tarafından yapılan yeni bir ankete göre, PayPal kullanıcılarının yaklaşık beşte biri uygulamanın yeni Bitcoin özelliklerinden halihazırda yararlanıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ankete katılan 380 kullanıcıdan %17’si Bitcoin ticareti yapmak için zaten PayPal’ı kullandıklarını belirtti. Katılımcıların %65’i ise, mal ve hizmetler için ödeme yapmak adına Bitcoin kullanacaklarını ifade etti.

PayPal Geçtiğimiz Ay Kripto Para Ödemelerini Destekleyeceğini Duyurmuştu

Bu, son zamanlarda kripto para birimlerinin kitlesel olarak benimsenmesi üzerine büyük bahis oynayan dijital ödeme devi adına iyi bir haber. Şirket, geçtiğimiz ay ABD’deki kullanıcıları için Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin ödemelerini desteklemeye başlayacağını duyurmuştu.

PayPal CEO’su Dan Schulman, söz konusu kripto paraların gerçek bir ödeme sistemi olabileceğini belirtti. Schulman, CNBC’ye yaptığı açıklamalarda, “Kriptoyu potansiyel bir finansman aracı olarak görmeye başladığınızda bu, onun size sağladığı faydayı artırır ve aynı zamanda stabilize eder.” dedi.

Şirket, Hedeflerini Yükseltti

İşin püf noktasının ise PayPal uygulamasında satın alınan kripto para birimlerinin diğer cüzdanlara aktarılamaması olduğu belirtildi. Ayrıca, kripto para, PayPal sistemi içerisinde harcandığında otomatik olarak itibari para birimine dönüştürülür.

Mizuho tarafından yayınlanan raporda, PayPal kullanıcı tabanındaki Bitcoin ticaretinin, hisse senedi fiyatları için iyi bir etki yaratabileceği öne sürüldü. Raporda, şirketin hisse senedi fiyatı hedefinin 270 Dolardan 290 Dolara yükseldiği belirtildi. Şirketin şu anki hisse senedi fiyatı ise 218 Dolar seviyesinde bulunuyor.

İlgili Haber:  Coinbase Önümüzdeki Ay Halka Açılacak

Belirtilen hedefler ışığında şirket gelirinin önümüzdeki yıl %20 oranında artabileceği dile getiriliyor.

PayPal hisseleri, 2020 yılının başından bu yana %100’ün üzerinde bir artış sergiledi. Bitcoin fiyatı ise bugüne kadar yaklaşık %164 oranında arttı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar